terratec phase 28

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

terratec phase 28

Post autor: 3h » piątek 13 cze 2003, 10:22

czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat tego produktu?



http://productsde.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=185&mode=thread&order=0&thold=0



niemiecki język nie leży mi za bardzo a chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tej karcie


DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: DogHead » piątek 13 cze 2003, 10:32

Sprobuj tu:

http://productsen.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=175&mode=thread&order=0&thold=0

albo w ogole wystartuj od www.terratec.com gdzie na strinie glownej jest "polski" lonk tylko ze u mnie chce zadzialac

Awatar użytkownika
arturia
Posty: 3
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: arturia » piątek 13 cze 2003, 10:33

niemiecki język nie leży mi za bardzo a chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tej karcie

___________________________________________________________



Sporting two inputs and eight outputs, a MIDI interface, and digital I/Os designed for a variety of uses, PHASE 28 features plenty of ports for all audio applications on a specially shielded break-put cable. Configured as balanced 6-3 mm (1/4") jacks, all analog connectors are designed to accept studio levels and signal resolutions of up to 24 bits / 192 kHz. Selected converters and cleverly designed circuitry enable recordists to make crystal-clear stereo recordings and play back high-resolution 5.1/7.1 Surround productions. Gain knobs serve to adjust input sensitivity individually to match analog signal sources. Two signal LEDs make it easy to dial in suitable levels for the preamp.



The PHASE 28's coaxial digital ports accept S/PDIF, AC3, and DTS data streams with all standard sampling rates up to 32 bits. What's more, the output is designed to handle sampling frequencies up to 192 kHz.



Be it ASIO 2.0, GSIF, MME, WDM, MAC OS9, MAC OSX, or Windows XP, the PHASE 28's software integrates seamlessly into all prevalent systems and programs.


3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: 3h » piątek 13 cze 2003, 10:34

...Sprobuj tu:

http://productsen.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=175&mode=thread&order=0&thold=0

albo w ogole wystartuj od http://www.terratec.com gdzie na strinie glownej jest "polski" lonk tylko ze u mnie chce zadzialac ...

**********************



dzieki, angielski mi wystarczy

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: DogHead » piątek 13 cze 2003, 10:35

"strina" i "lonk" - hmmm wymyslam nowe slowa


3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: 3h » piątek 13 cze 2003, 10:46

jeszcze jedno pytanie, czy karte z 8 wejsciami i wyjsciami analogowymi można spiąć z mikserem tak żeby mieć kontrolę nad każdym kanałem?

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: msieczko » piątek 13 cze 2003, 11:12

...jeszcze jedno pytanie, czy karte z 8 wejsciami i wyjsciami analogowymi można spiąć z mikserem tak żeby mieć kontrolę nad każdym kanałem?...

**********************

zauważ że karta ma 2 wejścia - czyli to co interesuje cię przy nagrywaniu

i 8 wyść ... a te możesz wykorzystać żeby wyprowadzić na zewnątrz 8 sygnałów i miksować je sprzętowo (tylko poco skoro każdy sekwencer ma mikser programowy) ... lub obsługiwać formaty sorround - w tym wspomniany 7.1



Możliwym zastosowaniem jest jeszcze puszczanie innego sygnału na jeden zestaw wyjść (np. odsłuch w studiu) a innego dla np. muzyków w ponieszczeniu gdzie nagrywają.



napisz dokładniej o jakim zastosowaniu myślisz - jeżeli powyższa odpowiedź nie jest wystarczająca


[addsig]
Warszawa - 'home' studio

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: 3h » piątek 13 cze 2003, 11:19



**********************

zauważ że karta ma 2 wejścia - czyli to co interesuje cię przy nagrywaniu

i 8 wyść ... a te możesz wykorzystać żeby wyprowadzić na zewnątrz 8 sygnałów i miksować je sprzętowo (tylko poco skoro każdy sekwencer ma mikser programowy) ... lub obsługiwać formaty sorround - w tym wspomniany 7.1



Możliwym zastosowaniem jest jeszcze puszczanie innego sygnału na jeden zestaw wyjść (np. odsłuch w studiu) a innego dla np. muzyków w ponieszczeniu gdzie nagrywają.



napisz dokładniej o jakim zastosowaniu myślisz - jeżeli powyższa odpowiedź nie jest wystarczająca



...

**********************

ta ma 2 wejścia ale phase 88 ma ich 8, chodzi mi głownie o nagrywanie perkusji i chyba wygodniej jest miksować sprzętowo,

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: 3h » piątek 13 cze 2003, 11:22

...

**********************

ta ma 2 wejścia ale phase 88 ma ich 8, chodzi mi głownie o nagrywanie perkusji i chyba wygodniej jest miksować sprzętowo,...

**********************



i jeszcze czy przy nagrywaniu mikser nie będzie wprowadzał zmian do sygnału (korekcja, głośność itp.)

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: terratec phase 28

Post autor: msieczko » piątek 13 cze 2003, 11:34

ta ma 2 wejścia ale phase 88 ma ich 8, chodzi mi głownie o nagrywanie perkusji i chyba wygodniej jest miksować sprzętowo,...

**********************



i jeszcze czy przy nagrywaniu mikser nie będzie wprowadzał zmian do sygnału (korekcja, głośność itp.)...

**********************

niewiedziałem o 88



Dobra - mając 88 możesz nagrywać 8 śladów jednocześnie .. .czy to z preampów czy też miksera (musi mieć wyjście direct na każdym kanale !)



Używasz miksera tylko i wyłącznie jako zestawu preampów mikrofonowych (do niego podpinasz mikrofony zbierające perkusję) - wypuszczasz wtedy sygnał przez direct lub specjalny kabel wpięty w insert i nagrywasz 8 śladów jednocześnie. całą obróbkę robisz w komputerze



Tak by było najlogiczniej - a to czy zechcesz użyć w mikserze korekcji to już Twoja decyzja - jeżeli nic nie pokręcisz to poprostu będziesz używał miksera jako zestawu 8 preampów (tylko trzeba mieć mikser z 8 preampami - a też jest to wydatek)
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

ODPOWIEDZ