Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 00:02

Dzień dobry - przede wszystkim witam się, ponieważ jest to mój 1szy post na tym forum.

Z wyszukiwarki już skorzystałem - przeczytałem wiele ciekawych informacji.

Czy moglibyście mi Państwo polecić mikrofon pojemnościowy do męskiego rapowanego wokalu? Mikrofon będzie pracował z preampem Studio Projects VTB1. Mój pokój nie sprawia mi większych problemów, mam pop filtr, statyw oraz dobrego rapera :)
Wiem, jak używać EQ, kompresji, czy pogłosu :)

UWAGA: Mikrofon, który chciałbym kupić miałby być zamianą ze Studio Projects B1, który jak dla mnie troszkę za bardzo uwypukla sybilanty - co w połączeniu z rapowaniem daje średnie brzmienie. Także - proszę serdecznie o pomoc.

P.S.
Póki co brałem pod uwagę:
1.Nowy ze polskiego sklepu Oktava MK-319 + uchwyt elastyczny = 790 zł.
2.Nowy Blue Bluebird ze sklepu zagranicznego = ok.850 zł
2.Nowy Audio-Technica AT4033 lub AT4040 z Ebay'a niemieckiego lub angielskiego = niecałe 900 zł.

Chciałbym uzyskać nieco "cieplejsze" brzmienie od SP B1, bardziej basowe, bez niepotrzebnej górki. Choć wiem, że i ta jest istotna.

Dziękuję!

Awatar użytkownika
tymontym
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 19 sie 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: tymontym » czwartek 04 wrz 2008, 00:26

skoro piszesz"Chciałbym uzyskać nieco "cieplejsze" brzmienie od SP B1, bardziej basowe, bez niepotrzebnej górki. Choć wiem, że i ta jest istotna."

to chyba tylko Oktava MK-319???

POZDRAWIAM:p



Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 01:40

...skoro piszesz"Chciałbym uzyskać nieco "cieplejsze" brzmienie od SP B1, bardziej basowe, bez niepotrzebnej górki. Choć wiem, że i ta jest istotna."

to chyba tylko Oktava MK-319???

POZDRAWIAM:p


...
**********************
Porównywał Pan może niektóre z tych mikrofonów z mojego 1szego postu ze sobą? Chodzi mi o to, że czasami "ciepłe brzmienie" może okazać się "zamulonym brzmieniem" podczas miksu. Dlatego trochę obawiam się Oktavy MK-319.

Właściwie to zawężyłem swój wybór do:
Oktava MK-319 vs Audio-Technica AT4040 (lub 4033).

danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: danas » czwartek 04 wrz 2008, 02:03

Bardzo wielu uzytkownikow tu niestety powiela czyjes opinie nie majac pojecia o czym mowia. Szczegolnie jesli chodzi o ta oktave, to jeden z najwiekszych mitow.
Strasznie ludzie naduzywaja okreslenia 'cieply' w tym wypadku. Czytajac opinie wydaje sie wrecz ze ten mikrofon to jakis standard jesli chodzi o uzyskanie cieplego brzmienia. Brzmi to tez czasem jakby mial byc zamulony.
Tymczasem moje wrazenia sa takie ze rzeczywiscie nie ma podbitej mocno gory (jak to bywa w MXL , przez co dzwiek jest 'kujacy', mocna gora w tanich mikforonach nie brzmi dobrze), ale nie jest to jakis niezwykle cieply mikrofon, wybijacy sie pod tym wzgledem ponad inne. Brzmi wg mnie bardzo naturalnie, jest wystarczajaco (i nie za bardzo) czuly, dobrze wspolpracuje z wokalem i gitara (i wieloma innymi zrodlami, gdyz jest dosc uniwersalny).
O dziwo tez 219 jest wg mnie zupelnie inna niz 319, chociaz podobno roznia sie tylko ksztaltem kapsuly (lub czyms podobnym, nie pamietam juz, w kazdym razie niby 319 to lekko ulepszony 219). 219 gra bardziej srodkiem, nadaje sie do instrumentow bardziej, za to 319 jak najbardziej polecam do wokalu, takze rapu. Jest wytrzymaly na roznego rodzaju plucie i parskanie w porownaniu do drogich, czulych mikrofonow :)
Dobre uniwersalne urzadzenie, niezbyt wymagajace, wdzieczne :)
Polecam. Szczegolnie za ta cene, gdyz jakosciowo (oprocz tych smiesznych przelacznikow) nie odstaja od wiele drozszych mikrofonow.

Awatar użytkownika
Bodhitto
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 30 sie 2004, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: Bodhitto » czwartek 04 wrz 2008, 02:15

Być może na dobrym rapowym wokalu sprawdzi się dynamiczny Shure SM58 lub SM7b. Wielu zachodnich raperów (np.: Chuck D, Ice Cube) korzysta z ich charakterystyki. Znam całą masę rapowych (ale nie tylko) wokali zrobionych na SM-kach i są niebywałe.

symptom
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 27 mar 2007, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: symptom » czwartek 04 wrz 2008, 10:01

witam , polecam GrooveTubes MD1 FET , nagrywałem na nim sporo rapów i dancehalli w spartańskich warunkach i mikrofon naprawde dał rade. Cena spadła ostatnio do około tysiąca.

pozdrawiam
Cubase SX3 | Presonus FirePod | KRK Rockit 8 | Roland MV8800 | Korg Triton Extreme

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 12:07

Dzięki serdeczne danas, Bodhitto, symptom.

...Być może na dobrym rapowym wokalu sprawdzi się dynamiczny Shure SM58 lub SM7b. Wielu zachodnich raperów (np.: Chuck D, Ice Cube) korzysta z ich charakterystyki. Znam całą masę rapowych (ale nie tylko) wokali zrobionych na SM-kach i są niebywałe. ...
**********************
Być może SM58...ale czy będzie lepszy od Oktavy MK-319?
Niestety Shure SM7b jest o wiele droższym mikrofonem (Wiem, że dobrym do rapu - tak, jak PODOBNO AV RE-20 czy Sennheiser MD 421).

...
Moje typy na teraz: /Kolejność NIEprzypadkowa/
* Oktava MK-319,
* GrooveTubes MD1 FET. (cena około 780 zł - z niemieckiego znanego sklepu - z wysyłką). Dzięki.
* Shure SM58.
...
* Audio-Technica AT4040 lub AT4033,

symptom mógłbyś wysłać mi jakiś link do Twoich nagrań, w których użyłeś tego Groove Tubes?

Awatar użytkownika
mlodyGrzesiek
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: mlodyGrzesiek » czwartek 04 wrz 2008, 12:21

myslales nad Rode? np, NT-1a...

uzywam go czesto w ujeciach rapowanych - sprawdza sie bardzo dobrze, nie za duzo dolu, gora wyrazna ale nie przewalona, bardzo przyjemny mikrofon...

Awatar użytkownika
dsds
Posty: 108
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: dsds » czwartek 04 wrz 2008, 12:39

...myslales nad Rode? np, NT-1a...

uzywam go czesto w ujeciach rapowanych - sprawdza sie bardzo dobrze, nie za duzo dolu, gora wyrazna ale nie przewalona, bardzo przyjemny mikrofon......
**********************
Siema - wiesz co? Strasznie dużo naczytałem się o nim, że ma właśnie mocno uwypukloną górkę i to w nieładny sposób. A chcę się właśnie z tego powodu przerzucić ze Studio Projects B1.
Głównym źródłem recenzji jest dla mnie forum Gearslutz - dział Rap + Hip Hop engineering & production.

Dzięki za podpowiedź!

Awatar użytkownika
mlodyGrzesiek
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Jaki mikrofon pojemnościowy do rapu do 800 zł?

Post autor: mlodyGrzesiek » czwartek 04 wrz 2008, 13:16

rozumiem, w takim razie tez stawiam na Octave 319..

ODPOWIEDZ