Najlepiej zsamplowana harfa?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
goodsound
Posty: 204
Rejestracja: czwartek 31 lip 2003, 00:00

Najlepiej zsamplowana harfa?

Post autor: goodsound » czwartek 08 maja 2008, 12:31

Witam,
Jaka według was brzmi najlepiej, wiem że Vienna to w większości gilssy a te mi nie potrzebne, ja szukam extra brziących podjedynczych dźwięków tegoż instrumentu... cena nie gra roli... co polecacie??? (oczywiście oprócz żywej harfistki:-)
czarna muza dobry sound Quincy Jones

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Najlepiej zsamplowana harfa?

Post autor: wishmaster » czwartek 08 maja 2008, 12:48

O tym mowisz? Generalnie harfa na tle wszystkich instrumentow orkiestrowych brzmi zawsze niezle, chociaz gdybym mial teraz wybierac to jednak Vienne a nie EWQL, z uwagi na nieprzyjemny (dla mnie) poglos jakim EastWest naznaczyl swoja biblioteke.
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Najlepiej zsamplowana harfa?

Post autor: Pietro » czwartek 08 maja 2008, 13:10

...O tym mowisz? Generalnie harfa na tle wszystkich instrumentow orkiestrowych brzmi zawsze niezle, chociaz gdybym mial teraz wybierac to jednak Vienne a nie EWQL, z uwagi na nieprzyjemny (dla mnie) poglos jakim EastWest naznaczyl swoja biblioteke....
**********************

Ta z Platinum akurat jest całkiem niezła i dzięki mikrofonom z bliska, miksuje się bez problemu.

Nie wiem, czy Horizon Series są jeszcze dostępne, na stronie VSL już dawno tej serii nie ma, ale niby można dostać tą harfę na przykład w bestservice (127Euro, z darmową przesyłką - taniej niż kolega podał, i do tego bez cła i innych niespodzianek). Brzmi moim zdaniem całkiem nieźle i nie są to tylko glisy, raczej powiedziałbym, że jest to dość pełna biblioteka.

- Piotr

Awatar użytkownika
goodsound
Posty: 204
Rejestracja: czwartek 31 lip 2003, 00:00

Re: Najlepiej zsamplowana harfa?

Post autor: goodsound » piątek 09 maja 2008, 08:43

......O tym mowisz? Generalnie harfa na tle wszystkich instrumentow orkiestrowych brzmi zawsze niezle, chociaz gdybym mial teraz wybierac to jednak Vienne a nie EWQL, z uwagi na nieprzyjemny (dla mnie) poglos jakim EastWest naznaczyl swoja biblioteke....
**********************

Ta z Platinum akurat jest całkiem niezła i dzięki mikrofonom z bliska, miksuje się bez problemu.

Nie wiem, czy Horizon Series są jeszcze dostępne, na stronie VSL już dawno tej serii nie ma, ale niby można dostać tą harfę na przykład w bestservice (127Euro, z darmową przesyłką - taniej niż kolega podał, i do tego bez cła i innych niespodzianek). Brzmi moim zdaniem całkiem nieźle i nie są to tylko glisy, raczej powiedziałbym, że jest to dość pełna biblioteka.

- Piotr...
**********************

ok dzięki za pomoc, czy ktoś ma jeszcze jakieś typy?:-)
czarna muza dobry sound Quincy Jones

ODPOWIEDZ