Asus P5K - piski z płyty głównej

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: WG » czwartek 17 kwie 2008, 20:10

Finał.

Jednak coś było nie tak z płytą główną !

Została wymieniona na drugi egz. taki sam model, no i cisza jak makiem zasiał, żadnego "skwierczenia" itp. :)

W życiu tak się nie natrudziłem jak teraz aby wytłumaczyć w serwisie o co chodzi :)

Trochę żałuję, że nie wziąłem od razu modelu Deluxe (konstrukcyjnie jest lepszy i mniejsze prawdopodobieństwo "skwierczącej" niespodzianki) ale mam nadzieję, że model P5K trochę podziała :)

Na razie temp. w porządku, różne 3dmarki ok, może już innych niespodzianek mam nadzieję nie będzie

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
psychokiller
Posty: 42
Rejestracja: środa 10 paź 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: psychokiller » piątek 18 kwie 2008, 04:09

ASUS ostatnio sie wpych tam gdzie tylko może
Wg mniepowinni zostąc przy tym co im keidys dobrze wychdoziło
Płty Gł, Grafika, pierwsze napędy CD no i latopy ale starsze.
A teraz robią wszystko
Jak jest coś do wszysktiego to jest do niczego.
Teraz robią jakiś szturm na rynek nie wiem czemu ładuje sie wszędzie gdzie sie da.

Zeby sie nie zdiwi jak ze 4 lata bedzie post ASUS ProTools3000 nie dziła czemu.
Przeciwnik PARTACTWA przeciwnik CHIŃSZCZYZNY

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: WG » wtorek 29 kwie 2008, 11:31

No to jeszcze ja

Jak się za szybko pominie proces wyszukiwania napędów IDE chyba przy "Press any key..." czy 2jakoś tak to potem zawiesza się system, także najlepiej jak ten proces przejdzie automatycznie no i trzeba odczekać te kilka sekund, w zasadzie nie wiem po co. Może to być też kwestią BIOS-u.

Jeszcze jeden drobiazg, gdy wyłączy się płytę poprzez przycisk Power, porty USB są w dalszym ciągu aktywnym tak jakby płyta pozostawała włączona Z tym się wcześniej nie spotkałem. Może zasilacz ale nie chce już mi się przy tym majstrować na razie bo za dużo wyciągania kabli itp.
Poczekam aż coś zastrajkuje to wtedy się zmuszę

Widziałem nowe pytanko odnośnie jaki komp jakie komponenty. Joachim mówisz, że znajomi używają nawet taki model jak mam teraz, ale może nie zwracają uwagi na detale mimo to ja jednak proponuję omijać tanie płyty Asus-a. Może w droższych sytuacja jest nieco lepsza.

:)

Awatar użytkownika
Meduz
Posty: 181
Rejestracja: środa 09 cze 2004, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Meduz » wtorek 29 kwie 2008, 12:16

Jeszcze jeden drobiazg, gdy wyłączy się płytę poprzez przycisk Power, porty USB są w dalszym ciągu aktywnym tak jakby płyta pozostawała włączona Z tym się wcześniej nie spotkałem. Może zasilacz ale nie chce już mi się przy tym majstrować na razie bo za dużo wyciągania kabli itp.
Poczekam aż coś zastrajkuje to wtedy się zmuszę

**********************
Też tak mam, klawiatura CME zasilana przez usb jest włączona do momentu wyłączenia kompa upesem.

Pozdrawiam
[addsig]
RME Fireface800 plus RME ADI 8 DS, IgsAudio: Gloobus, DT, 2972, 1176, 2176, S-Type Mix Buss Compressor, APS Aeon...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Zbynia » wtorek 29 kwie 2008, 13:38

niestety te tluki z intela nie pomysleli by dac mozliwosc wylaczenia zasilania usb czy to na plycie czy w biosie
pozatym zrobili wpsanialy kontroler ktory tak dlugo wyszukuje napedy sata ze sie mozna pochlastac(po co to wogole?na nforce5xx ustawialem w biosie i po sprawie)
do tego na gigabyte mam jmicrona wbudowanego obslugujacego ide/sata raid - to gowno tez dlugo mysli

pozatym jest pieknie

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: pixel » wtorek 29 kwie 2008, 14:45

Heh, ja siedze teraz na nedznej P5KPL-VM i nie mam zadnych piskow. Wszystko chodzi bardzo ladnie dlatego nawet nie zabieram sie za kupno lepszej bo ta spelnia wszystkie moje wymogi.
Porty USB wylaczaja mi sie wraz z wylaczeniem systemu/kompa.
Wogole nie mam zadnych w/w problemow.

Mysle wiec ze to moze nie wina tanich plyt Asusa, tylko tego ze maja duzo trefnych sztuk (w kazdym przedziale cenowym).

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: WG » wtorek 29 kwie 2008, 19:10

...niestety te tluki z intela nie pomysleli by dac mozliwosc wylaczenia zasilania usb czy to na plycie czy w biosie
************
A to byłby efekt zamierzony ?
Ciekawe co się dzieje z napięciami na portach USB w tym trybie "czuwania".

do tego na gigabyte mam jmicrona wbudowanego obslugujacego ide/sata raid - to gowno tez dlugo mysli
************
Faktycznie, ten jmicron to myśli za długo. Próba przerwania mu pracy czasami różnie się kończy

danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: danas » wtorek 29 kwie 2008, 22:45

Ale mnie nastraszyliscie.. bede niedlugo skladal komputer na Quadzie, jakos na jesien, wiec poczekam, az spadna ceny modeli z 0.45nm. Ale w takim razie jaka kupic do tego plyte glowna zeby chodzila zupelnie bezproblemowo ? Nie chce wydac tych 3500 zl czy ilestam, zeby potem mi jakies bledy wyskakiwaly i cos nie dzialalo.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: WG » sobota 10 maja 2008, 14:09

...Ale mnie nastraszyliscie..
**********************
I słusznie. ASUS to niezły szmelc, jeżeli ktoś twierdzi, ze jest inaczej ma naprawdę wyjątkowe szczęście że popadł w ten DOBRY egzemplarz.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Pan_Jabu » sobota 10 maja 2008, 14:15

......Ale mnie nastraszyliscie..
**********************
I słusznie. ASUS to niezły szmelc, jeżeli ktoś twierdzi, ze jest inaczej ma naprawdę wyjątkowe szczęście że popadł w ten DOBRY egzemplarz.
...
**********************

Popadłem ostatnio w 5 dobrych egzemplarzy i nie narzekam. Żaden nie piszczy, wszystkie działają bez pudła :)

Popadłem też w kilka sztuk Gigabyte - i tu również bez zastrzeżeń :)

chyba muszę iść obstawić Lotto

ODPOWIEDZ