Komputer Vobis

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
AndrevanAngel
Posty: 38
Rejestracja: piątek 22 wrz 2006, 00:00

Komputer Vobis

Post autor: AndrevanAngel » środa 19 wrz 2007, 16:27

Kochani forumowicze. Chciał bym zasięgnąć waszej rady przed tym jak zrobie cos czego bym mógł puźniej żałować.



http://sklep.vobis.pl/



Otóż mam pytania tego typu:

- czy ten komputer będzie dobrym komputerem dla chłopaka który muzyke tworzy lekko ponad 3 lata?

- czy FL Studio 7 będzie wykorzystywać wszystkie rdzenie tego procesora?

Awatar użytkownika
Monk
Posty: 150
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: Monk » środa 19 wrz 2007, 17:10

...Otóż mam pytania tego typu:

- czy ten komputer będzie dobrym komputerem dla chłopaka który muzyke tworzy lekko ponad 3 lata?

- czy FL Studio 7 będzie wykorzystywać wszystkie rdzenie tego procesora?...

**********************

>>

Nowy, wyjątkowo mocny komputer Vobis Digital XPOWER w nowoczesnej, eleganckiej obudowie. Najnowsza technologia firmy Intel - Core 2 Quad to cztery procesory zamknięte w jednym. Gwarantuje bezkonkurencyjną wydajność dostępną na rynku komputerowym. Poczwórna moc zapewnia najszybsze z możliwych przetwarzanie danych przydatne zwłaszcza w grach komputerowych czy multimediach. Wyjątkowy, nowoczesny design zapewnia czarna, błyszcząca obudowa ze srebrnymi dodatkami. Elegancki wygląd komputera XPOWER skrywa dobrze skonfigurowane, mocne wnętrze, które sprzyja nie tylko pracy i nauce ale również rozrywce i zabawie: nowoczesna karta graficzna NVIDIA 8600GT, dysk twardy 320GB, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, nagrywarka DVD z funkcją Lightscribe, czytnik kart pamięci. Komputer XPOWER wraz ze stylistycznie dobraną klawiaturą i myszą bezprzewodową tworzy oryginalny, nowoczesny zestaw komputerowy.<<



Ten komputer jest bardzo wydajny.

Bardzo drogi.

Bardzo taki sobie do muzyki.

Bardzo namawiałbym do zastanowienia się co potrzebujesz do dlubania muzy bardziej od drukarki i myszki bezprzewodowej (och koniecznie!). Za tą kasę da się złożyć lepszy zestaw i nie muszę nawet wnikac jaką toto ma płyte główną (nie napisali, pewnie wstydliwa sprawa). Słowem jak dla mnie wygląda to jak typowy składak z hipermarketu. A tak można, ale raz, później przychodzi refleksja, więc radzę dobrze zapędzić w ruch wyszukiwarkę i poszukać czegoś na temat tego na co zwracać uwage przy kupnie komputera do dłubania muzyki. Bowiem sorry, nie chce mi się rozpisywać że lepsze kilka mniejszych dysków niz jeden duży, że przydałby się dobry zasilacz bo jak jest lipny z jakiegoś zestawu to będziesz sobie pluł w brodę szybciuteńko, że za tą cenę można wziąć jakąś bajerankca obudowę, która niekoniecznie będzie świeciła, ale może się przydać do domowego studyjka (Antec), że pamięci w trybie dual i wystarczą 667mhz, że dysk(i) minimum 7200rpm, że karta graficzna jakakolwiek *czytaj niepotrzebna mocna do gier*, a przydałaby się muzyczna dobra, że, że.. Nie, tego ci nie napiszę. Odpal wyszukiwarkę i poszukaj sam. Chcesz dobry zestaw do muzy ryj w forach muzycznych tym i tego typu, czytaj i jeszcze raz czytaj zanim wydasz pieniądze, setki tematów, tysiące odpowiedzi. Nie kupuj zestawu. Taka moja rada zrobisz jak zechcesz.

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: BigGuns » środa 19 wrz 2007, 17:12

...Kochani forumowicze. Chciał bym zasięgnąć waszej rady przed tym jak zrobie cos czego bym mógł puźniej żałować.



http://sklep.vobis.pl/



Otóż mam pytania tego typu:

- czy ten komputer będzie dobrym komputerem dla chłopaka który muzyke tworzy lekko ponad 3 lata?

- czy FL Studio 7 będzie wykorzystywać wszystkie rdzenie tego procesora?...

**********************

1GB RAM za mało

jeżeli chcesz tylko pracować na tym kompie to ta karta graf to overkill

jeden twardy dysk to złe rozwiązanie w przypadku DAW

nie podali jaki zasilacz



FL studio obsługuje 4 rdzenie, ale na forumach piszą że to nie jest "true support". każdy rozumie jak chce.



jeżeli raczej się bawisz niż pracujesz - ten komputer jest ok.

Awatar użytkownika
AndrevanAngel
Posty: 38
Rejestracja: piątek 22 wrz 2006, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: AndrevanAngel » środa 19 wrz 2007, 17:31

Jak narazie to ja się ucze robić muzyke. Moje utory można posłuchac na mojej stronce (www.AndrevanAngel.fotka.pl) w domu mam tak słaby komputer że szkoda gadać ale powiem jaki sprzęt mam.
Celeron(R) CPU 2.40GHz 736 RAM 40 GB dysku twardego jakas karta dzwiekowa nawet juz nie pamietam firmy (kupilem zeby bylo wejscie midi a klawiatury jeszcze sobie nie zalatwilem)...
Ten sprzet jest dla mnie za slaby i pora na zmiane sprzetu.
Zobaczylem ten komputer a jako ze ja sie nie znam z byt dobrze w tych tematach a znam tylko podstawy wiec pomyslalem sobie zeby sie was zapytac. Z kasa nie jest rewelacyjnie (zwracam uwage tez na to ze jest na raty)...

atmospher
Posty: 14
Rejestracja: środa 29 sie 2007, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: atmospher » środa 19 wrz 2007, 19:00

Składak z naciskiem na procek, ram i karte dźwiękową za tę kwote (4000) byłby lepszym wyborem

Awatar użytkownika
AndrevanAngel
Posty: 38
Rejestracja: piątek 22 wrz 2006, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: AndrevanAngel » środa 19 wrz 2007, 21:42

...Składak z naciskiem na procek, ram i karte dźwiękową za tę kwote (4000) byłby lepszym wyborem...
**********************
Zgodze sie ale niestety nie mam tyle kasy. Mowie o tym kompie bo chociaz by jest na raty. Jak bym sam zarabial kase to rzecz jasna skladak bez watpienia.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: Zbynia » środa 19 wrz 2007, 21:55

boze juz nie przesadzajcie - giga ramu za malo procek za wolny dysk za slaby....

po co tak rzezbic w gownie??

kazdy obecny komputer w zupelnosci wystarczy do robienia nawet zaawansowanych projektow

i nie wazne czy bedzie mial 512 czy 4 giga ramu czy bedzie mial dyski w raid czy wbudowana grafike a moze 4 x gf8800gtx......

kazdy wystarczy

problemem moze byc tylko masa wtyczek i instrumentow vsti

dla pierwszych liczy sie wydajnosc procesora dla drugich dodatkowo wieksza ilosc ramu(ale nie wszystkich) a czasem szybki dysk(dla tych vsti ktore streamuja z dysku sample - tu styknie mniej ramu ale warto miec szybki dysk albo dwa w raidzie)

najpierw zastanow sie ile vsti bedziesz uzywal w projekcie i jak bardzo beda wymagajace
potem sie zastanow ile pluginow bedziesz pchal na slady i jak wymagajacych
a dopiero po tym pomysl o komputerze

nie tak dawno dlubalem na frucie na sprzecie p1 166mhz 32 ramu i win 98....i tez sie da podzialac........
nagrywki robilem (plus kilkanascie pluginow) na amd xp2000 i 512 ramu....tez w zupelnosci wystarczal

nie zapedzaj sie jak reszta w kozi rog gdzie laduja setki pluginow i wiecznie im mocy brak - stalo sie to modne przez ostatni rok az za bardzo

Awatar użytkownika
AndrevanAngel
Posty: 38
Rejestracja: piątek 22 wrz 2006, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: AndrevanAngel » środa 19 wrz 2007, 22:12

A co jezeli bym ten komputer w razie czasu i moich mozliwosci rozbudowywal bym?? Jakies czesci itd.??

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: Zbynia » środa 19 wrz 2007, 22:18

przeciez on w zupelnosci wystarczy...czytaj uwaznie....a z rozbudowa sie nie zapedzaj bo o ile pamietam dobrze to vobis plombowal swoje komputery - wiec jaka kolwiek rozbudowa to ciach do serwisu i becelem.....


ale nie mowie ze to nie mozliwe - jak najbardziej - to jest wlasnie cecha pc - wszystko mozesz zlozyc sam z czego zechcesz.....
a popytaj sie znajomych moze ktos skladal komputer to ci doradzi i jeszcze zaoszczedzisz - ba a nawet zyskasz na niektorych czesciach dluzsza gwarancje......

Awatar użytkownika
Monk
Posty: 150
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 00:00

Re: Komputer Vobis

Post autor: Monk » środa 19 wrz 2007, 22:27

Przecież on jest cholernie drogi już na starcie! Piszesz że nie masz kasy, a chcesz brać kompa za cztery tysiaki.. co z tego że na raty? Na raty możesz wziąć o wiele taniej i lepiej, gdy złożysz kompa sobie sam. Chcesz mieć komputer który w grach będzie średni (żadna rewelka ta karta graficzna, niewiadomo jaka pamięć, jaka płyta główna), do muzyki będzie się nadawał po dodatkowych zakupach / wymianie części tego co jest.. Bez sensu. Za dwa tysiaki obecnie złożysz spokojnie full wypas do muzy, do tego karta muzyczna za 600 zł i starczy jeszcze na monitory odsłuchowe + monitor crt, który będzie lepszy niż tanie lcd dodawane zapewne do zestawu. I to wszystko również można wziąć na raty. "Zestawy" są do biur, dla ludzi nie orientujących się w sprzęcie lub dla dzieci na komunię (j.w.). Niedawno złożyłem sobie całego kompa za 1400zł, dwu procesorowego, z jednym giga ramu, co w zupełności mi wystarczy, graficzną kartę mam zintegrowaną, muzyczną dokupię na dniach bo starą sprzedałem jakiś czas temu.. Chcieć to móc. Szczególnie teraz, gdy to tak szybko tanieje wszystko.. Na jesień ma jeszcze bardziej potanieć.

ODPOWIEDZ