E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: Pan_Jabu » niedziela 24 sie 2008, 20:45

...jęsli projekt będzie grany z zewnętrznego to proste że wszystko poleci na łeb - generalnie nawet nie powinieneś miec nic na usb podpiętego jak chcesz wygodnie pracować - czasem nawet mysz może powodować problemy gdy będzie na tym samym hubie (hub usb w komputerach to dwa porty )...
**********************

No i właśnie dokładnie wystarczy, że masz Trackera i dysk na tym samym hubie.
Co więcej - piszesz że masz nawet dwa dyski USB 2.0 - używane jednocześnie? Nie bardzo wyobrażam sobie, że to może wydajnie pracować...

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: keyzone » wtorek 09 wrz 2008, 11:31

Witam,
właśnie przetestowałem kolejne 2 interfacy na USB:
E-mu 0202 na USB 2.0 oraz M-Audio Fast Frack na USB 1.1
W przypadku E-mu 0202 problem jest taki sam jak w przypadku Trackera Pre: duże obciążenie dysków - niezależnie od tego czy są to dyski zewnetrzne USB czy wewnętrzny dysk laptopa. Sprzwdzałem to podłączając E-mu do laptopa gdzie reszta slotów USB była pusta. Gdy przetestowałem M-Audio Fast Track przeżyłem szok Zero ociązenia dysków w sytuacji gdzie pdłączne są dodatkowo do lapka 2 dyski USB 2.0, Novation remote61, 4 slotowy hab USB, na którym mam klucz do Cubasa SL, mysz, klawiaturę i drukarkę!!! Wszyskie sloty zajęte a dyski nieobciążone przy ciężkiej sesji gdzie dużo sampli idzie z dysku zewnętrznego. Myślę zatem, że to wina badziewnych driverów E-mu!!! Pamietajmy, że interfacy E-mu sa na USB 2.0 a M-Auddio na USB 1.1!!!
Myślę, że w przypadku opiniii o E-mu jestem dosyc obiektywny ba mam 1616m i jestem ekstremalnie zadowolony.
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: keyzone » wtorek 09 wrz 2008, 22:01

Czy ktoś z forumowiczów posiadających E-mu Tracker Pre a;bo 0202 miał problem jaki powyżej opisuję?
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: Blaviken » wtorek 09 wrz 2008, 23:42

...Czy ktoś z forumowiczów posiadających E-mu Tracker Pre a;bo 0202 miał problem jaki powyżej opisuję?...
**********************
Posiadam E-MU 0404 USB i jak znajdę chwilę to sprawdzę w Cubase czy występuje taki problem jak u Ciebie.

Pozdrawiam.
www.blaviken.com

Awatar użytkownika
kuba-core
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: kuba-core » środa 10 wrz 2008, 00:23

Do nie dawna pracowałem na laptopie z vista i wlasnie z emu pre-trackerem
Sesje pod Reaperem smigały na 0, ogolnie mowiac zyletka
pod Cubasem nie mialem okazji testowac

zauwazylem rownie duzo mniejsze obciazenie procka (ok 20-30%) przy takich samych ustawieniach latencji niz kiedy wczesniej uzywalem interfejsow audio na usb 1.1 (np. novation xiosynth)
IMAO

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: Zbynia » środa 10 wrz 2008, 09:21

jak dla mnie burdel w systemie i nic wiecej - nic na usb co nie jest dyskiem nie powoduje jego obciazenia ponad norme

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: keyzone » środa 10 wrz 2008, 12:50

...jak dla mnie burdel w systemie i nic wiecej - nic na usb co nie jest dyskiem nie powoduje jego obciazenia ponad norme...
**********************
Powinienem sie obruszyć, ale nie zrobię tego Przyjmijmy, że mam "burdel w systemie". Dlaczego zatem M-Audio chodzi bez zarzutu? Teoretycznie wolniejszy od USB 2.0 powinien wykładać się przy obciążonej sesji... Natomiast śmiga bez problemu w przeciwieństwie do interfaców USB E-mu (przypominam, że E-mu 1616m chodzi wyśmienicie).
Nie wiem jaka magię w systemie musiałbym wykonać, żeby zrobić taki myk, że USB 1.1 jest szybsze od 2.0. Ponadto dyski USB 2.0 chodzą bez żadnych problemów.
Kumpel mi powiedział, że może te interfacy E-mu na USB, a dokładnie ich drivery przystosowane są do technologii C2D. Ja mam Intel Centrino Sonoma 1.7. Nie wiem, CHYBA BĘDZIE TRZEBA SPRZEDAĆ TO BADZIEWIE
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: maslak_s » środa 10 wrz 2008, 16:45

CHYBA BĘDZIE TRZEBA SPRZEDAĆ TO BADZIEWIE ...
**********************

badziewie!? znaczy sie laptoop?!
www.klub.agaton.pl

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: keyzone » środa 10 wrz 2008, 18:23

...CHYBA BĘDZIE TRZEBA SPRZEDAĆ TO BADZIEWIE ...
**********************

badziewie!? znaczy sie laptoop?!...
**********************
O nie
Laptop jest super: ICom PB8300
mówię o Tracker Pre. Może zamist tego kupię PreSonusa AudioBox USB, ale najpierw go przetestuję.
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
vasyl
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2003, 00:00

Re: E-mu Tracker Pre - problem z wydajnością

Post autor: vasyl » środa 10 wrz 2008, 18:54

Może zamist tego kupię PreSonusa AudioBox USB, ale najpierw go przetestuję....
**********************
http://www.e-muzyk.net.pl/content/view/754/34/

ODPOWIEDZ