Asus P5K - piski z płyty głównej

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: WG » czwartek 17 kwie 2008, 09:30

Dzięki. Pomogliście mi teraz bardzo.
Będę się starał zmieniać płytę na model wyższy i zostać mimo to przy asus. Możliwe, że ten model co wziąłem po prostu jest za bardzo przyoszczędzony w elektronice i taka już jego specyfika, chyba że trafiłem na taki egz. a mam czasem takiego "farta".
Dowiedziałem się też również, że model wyższy ma już lepsze filtrowanie tych zakłóceń.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Pan_Jabu » czwartek 17 kwie 2008, 09:40

...Dzięki. Pomogliście mi teraz bardzo.
Będę się starał zmieniać płytę na model wyższy i zostać mimo to przy asus. Możliwe, że ten model co wziąłem po prostu jest za bardzo przyoszczędzony w elektronice i taka już jego specyfika, chyba że trafiłem na taki egz. a mam czasem takiego "farta".
Dowiedziałem się też również, że model wyższy ma już lepsze filtrowanie tych zakłóceń....
**********************

Każda seria płyt (taka jak P5K) ma modele niższe i wyższe (z różnymi dopiskami typu Premium czy Deluxe). I niestety w przypadku płyt to nie są tylko bajery czy "różnice marketingowe". Te wyższe modele mają np. więcej portów, lepsze chłodzenie... no i właśnie często lepsze elementy elektroniczne (cewki, kondensatory).

Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: INES » czwartek 17 kwie 2008, 09:45

Każda seria płyt (taka jak P5K) ma modele niższe i wyższe (z różnymi dopiskami typu Premium czy Deluxe). I niestety w przypadku płyt to nie są tylko bajery czy "różnice marketingowe". Te wyższe modele mają np. więcej portów, lepsze chłodzenie... no i właśnie często lepsze elementy elektroniczne (cewki, kondensatory). ...
**********************
a co najważniejsze 8 fazowe zasilanie procesora oraz miedziane chłodzenie chipsetów płyty głównej.

Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: INES » czwartek 17 kwie 2008, 09:56

WG – masz wadliwą płytę główną – poznałam wiele płyt z serii 5PK i żadna nie miała podobnych zachowań jak Twoja. Spotkałam się ze świszczeniem elektroniki, ale tylko w zasilaczach firmy Corsair...

– jest to płyta wadliwa wiec trzymaj się tego. Poproś mądrych serwisantów o demonstracje innej płyty tego samego modelu i przekonają się, iż masz rację…

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Paweł » czwartek 17 kwie 2008, 12:18

Złożyłem ostatnio komputer mojej kobiecie na P5KC i na niej akurat nic nie piszczy, ale za to po 2 tygodniach padła zintegowana dxwiękówka, a że nie zajmuje się ona muzyką, to w zupełności jej wystarczała. Płyta jest w serwisie. Cóż, muszę ze smutkiem przyznać że Asus obniżył loty.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Soundscape » czwartek 17 kwie 2008, 12:25

Płyta jest w serwisie. Cóż, muszę ze smutkiem przyznać że Asus obniżył loty. ...
**********************
Moja na szczęście chodzi dobrze (choć to nie ta seria i jade na Athlonach), ale też zauwarzyłem pewien spadek u tej firmy. (W tańszych produktach tylko na szczęście...)

Proponuję wypróbować płyty Gigabyte-a. Przyzwoity sprzęcik.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: JoachimK » czwartek 17 kwie 2008, 13:06

Dowiem sie, jak to u innych osob z P5k wyglada i dam znac....
**********************

i sie dowiedzialem - P5k u kolegi w studio nie piszczy
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: JoachimK » czwartek 17 kwie 2008, 13:10

...Mam P5K Deluxe, nic nie piszczy.

O jakich znanych problemach z P5K mówicie? Ja zauważyłem, że często mi się resetują ustawienia BIOSu, mimo iż bateria jest dobra, ale innych póki co nie mam......
**********************

P5k i A7V maja inaczej rozwiazane inicjowanie PCIe, z tego powodu sa klopoty z uruchomieniem i zainicjowaniem m.in. kart TC Powercore. BIOS sprzed kilku tygodni rozwiazal czesciowo ten problem, ale klopoty sa nadal powtarzalne u wielu osob.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
heathenichaer
Posty: 234
Rejestracja: niedziela 12 sie 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: heathenichaer » czwartek 17 kwie 2008, 14:10

...Płyta jest w serwisie. Cóż, muszę ze smutkiem przyznać że Asus obniżył loty. ...
**********************
Moja na szczęście chodzi dobrze (choć to nie ta seria i jade na Athlonach), ale też zauwarzyłem pewien spadek u tej firmy. (W tańszych produktach tylko na szczęście...)

Proponuję wypróbować płyty Gigabyte-a. Przyzwoity sprzęcik.
...
**********************
Potwierdzam, niecałe 2 tygodnie temu złożyłem nowego PC właśnie z płytą Gigabyte'a i fruwa elegancko
Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty - Émile Zola
@
dsi evolver, waldorf blofeld, bcr2000, m-audio fw 410, krk rp 6 g2, akg 271 studio, rode m3

Awatar użytkownika
heathenichaer
Posty: 234
Rejestracja: niedziela 12 sie 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: heathenichaer » czwartek 17 kwie 2008, 14:12

dodam że u mnie punktem szczególnej wrażliwości było złącze FW które jest na szczęcie niekomplikacyjne
Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty - Émile Zola
@
dsi evolver, waldorf blofeld, bcr2000, m-audio fw 410, krk rp 6 g2, akg 271 studio, rode m3

ODPOWIEDZ