terratec phase 28

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: 3h » piątek 13 cze 2003, 12:14



Tak by było najlogiczniej - a to czy zechcesz użyć w mikserze korekcji to już Twoja decyzja - jeżeli nic nie pokręcisz to poprostu będziesz używał miksera jako zestawu 8 preampów (tylko trzeba mieć mikser z 8 preampami - a też jest to wydatek)

...

**********************

na razie dzięki za odpowiedź

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: 3h » piątek 13 cze 2003, 16:18



nullDobra - mając 88 możesz nagrywać 8 śladów jednocześnie .. .czy to z preampów czy też miksera (musi mieć wyjście direct na każdym kanale !)



DIRECT OUT? czyli sygnał po preampie (i gałce gain) omija korekcję i tłumiki i prosto do kompa, tak?



i teraz tak sobie myślę, że jak będę chciał miksować na mikserze to co ja później z tym miksem zrobię? spowrotem do kompa? tylko jak?



gdyby było więcej śladów (np.16) to mógłbym zmiksować to z basem, gitami i wokalem, później gdzieś to zrzucić i do mastera... no i dalej tak sobie myślę, że do miksu przydałoby się parę efektów, czyli urządzenia zewnętrzne (KOSZTY!!!), no i znów tak dalej myślę, że jednak obróbka w kompie bardziej się opłaca. dzięki, już sobie chyba odpowiedziałem na pytanie.



a jeszcze jedno, czyli mikser i tak musi być żeby użyć preampów do mikrofonów.



dobra, to może ktoś mi poleci jakąś kartę z co najmniej 8-ma wejściami analogowymi (budżetówkę najlepiej), tak żebym mógł w spokoju nagrać te gary...



pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość wszystkim, którzy doczytali do tego momentu.




3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: 3h » sobota 14 cze 2003, 10:18

...

nullDobra - mając 88 możesz nagrywać 8 śladów jednocześnie .. .czy to z preampów czy też miksera (musi mieć wyjście direct na każdym kanale !)



DIRECT OUT? czyli sygnał po preampie (i gałce gain) omija korekcję i tłumiki i prosto do kompa, tak?



i teraz tak sobie myślę, że jak będę chciał miksować na mikserze to co ja później z tym miksem zrobię? spowrotem do kompa? tylko jak?



gdyby było więcej śladów (np.16) to mógłbym zmiksować to z basem, gitami i wokalem, później gdzieś to zrzucić i do mastera... no i dalej tak sobie myślę, że do miksu przydałoby się parę efektów, czyli urządzenia zewnętrzne (KOSZTY!!!), no i znów tak dalej myślę, że jednak obróbka w kompie bardziej się opłaca. dzięki, już sobie chyba odpowiedziałem na pytanie.



a jeszcze jedno, czyli mikser i tak musi być żeby użyć preampów do mikrofonów.



dobra, to może ktoś mi poleci jakąś kartę z co najmniej 8-ma wejściami analogowymi (budżetówkę najlepiej), tak żebym mógł w spokoju nagrać te gary...



pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość wszystkim, którzy doczytali do tego momentu.



...

**********************


Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: msieczko » sobota 14 cze 2003, 11:44

>> DIRECT OUT? czyli sygnał po preampie (i gałce gain) omija korekcję i tłumiki i prosto do kompa, tak?



może być po samym preampie może być po tłumiku - sprawdź specyfikację miksera



>>a jeszcze jedno, czyli mikser i tak musi być żeby użyć preampów do mikrofonów.



nie - możesz kupić wielokanałowy preamp (np. w racku 8 kanałów), można pójść dalej i kupić taki 8 kanałowy preamp z interfejsem ADAT i prostą kartę a ADAT'em - w ten sposób wcale nie musisz kupowa terrateca



>> dobra, to może ktoś mi poleci jakąś kartę z co najmniej 8-ma wejściami analogowymi (budżetówkę najlepiej), tak żebym mógł w spokoju nagrać te gary...



patrz powyżej - budżetówka nie będzie miała 8 preampów :(

może więc lepiej wielokanałowy preamp z Adatem ??



może ktoś z kolegów poradzi konretne modele ?
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

ODPOWIEDZ