2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
riback
Posty: 2
Rejestracja: piątek 07 kwie 2006, 00:00

2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: riback » wtorek 02 wrz 2008, 21:46

Wiat Was , mam pytanko . na aukcji allegro pokazały się dwie karty uad-1 w komplecie wraz pełnym oprogramowaniem . Myslałem o zakupie nowego uad-2 , ale nawet ta wypasiona wersja dwójki quad nie ma pełnego softu . oferta z allegro wydaje się atrakcjyjna , mimo braku mozliwości dokupienia kolejnych pluginów . co o tym myslicie ?

Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: stevelukather » wtorek 02 wrz 2008, 23:50

...Wiat Was , mam pytanko . na aukcji allegro pokazały się dwie karty uad-1 w komplecie wraz pełnym oprogramowaniem . Myslałem o zakupie nowego uad-2 , ale nawet ta wypasiona wersja dwójki quad nie ma pełnego softu . oferta z allegro wydaje się atrakcjyjna , mimo braku mozliwości dokupienia kolejnych pluginów . co o tym myslicie ?...
**********************
A jesli koles wytransferuje pluginy na v2 to zostaniesz na lodzie z 2 kartami bez pluginow?Jaka masz gwarancje.........ja bym sie juz w staroc nie pchal,kup nowa jedna karte,oczywiscie jesli masz PCI-e w kompie,bo 2 UAD1 biora tyle pradu,ze wentylatory w G5 wyja jak wsciekle.
[addsig]

thedroid
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: thedroid » środa 03 wrz 2008, 09:27

bez przesady, w aukcji jest napisane ze komplet tworza 2 karty uad-1 oraz wszystkie pluginy, wiec gdyby sprzedajacy nie dostarczyl ktoregos z elementow to tym samym lamie prawo.

imho ja bym zdecydowal sie na 2x uad-1 z allegro (zdecydowanie wolalbym miec na starcie wiecej pluginow niz wiecej mocy obliczeniowej ktorej nie mam jak wykorzystac). zreszta podejrzewam ze teraz bedzie wiecej takich ofert i calkiem tanio bedzie mozna sobie zbudowac.

thedroid
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: thedroid » środa 03 wrz 2008, 10:24

... fajny setup do pracy. (ucielo mi kawalek tekstu)

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: matiz » środa 03 wrz 2008, 10:43

wraz z kluczem na wszyskie pluginy które się ukazały . bez konta i mozliwości rozbudowy...

A te wtyczki to full legal beda w tej sytuacji?

Awatar użytkownika
Jull
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 07 mar 2004, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: Jull » środa 03 wrz 2008, 11:33

...wraz z kluczem na wszyskie pluginy które się ukazały . bez konta i mozliwości rozbudowy...

A te wtyczki to full legal beda w tej sytuacji?...
**********************
z tego wynika, że tak, ponieważ karty te będą współpracować z zakupionymi pluginami. Według mnie super opcja!

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: matiz » środa 03 wrz 2008, 11:35

......wraz z kluczem na wszyskie pluginy które się ukazały . bez konta i mozliwości rozbudowy...

A te wtyczki to full legal beda w tej sytuacji?...
**********************
z tego wynika, że tak, ponieważ karty te będą współpracować z zakupionymi pluginami. Według mnie super opcja!...
**********************
Wiesz, sa wtyczki, ktore beda wspolpracowac z dowolnym komputerem - ale "bez konta i mozliwości rozbudowy"

Awatar użytkownika
Jull
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 07 mar 2004, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: Jull » środa 03 wrz 2008, 11:36

...bez przesady, w aukcji jest napisane ze komplet tworza 2 karty uad-1 oraz wszystkie pluginy, wiec gdyby sprzedajacy nie dostarczyl ktoregos z elementow to tym samym lamie prawo.

imho ja bym zdecydowal sie na 2x uad-1 z allegro (zdecydowanie wolalbym miec na starcie wiecej pluginow niz wiecej mocy obliczeniowej ktorej nie mam jak wykorzystac). zreszta podejrzewam ze teraz bedzie wiecej takich ofert i calkiem tanio bedzie mozna sobie zbudowac....
**********************
Podzielam zadnie, pozatym można robić mixdowny i je importować do daw. Też bym wybrał taką opcję.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: matiz » środa 03 wrz 2008, 11:39

.........wraz z kluczem na wszyskie pluginy które się ukazały . bez konta i mozliwości rozbudowy...

A te wtyczki to full legal beda w tej sytuacji?...
**********************
z tego wynika, że tak, ponieważ karty te będą współpracować z zakupionymi pluginami. Według mnie super opcja!...
**********************
Wiesz, sa wtyczki, ktore beda wspolpracowac z dowolnym komputerem - ale "bez konta i mozliwości rozbudowy" ...
**********************
Oczywiscie niczego nie sugeruje ani nic nie zarzucam, ale jak to czytalem, to "dzwoneczek" mi zadzwonil...

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: 2 x UAD-1 lub UAD-2 Quad

Post autor: oduck » środa 03 wrz 2008, 23:10

a mi nie zadzwonil dzwoneczek, tylko potezna syrena alarmowa ;) przeciez to ewidentne piractwo i sciema!

gosc sprzedaje karty, i dodaje do nich plik reg, zebys mogl sobie uzywac wszystkie jego pluginy. jednakze brak konta umozliwia JEMU transfer wszystkich licencji na UAD2, a tobie UNIEMOZLIWIA uzywanie wtyczek na kolejnych kartach, jesli takie przewidujesz, dokupowanie noiwych pluginow , jak i rowniez (najwazniejsze) placisz kupe forsy gosciowi, a masz zwykle pirackie nielegalne pluginy.
to tak, jakby ktos sprzedawal sound blastera na allegro za 5000zl, w pakiecie z wtyczkami waves "bez iloka i konta na waves.com". totalna bzdura.


a co do oplacalnosci zakupu - pomysl: 2xUAD1 - 6000zl. jedna UAD2 (2.5 x mocniejsza od 1szt uAD1, czyli tak naprawde 25% wiecej mocy niz ten duet UAD1) np w Niemczechw normalnym sklepie (rowniez przez internet) - 1600zl. zostaje (zakladam, ze masz te 6tys skoro sie przymierzasz do zakupu) 4400 zl mniej wiecej. czyli jakies 2000dolarow. za to mozesz kupic naprawde sporo pluginow (chyba nie jestes wtyczkowym freakiem i nie jara cie posiadanie jak najwiekszej ilosci softu, tylko potrzebujesz karty do pracy normalnej?), a co najwazniejsze, nie zamykasz sobie drogi do upgrade.
a jesli juz sie uparles na UAD1, to na ebayu chodza za w tej chwili za 700-800 zl sztuka.. ja sam kupilem kiedys UAD1 w wersji mackie i paroma wtyczkami dodatkowo za 1500 zl.. to 6000 to wiec ze 3x za duzo, biorac pod uwage, ze tak naprawde placisz paserowi kase za pirackie wtyczki...\\

pozdrowienia!
fan dobrego brzmienia ;)

ODPOWIEDZ