sterowanie midi

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

sterowanie midi

Post autor: devil » czwartek 29 maja 2003, 21:22

Witam.

Juz od kliku lat zajmuje sie nagrywaniem. Mam swoje male amatorskie studio z wielosladem i kompem z karta Marian Marc 4 DIGI + oczwysicie mikrofony.

Zawsze nagrywalem muzyke LIVE (czyli zadnych dzwieków generowanych przez komputer) nawet jezeli byl jakis syntezator to klawiszowiec po prostu gral a ja po linii go nagrywalem.



Teraz jednak chcialbym nagrac swoje wlasne projekty a poniewaz nie umiem dobrze grac na klawiszach mam taki problem.

Chce napisac nuty w jakims programie midi i potem wyslac z kompa sygnal midi do syntezatora GEM WK2 ew klawisze Kurzwail i wrocic juz jako normalne audio do kompa i to nagrac.



Co dokladnie trzeba zrobic i jakiego programu najlepiej uzyc do pisania w midi.

Dodatkowo moge do kompa wsadzic SB Live



Pozdraiwam

Adam



adam@directstudio.pl
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: sterowanie midi

Post autor: cichydd » piątek 30 maja 2003, 01:00

Jeśli chcesz pisać w nutach to przyda ci się edytor nut taki jak Sibelius albo Finale. Nieco mniejsze możliwośći w edycji nut ale za to dużo innych dają sekwencery takie jak Logic i Cubase. Właściwie taki sekwencer wystarczy do pisania muzyki jej późniejszej edycji i sterowania syntezatorem, a właściwie syntezatorami bo będziesz miał jeszcze instrumenty wirtualne. Na pewno sekwencer typu Logic/Cubase itp. to podstawa każdej produkcji muzyki na komputerze, także w takim wydaniu jakie opisujesz.

Awatar użytkownika
lookool
Posty: 27
Rejestracja: środa 28 maja 2003, 00:00

Re: sterowanie midi

Post autor: lookool » piątek 30 maja 2003, 08:06

...Jeśli chcesz pisać w nutach to przyda ci się edytor nut taki jak Sibelius albo Finale. Nieco mniejsze możliwośći w edycji nut ale za to dużo innych dają sekwencery takie jak Logic i Cubase. Właściwie taki sekwencer wystarczy do pisania muzyki jej późniejszej edycji i sterowania syntezatorem, a właściwie syntezatorami bo będziesz miał jeszcze instrumenty wirtualne. Na pewno sekwencer typu Logic/Cubase itp. to podstawa każdej produkcji muzyki na komputerze, także w takim wydaniu jakie opisujesz....

**********************



Zgadzam się z kolegą przedmówcą.

Pozostaje Ci tylko sprzężenie syntka z kartą przez "midi in" i "midi out" ("midi out" z karty do syntkowego "midi in" i z syntkowego "midi out" do "midi in" na karcie), odtworzenie, wcześniej wyedytowanej przez Ciebie, ścieżki midi (np.: w Cubase) i zapisanie jej jako audio-tracka.








ODPOWIEDZ