Asus P5K - piski z płyty głównej

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: WG » sobota 10 maja 2008, 15:09

Widocznie mam wyjątkowy dar wyłapywania pechowych rzeczy , powinni mnie zatrudnić w magazynach sklepowych a moja rączka wskaże trefny egzemplarz

haruka
Posty: 4
Rejestracja: środa 07 maja 2008, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: haruka » sobota 10 maja 2008, 15:32

nieczytalem tematu, ale spróbuj uzyc jakiegos programu który dziala na zasadzie Cool and quiet, zmniejszy napiecie i odciąży zasilacz, piski powinny ustać.

danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: danas » sobota 10 maja 2008, 16:04

W takim razie jaka plyte glowna obecnie warto kupic - pod Quada - tak zeby wszystko w niej dzialalo, bylo stabilne i ciche?

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Pan_Jabu » sobota 10 maja 2008, 16:16

...W takim razie jaka plyte glowna obecnie warto kupic - pod Quada - tak zeby wszystko w niej dzialalo, bylo stabilne i ciche? ...
**********************

Jeżeli obawiasz się Asusa, bierz Gigabyte.

Nie bierz najtańszych opcji z danej rodziny tylko przynajmniej średnie - mają lepsze komponenty, lepsze chłodzenie itp.

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: wasyl25 » sobota 10 maja 2008, 16:18


zmien zasilacz. Tylko zajdz do sklepu z kompem i podłacz sobie kilka zasilaczy rożnych producetów. Wiem ze na chieftecach piszczy, a na niektorych modeComach nie. Zalezy od budowy zasilacza. miałem podobny problem. Zmieniłem i pomogło, klijet był zadowolony:). Pozdrawiam
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Pan_Jabu » sobota 10 maja 2008, 17:46

...
zmien zasilacz. Tylko zajdz do sklepu z kompem i podłacz sobie kilka zasilaczy rożnych producetów. Wiem ze na chieftecach piszczy, a na niektorych modeComach nie. Zalezy od budowy zasilacza. miałem podobny problem. Zmieniłem i pomogło, klijet był zadowolony:). Pozdrawiam...
**********************

Przecież autor wątku napisał wcześniej, że to nie zasilacz był problemem...

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: WG » sobota 10 maja 2008, 19:29

Trzymam tę płytę z dwóch powodów.
1. Interfejsy dźwiękowe działają mi na niej bezbłędnie :)
2. Aktywowałem na nią Windows-a :(

Problem z piskiem został rozwiązany przez wymianę płyty głównej na inny egzemplarz.

A co szwankuje a różne takie małe i nie małe głupoty np.
- Czasami zawiesza się podczas boot-owania zwłaszcza gdy komputer zimny. Objawy te ma cała seria płyt ASUS P5K.
- Źle pracuje nagrywarka na tym chipsecie jmicron, może tylko u mnie, psuje mi płyty, nigdy czegoś takiego nie miałem na 3 poprzednich płytach !, to mnie akurat wkurzyło dobitnie Nagrywarka sprawna bo musiałem ją wypiąć i ratować się poprzez USB tu działa perfect.
- Te nieszczęsne porty USB, aktywne zaraz po włączeniu komputera do zasilania, na monitorze w porcie USB miałem coś w rodzaju trzasów "napięciowych" musiałem odłączyć ten kabel aby nie ryzykować spalenia monitora itp. o ile można o takim przypadku mówić Napięcia na tych portach USB to IMO podejrzana sprawa polecam na to uważać. To co tylko może mnie jeszcze niepokoić to fakt, że siedzą tu kluczyki.
Tutaj Intel P35 jest konstrukcyjnie spierdzielony. Średnio pocieszny jest fakt, że w Gigabyte jest niby tak samo.

Teraz gdy jakiś sklep odwiedzę i coś wspomnę o temacie Asus to jest mniej więcej taka akcja, "Asus oj oj współczuję" itp.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: JoachimK » sobota 10 maja 2008, 20:36

WG: jak juz wspominalem wczesniej, poza klopotami innej natury, 'normalne' codzienne dzialania na tej plycie (wspominasz o nagrywaniu plyt, USB itd.) nie przynosi zadnych klopotow. Moze masz jakis komponent, ktory sie ewidentni gryzie z plyta.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Data
Posty: 133
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Data » sobota 10 maja 2008, 21:43

Ja ma Asus PSk na Quad i mam taki problem którego jeszcze nie rozwiązałem (ciekawe czy związany z tą płytą..)

Gdy włączam komputer włącza się zasilanie ale system się nie uruchamia. Dopiero po ok 10 krotnym wyłączeniu-włączeniu system startuje. Ciekawa sprawa bo dyski pracuja a coś jakby nie mogło zaskoczyć...

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: wasyl25 » sobota 10 maja 2008, 22:00

Przecież autor wątku napisał wcześniej, że to nie zasilacz był problemem...
...
**********************
tu nie chodzi o to czy zasilacz jest sprawny czy nie. Problem tkwi w tym że ten model płyty nie ze wszstimi zasilaczami działa ok. Zadzwon do wsparcia asusa, i powiedzą ci to samo.
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

ODPOWIEDZ