Asus P5K - piski z płyty głównej

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Pan_Jabu » sobota 10 maja 2008, 22:23

...Przecież autor wątku napisał wcześniej, że to nie zasilacz był problemem...
...
**********************
tu nie chodzi o to czy zasilacz jest sprawny czy nie. Problem tkwi w tym że ten model płyty nie ze wszstimi zasilaczami działa ok. Zadzwon do wsparcia asusa, i powiedzą ci to samo....
**********************

Skoro jeden egzemplarz płyty piszczał, a drugi na tym samym zasilaczu nie piszczy, to winny jest zasilacz?

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: JoachimK » sobota 10 maja 2008, 22:51

...Ja ma Asus PSk na Quad i mam taki problem którego jeszcze nie rozwiązałem (ciekawe czy związany z tą płytą..)

Gdy włączam komputer włącza się zasilanie ale system się nie uruchamia. Dopiero po ok 10 krotnym wyłączeniu-włączeniu system startuje.
**********************

To jest wlasnie wyzej wspomniany problem zlej inicjacji PCI i tak sie dzieje podczas obecnosci niektorych kart w slotach.

W duzej mierze problem ustaje po wylaczeniu trybu AUTO w BIOS jednej z funkcji, ktora sie pokazala w jednym z ostatnich wydan BIOS. Nie pamietam, o co dokladnie chodzi. Poszperaj w BIOS.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: WG » sobota 10 maja 2008, 23:03

Ciekawa sprawa bo dyski pracuja a coś jakby nie mogło zaskoczyć......
**********************
Na jakim ekranie zatrzymuje się system ?

Problem tkwi w tym że ten model płyty nie ze wszstimi zasilaczami działa ok.
**********************
Możliwe, ale nie w tym przypadku.
Ta sama płyta glówna z dwoma różnymi zasilaczami, ba nawet z trzema miała ten sam objaw pisków.

Ale piski to są piski. To NIE JEST wina zasilacza. Po prostu jak wyszły fabrycznie z wadliwymi cewkami to nic na to nie poradzisz !

Akurat tutaj można spokojnie stwierdzić, że trafił się przypadek wadliwej płyty. Dlatego została ona w ramach gwarancji wymieniona na drugi nowy egz. Ten problem już nie występuje. To co zostało to moim zdaniem problemy typowe dla tej serii płyt głównych i z tym już praktycznie ciężko walczyć :)

Moze masz jakis komponent, ktory sie ewidentni gryzie z plyta.
************************
Nie wiem czy jest sens z tym walczyć bo jestem coś dziwnie przekonany, że trafiłem w kolejny fajny egz. co wylazi po pewnym czasie :)
Zmiana na inna firmę, tez nie daje gwarancji, że nie zaczną się powazniejsze problemy innego typu, midi, gubienie buforów, dropy, zawieszanie kart itp.

Data
Posty: 133
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: Data » sobota 10 maja 2008, 23:20



To jest wlasnie wyzej wspomniany problem zlej inicjacji PCI i tak sie dzieje podczas obecnosci niektorych kart w slotach.

W duzej mierze problem ustaje po wylaczeniu trybu AUTO w BIOS jednej z funkcji, ktora sie pokazala w jednym z ostatnich wydan BIOS. Nie pamietam, o co dokladnie chodzi. Poszperaj w BIOS....
**********************

A czy jest to podstawa do reklamacji ? Bo grzebanie w biosie to trochę ryzykowna zabawa :) Płyta jest na gwarancji.

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: wasyl25 » niedziela 11 maja 2008, 11:09

A czy jest to podstawa do reklamacji ? Bo grzebanie w biosie to trochę ryzykowna zabawa :) Płyta jest na gwarancji.
...
**********************
nie ma ryzyka, jak coś źle ustawisz, to wystarczy, zresetować bios i wszstko wraca do normy, wiekszość płyt dzisiaj produkowanych, po wykryciu złych ustawien biosu sama sie stawia w deflaut. no chyba ze masz starego AMDka i chcesz go krecić, wtedy możesz spalić procek, ale jak masz nowego kompa to napewno niczego nie uszkodzisz.
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: danas » niedziela 11 maja 2008, 11:50

Nie rozumiem... Czy nie ma zadnej bezawaryjnej plyty glownej do PC pod Quada ? Tak duzo osob ma problemy, ze sie boje kompa skladac :D

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: JoachimK » niedziela 11 maja 2008, 12:08

...Nie rozumiem... Czy nie ma zadnej bezawaryjnej plyty glownej do PC pod Quada ? Tak duzo osob ma problemy, ze sie boje kompa skladac :D...
**********************

Ja z kolei nie rozumiem o czym mowisz. Jakie duzo osob? Mowisz o tych tysiacach czesci promila w skali swiata?

P.S. Wlasnie tego posta (jak i poprzednie) 'nadaje' z Quada na plycie ASUS.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Asus P5K - piski z płyty głównej

Post autor: danas » niedziela 11 maja 2008, 16:49

......Nie rozumiem... Czy nie ma zadnej bezawaryjnej plyty glownej do PC pod Quada ? Tak duzo osob ma problemy, ze sie boje kompa skladac :D...
**********************

Ja z kolei nie rozumiem o czym mowisz. Jakie duzo osob? Mowisz o tych tysiacach czesci promila w skali swiata?

P.S. Wlasnie tego posta (jak i poprzednie) 'nadaje' z Quada na plycie ASUS....
**********************
Nie wiem jaka czesc calego swiata ma problemy z asusem, natomiast na tym forum plyty te sa popularne (uwaza sie ze sie nadaja do audio) i jednoczesnie ciagle obserwuje, ze ktos ma jakies problemy z nimi. Nie chce wydac ok 500 zl czy iles nie bedac w miare pewnym, ze moja plyta nie bedzie stwarzala mi problemow w nagrywaniu/obrobce audio i innych zastosowaniach. Dlatego chce wydac 500 czy 600 zl a nie np 200 (a takich plyt tez jest pelno). A moze nie ma sensu?

Dlatego staram sie ustalic czy sa jakies plyty, ktore uchodza za malo awaryjne i bezproblemowe, czy to juz sa jedne z lepszych.

ODPOWIEDZ