Tor na wokal

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Tor na wokal

Post autor: gores » wtorek 20 lis 2007, 14:37

Witam szanownych realizatorów!
Od kilku lat produkuję muzykę opartą o sample. Potrzebuję teraz tor audio aby nagrywać wokale z możliwie najlepszą jakością. Aktualnie posiadam audio-technica 4033, drawmer 1960, motu24 I/O. Na moją szkodę jestem niepoprawnym technofilem i ten tor mnie nie zadowala.Nie zaśmiecałbym tutejszego forum, lecz niestety nie mam możliwości przetestowania zabawek ktore mnie interesują a wierze ze kilku z was ma w sprzecie wieksze doświadczenie. Moje audiofilskie skłonności kierują mnie na takie wyjścia:

Brauner VM1 - Pendulum Audio Quartet - Motu
Brauner Vm1 - Universal audio 6176 - Motu
Neumann U87 - coś z tube-tech? lub summit audio?

To tylko sugestie.Chciałbym powiedzieć ze cena nie gra roli ale pewien limit jednak jest i stąd myśle o rozwiązaniu typu channel-strip
choć się nie upieram.Nie moge przekroczyć kwoty 27 000 ponieważ wiecej nie mam a po za tym rodzina wysłałaby mnie na leczenie psychiatryczne.

Jeżeli chodzi o odsłuch( bo pewnie w ten deseń mogłoby paść kilka postów) to jest dobrze - Crown, avantone, yamaha ns10, jbl 4425.

Reasumując bardzo prosze o pomoc i podzielenie sie doświadczeniem.Sumę tę odkładałem bardzo długo i nie chciałbym jej zainwestować nieudanie.

Serdecznie pozdrawiam.

minimax
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 28 cze 2007, 00:00

Re: Tor na wokal

Post autor: minimax » wtorek 20 lis 2007, 15:28

Właśnie jedzie do mnie Neumann U 87. Na razie wepnę go do RME, ale chętnie podepnę się pod temat preampu godnego tego mikrofonu - na razie jestem w tej dziedzinie zielony jak szczypiorek na wiosnę, ale powoli zbieram wiadomości (i kasę). Co do samego mikrofonu - to zależy od konkretnego wokalu, ale myślę że na tym etapie należy kupić jakiś standard (jak np. U87) i trochę popracować. W miarę rozwoju wydarzeń (zrobisz parę miksów) sprawa się zacznie klarować. Rozmawiałeś z kimś z branży nt. preampu? Może JoachimK mógłby coś podpowiedzieć?
[b][url=http://jurekmuszynski.com]jurekmuszynski.com[/url][/b]

Awatar użytkownika
CD-RW
Posty: 279
Rejestracja: czwartek 19 lut 2004, 00:00

Re: Tor na wokal

Post autor: CD-RW » wtorek 20 lis 2007, 15:46

Manley voxbox, niby ograniczone mozliwosci eq, tylko jedna galka do kompresora, a jednak dziala.

Awatar użytkownika
DJMONSIGNEUR
Posty: 64
Rejestracja: środa 09 lut 2005, 00:00

Re: Tor na wokal

Post autor: DJMONSIGNEUR » wtorek 20 lis 2007, 16:30

Jaka muzyka? Jaki głos? (choć tego nie da się zdiagnozować nie testując mika) Jaką barwę chcesz? Czy naprawdę tego chcesz?
Takie ?radzenie? jest imho totalnym nieporozumieniem. Jeśli pali Cię kasa to kup sobie dwa distressory, Pearlmana TM-1, MC77, Apogee i Great Rivera albo Chandlera Germanium- na pewno nie wtopisz a graty fajne i koledzy pozazdroszczą...

Zdradzę Ci jednak pewną tajmenicę- też miałem taki lot (dalej mam oczywiście, ale znacznie mnejszy - chyba , ale im więcej kasy wypieprzam na hiendowe graty, tym bardziej przekonuję się że odgrywają one drugorzędna a nawet trzeciorzędną rolę w procesie powstawiania dobrej muzy. Co z tego że mam Braunera, Great Rivera i MC77? Najlepszą piosenkę nagrałem na MAckie VLZ i shure sm57.
A moje miksy polepszyły się drastycznie kiedy zaadaptowałem pomieszczenie do miksowania i kupiłem parę książek o produkcji.

Ale jak już się upierasz- masz pomieszczenie zrobione akustycznie? Nie masz? No to już wiesz gdzie kasę wywalić- uzyskasz pięć razy lepszy efekt, jeśli chodzi o miksy.
Za 20 koła zrobisz sobie zajebiste pomieszczenie w Real Traps.
No chyba że kręcą Cię diody i vintageowe gałki w preampach- wtedy nie ma rady

Pozdro

M

Awatar użytkownika
DJMONSIGNEUR
Posty: 64
Rejestracja: środa 09 lut 2005, 00:00

Re: Tor na wokal

Post autor: DJMONSIGNEUR » wtorek 20 lis 2007, 16:32

I jeszcze jedno- pamiętaj że najdroższy mikrofon wcale nie znaczy najlepszy do konkretnego wokalu. Uwierz mi - nie ma bardziej kiepskiego uczucia niż to kiedy kupujesz mika za 10 tysi tylko po to żeby przekonać się, że twój Shure za 300 stowki z dobrym preampem brzmi lepiej na twoim wokalu...
Think about it.

M

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tor na wokal

Post autor: gores » wtorek 20 lis 2007, 16:34

Witam
W kwestii preampu usłyszalem dzisiaj od pewnego realizatora rzecz ktora mnie zainteresowala.Otóż właśnie nagrywał pewnego znanego polskiego wokaliste na brauner vm1 i powiedział mi, ze tego typu mikrofony raczej nie sprawdzaja sie na lampowych preampach.Nie jestem od strony technicznej mocny.Usłyszałem ze lampowe mikrofony nie idą często w parze z lampowym preampem.Najlepsza kombinacja zazwyczaj to lampa plus tranzystor.Jest coś na rzeczy? Bo to troche moj obraz przyszłej kombinacji urządzeń toru wokalowego wywraca.
Czekam w dalszym ciągu na sugestie.W zamian mogę obiecać jakieś probki wav nagrane za pomocą zakupionego sprzętu gdyby kogoś interesowało.

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tor na wokal

Post autor: gores » wtorek 20 lis 2007, 16:50

...Jaka muzyka? Jaki głos? (choć tego nie da się zdiagnozować nie testując mika) Jaką barwę chcesz? Czy naprawdę tego chcesz?
Takie ?radzenie? jest imho totalnym nieporozumieniem. Jeśli pali Cię kasa to kup sobie dwa distressory, Pearlmana TM-1, MC77, Apogee i Great Rivera albo Chandlera Germanium- na pewno nie wtopisz a graty fajne i koledzy pozazdroszczą...

Zdradzę Ci jednak pewną tajmenicę- też miałem taki lot (dalej mam oczywiście, ale znacznie mnejszy - chyba , ale im więcej kasy wypieprzam na hiendowe graty, tym bardziej przekonuję się że odgrywają one drugorzędna a nawet trzeciorzędną rolę w procesie powstawiania dobrej muzy. Co z tego że mam Braunera, Great Rivera i MC77? Najlepszą piosenkę nagrałem na MAckie VLZ i shure sm57.
A moje miksy polepszyły się drastycznie kiedy zaadaptowałem pomieszczenie do miksowania i kupiłem parę książek o produkcji.

Ale jak już się upierasz- masz pomieszczenie zrobione akustycznie? Nie masz? No to już wiesz gdzie kasę wywalić- uzyskasz pięć razy lepszy efekt, jeśli chodzi o miksy.
Za 20 koła zrobisz sobie zajebiste pomieszczenie w Real Traps.
No chyba że kręcą Cię diody i vintageowe gałki w preampach- wtedy nie ma rady

Pozdro

M ...
**********************

Widzę ze mnie rozumiesz i cierpisz na podobną przypadłość :)

Co do pomieszczenia to :
a)reżyserka (ależ to brzmi odnośnie mojego pokoju ) jest wytłumiona mocno materiałem zakupionym od znajomego studia i ma charakter "laboratoryjny" i sądząc po opiniach jest ok
b)kabina wokalowa jest wytłumiona bardzo mocno prawie bezechowa ;)

ale nie o akustyce chciałem.Mocno się uśmiechnąłem słysząc ze nie mam na co wydać forsy.Zeby tak kiedyś bylo... Co do konkretów:

Mam zamiar nagrywać głos męski, dość wysoki. Projekty w zamiarze do zrealizowania to bliskie klimaty utworu Usher - U Got It Bad . I boże nie straszcie, że lepiej bedzie na shure sm57 ... Zawału dostanę choć wiem naturalnie że w tej branży zasadą nr.1 jest brak zasad...

Zależy mi na propozycjach na skompletowanie możliwie najlepszego i uniwersalnego toru dla wokalu.

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
steelcangoo
Posty: 108
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 00:00

Re: Tor na wokal

Post autor: steelcangoo » wtorek 20 lis 2007, 17:45

skoro nie masz czasu ani okazji testować sprzętu "w praniu",raczej potrzebujesz czegoś bardzo uniwersalnego i bardzo sprawdzonego,co będziesz mógł sprzedać bez druzgoczącej straty jeśli się okaże że to nie to...
wzmacniacz typu manley voxbox lub focusrite isa 430 , a z mikrofonów: AKG C12 albo Neumann m149 lub też bardzo uniwersalny sennheiser MKH 800... oprócz któregoś z nich polecam nabyć kilka tańszych dynamicznych, awaryjnie, jakby wokalista nadal nie brzmiał mimo wydanej kasy na duży mikrofon i wmacniacz np. neumann kms 104,sennheiser md 421 , shure sm57 i sm 58 ...
no i oczywiście dobre kable
--------------------------------------------------------------------------------------
mądry uczy się na błędach innych, głupi na swoich, idiota nigdy się nie uczy

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tor na wokal

Post autor: gores » wtorek 20 lis 2007, 17:55

Dziekuje, co konkret to konkret.zorientuje sie w tych majkach.

Awatar użytkownika
Jull
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 07 mar 2004, 00:00

Re: Tor na wokal

Post autor: Jull » środa 21 lis 2007, 07:41

...Dziekuje, co konkret to konkret.zorientuje sie w tych majkach....
**********************
polecam Preamp Double Triode, jestteż wersja mono.

http://www.igsaudio.pl

to żaden półśrodek. to fakt!

ODPOWIEDZ