Objaw: Podczas przesuwania okien, animacji flash (obciążenie rdzeni 1-2%) płyta a w zasadzie chyba cewki prezentują nieciekawe piszczenie albo skwierczenie dosyć słyszalne.
Serwis, z którym toczę walkę



Jak dla mnie lekko dziwne.
Na pewno nie jest to dysk, karta, zasilacz, te elementy zostały sprawdzone zupełni innymi podzespołami, jedyny element jaki teraz pozostał to właśnie owa płyta główna. I wszystko wskazuje, że to to patrząc też na opinie w necie.
Owe "piski" płyty głównej nie przenoszą się w żaden sposób na perfyferia komputera czyli kartę dźwiękową czy monitory a przeszkadzają i są dużo głośniejsze od pracy dysku twardego.
Gdzie indziej wyczytałem, że taki objaw może być oznaką wadliwej elektroniki, która prędzej czy później padnie i może zrobić niemałe kuku w systemie.
Co z tym fantem robić ?
Zalewanie cewek jakimiś klejami ponoć niekoniecznie musi się sprawdzić no i oczywiście grozi utratą gwarancji.
Ech