DIGI 003 czy M-Audio P-mix?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
vasyl
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2003, 00:00

Re: DIGI 003 czy M-Audio P-mix?

Post autor: vasyl » wtorek 29 kwie 2008, 23:58

To jest wygoda i powrót do tradycyjnego miksowania a nie kaprys....
**********************
Tradycyjne miksowanie? Co masz na myśli?

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: DIGI 003 czy M-Audio P-mix?

Post autor: matiz » środa 30 kwie 2008, 09:31

jesli ktos uzywa "snapshot automation", to te 8 faderow mocno przyspiesza prace
przyjmijmy, ze masz 4 sekcje w piosence z roznymi proporcjami - bez faderow zawsze spedzimy wiecej czasu na ich ustawianiu


I co - tylko snapshot, bez zmian glosnosci na wokalu? Nie wierze

Otóż to! Takie kontrolery znacznie przyspieszaja pracę. A oprócz tłumików maja jeszcze regulatory, przyciski i kółko scrubera To jest wygoda i powrót do tradycyjnego miksowania a nie kaprys.

No wlasnie mojej pracy nie przyspieszaly
Wole beeez - zreszta osiem hebelkow to zart i tyle. Mozna sie podniecac - ja tez sie podniecalem, dopoki nie sprobowalem - ale potem i tak taki kontroler stoi z boku...
Tradycyjnego miksowania mam dosc i ponad polowe mojego "zycia realizatorskiego" poswiecilem na krzewienie idei komputerowych nagran, a w pionierskich czasach Session8/CBX-D5/Falcona nie bylo to latwe

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: DIGI 003 czy M-Audio P-mix?

Post autor: JoachimK » środa 30 kwie 2008, 10:21

Mozna sie podniecac - ja tez sie podniecalem, dopoki nie sprobowalem - ale potem i tak taki kontroler stoi z boku...

Mialem to samo. Wiadomo - kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie to jednak nie to samo, co kilkadziesiat tlumikow w konsoli. Nie umialem sie nauczyc pracy na czyms takim, przelaczajac sie na fragmentach miksera. Dla mnie dobra opcja to jeden tlumik, koniecznie dlugi, zmotoryzowany, ktory bedzie uzywany od czasu do czasu. Ale takie kontrolery z blokiem transportu i jednym tlumikiem sa realtywnie za drogie, wiec odpuszczam :)
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: DIGI 003 czy M-Audio P-mix?

Post autor: matiz » środa 30 kwie 2008, 16:09

Dla mnie to jednak nie to samo, co kilkadziesiat tlumikow w konsoli. Nie umialem sie nauczyc pracy na czyms takim, przelaczajac sie na fragmentach miksera.

Przede wszystkim w mikserze hebelki nie przesuwaja sie w lewo i w prawo
Dla mnie wlasnie to, ze nie sa w tych samych miejscach jest najgorsze - bo jestem wzrokowcem. Co mi z tego, ze moge sobie stope sciszyc hebelkiem, jak sie do niej trzeba dogrzebac guzikami?

ODPOWIEDZ