Jakie zakupić urządzenia ?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
JBL_max
Posty: 58
Rejestracja: piątek 30 maja 2003, 00:00

Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: JBL_max » poniedziałek 23 cze 2003, 14:59

Witam serdecznie.Jeżeli chciałbym puszczać muzykę z kompa na dyskotece to jaką specyfikację taka jednostka centralna powinna posiadać ? Jaką kartę dźwiękową napewnomuszę tam wsadzić aby to wogóle miało sens ? ile pamięci ? itd. Temat nr. 2 to to samo pytanie ale gdybym chciał zamiast stacjonarnych kompów zakupić dwa notebooki. Jakie karty tam muszą siedzieć. Na co warto zwrócić uwagę a co jest mniej istotne. Np. czy ram jest istotniejszy niż bufor dysku czy może stawiać na szybkość procesora.



Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Zajmuję się nagłaśnianiem imprez itp. a generalnie jestem wokalistą i gitarzystą zespołu SNAKE

Awatar użytkownika
biawoj
Posty: 34
Rejestracja: sobota 25 sty 2003, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: biawoj » wtorek 24 cze 2003, 00:02

zamiast stacjonarnych kompów zakupić dwa notebooki. Jakie karty tam muszą siedzieć.

**********************

Nie jestem gigantem w temacie audio z komputera, ale moje doświadczenie na tym polu sprowadza odpowiedź na Twoje pytanie do jednego wniosku: komputery stacjonarne tak, laptopy, tylko te droższe.

Dlaczego? Otóż z tego co wybadałem, nie ma laptopów PC w cenie do 15.000zł, w których wyjście audio nadawałoby się do jakiegokolwiek zawodowego wykorzystania. Bardzo słabe przetworniki i ogólnie nieodkłócony tor audio powodują, że jedyne, do czego się nadają, to do odtwarzania dźwięków systemowych przez głośniczki wielkości wkładki do słuchawek, lub co najwyżej podłączenia 3 watowego głośnika w projektorze multimedialnym:)

Podłączenie takiego wyjścia pod system o mocy kilkuset i więcej wat, całkowicie obnaży fatalną jakość tego rozwiązania.

Ale żeby nie było tak całkiem źle, powiem Ci, że jest dobre rozwiązanie, z którego ja korzystam z dobrym skutkiem nagrywając koncerty i odtwarzając podkłady muzyczne do widowisk, na aparaturze o mocy 10kW.

Interfejs EDIROL UA1A. 44,1kHz/16bit na USB1.0. Schody są tylko z samym komputerem. Musi być to co najmniej PII 600MHz (Cyrix z takim zegarem nie miał najmniejszych szans odtwarzać bez dropów) no i sam mostek USB. Musi być LUCENT lub INTEL. Próbowałem z TexasInstruments, S3 i innymi wynalazkami, i nie dało rady. Szumy, trzaski itp. Zresztą o tym pisze na stronie producenta www.edirol.com

W tej chwili używam notebooka California Acces CA8900 z PIV 1,7GHz mobile, wyposażonym w chipset intel 845 z USB2.0, i żadnych problemów. komputer taki za kwotę rzędu 5.500zł można kupić w sieci KAREN NOTEBOOK, bez systemu.

Wcześniej używałem California Acces CA8700 z PIII 1,2GHz, ale ze współdzieloną pamięcią z grafiką i z mostkiem USB od SiS, nie dawał rady. Nagrywanie jako tako, odtwarzanie płynne tylko z zewnętrznego twardziela podłączonego przez FireWire.

Skupiłem się na opisach laptopów, bo to mam "przeryte". Sądzę, że z blaszakami, pomijając niższe kwoty, miałbyś mniej problemu, bo wkładając nawet najprostzy z interfejsów z półki wyższej od SB (cena rzędu kilkuset zł) odpada Ci problem typu niezgodny mostek USB...

Tylko te rozmiary... :)

Z całkiem innej beczki powiem, że mój kolega ma kolegę, który dyskoteki obgrywa jakimś programem na linuxie, gdzie mp3 z twardego dysku miksuje się w programie, łącznie z PFLem i miksem kilku utworów na raz...



Sorki za przydługi post, krócej nie umiem ;)

Jestem realizatorem dźwięku live, posiadam własną aparaturę nagłośnieniową 2x5kW TriAmp z 64 kanałami w miksie i 12 torami monitorowymi, oraz możliwością nagrywania do 72 kanałów na 3x Alesis HD24. Lubię czasem zatopić się w przestrzeniach wydobywanych z

Awatar użytkownika
JBL_max
Posty: 58
Rejestracja: piątek 30 maja 2003, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: JBL_max » wtorek 01 lip 2003, 12:38

...zamiast stacjonarnych kompów zakupić dwa notebooki. Jakie karty tam muszą siedzieć.

**********************

Nie jestem gigantem w temacie audio z komputera, ale moje doświadczenie na tym polu sprowadza odpowiedź na Twoje pytanie do jednego wniosku: komputery stacjonarne tak, laptopy, tylko te droższe.

Dlaczego? Otóż z tego co wybadałem, nie ma laptopów PC w cenie do 15.000zł, w których wyjście audio nadawałoby się do jakiegokolwiek zawodowego wykorzystania. Bardzo słabe przetworniki i ogólnie nieodkłócony tor audio powodują, że jedyne, do czego się nadają, to do odtwarzania dźwięków systemowych przez głośniczki wielkości wkładki do słuchawek, lub co najwyżej podłączenia 3 watowego głośnika w projektorze multimedialnym:)

Podłączenie takiego wyjścia pod system o mocy kilkuset i więcej wat, całkowicie obnaży fatalną jakość tego rozwiązania.

Ale żeby nie było tak całkiem źle, powiem Ci, że jest dobre rozwiązanie, z którego ja korzystam z dobrym skutkiem nagrywając koncerty i odtwarzając podkłady muzyczne do widowisk, na aparaturze o mocy 10kW.

Interfejs EDIROL UA1A. 44,1kHz/16bit na USB1.0. Schody są tylko z samym komputerem. Musi być to co najmniej PII 600MHz (Cyrix z takim zegarem nie miał najmniejszych szans odtwarzać bez dropów) no i sam mostek USB. Musi być LUCENT lub INTEL. Próbowałem z TexasInstruments, S3 i innymi wynalazkami, i nie dało rady. Szumy, trzaski itp. Zresztą o tym pisze na stronie producenta http://www.edirol.com

W tej chwili używam notebooka California Acces CA8900 z PIV 1,7GHz mobile, wyposażonym w chipset intel 845 z USB2.0, i żadnych problemów. komputer taki za kwotę rzędu 5.500zł można kupić w sieci KAREN NOTEBOOK, bez systemu.

Wcześniej używałem California Acces CA8700 z PIII 1,2GHz, ale ze współdzieloną pamięcią z grafiką i z mostkiem USB od SiS, nie dawał rady. Nagrywanie jako tako, odtwarzanie płynne tylko z zewnętrznego twardziela podłączonego przez FireWire.

Skupiłem się na opisach laptopów, bo to mam "przeryte". Sądzę, że z blaszakami, pomijając niższe kwoty, miałbyś mniej problemu, bo wkładając nawet najprostzy z interfejsów z półki wyższej od SB (cena rzędu kilkuset zł) odpada Ci problem typu niezgodny mostek USB...

Tylko te rozmiary... :)

Z całkiem innej beczki powiem, że mój kolega ma kolegę, który dyskoteki obgrywa jakimś programem na linuxie, gdzie mp3 z twardego dysku miksuje się w programie, łącznie z PFLem i miksem kilku utworów na raz...



Sorki za przydługi post, krócej nie umiem ;)

...

**********************

Ej no nie stary - wielkie dzięki ! ja tylko na to czekałem.

Dla mnie to batdzo przydatna wiedza. Wniosek jest taki. Lepiej zakupić dwie stacjonarki (jednostki stacjonarne) na stabilnych podzespolach ASUS Pentium i testowany Ram oraz włożyć tam nie za wielkie dyski twarde o dobrym czasie dostępu a do tego zastosować uklad o którym piszesz. Oba kompy pozamykac w Case z gąbką w środku i ogień ? tak myślisz ? twoja wiedza jest dla mnie bardzo cenna. Dziękuję serdecznie za podpowiedź. Tak naprawde to nie wielu ludzi na tym forum wykazuje wolę pomocy. Pozdrawiam serdecznie.
Zajmuję się nagłaśnianiem imprez itp. a generalnie jestem wokalistą i gitarzystą zespołu SNAKE

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: msieczko » wtorek 01 lip 2003, 14:05

tylko poc o dwa komputery ?

wystarczy jeden i odpowiedni program (np. DJ Traktor) i już masz pełne wyposarzenie
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
JBL_max
Posty: 58
Rejestracja: piątek 30 maja 2003, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: JBL_max » piątek 04 lip 2003, 08:13

...tylko poc o dwa komputery ?

wystarczy jeden i odpowiedni program (np. DJ Traktor) i już masz pełne wyposarzenie

...

**********************

Witunia, masz racje ! nawet mam bmp studio priva do testów. Chodzi tylko o to że jak gram np. imprezkę to koncówki mocy mi się nie zawieszą a komp potrafi ! :) wtedy muszę mieć coś pod ręką na szybkiego :) najlepiej wierną kopię jednostki stojącej obok :) Koncówki CROWNE ce 2000 powsadzałem w Case PACO CASE bardzo wygodne się je nosi choć cięzkie diabelstwo. Myślę że do kompików zamówiłbym identycznego Case ale z gąbeczką i zamontowałbym 2 obok siebie zprzekładkami z gąbki z każdej stronki. Pozdro
Zajmuję się nagłaśnianiem imprez itp. a generalnie jestem wokalistą i gitarzystą zespołu SNAKE

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: msieczko » piątek 04 lip 2003, 09:55

...jak gram np. imprezkę to koncówki mocy mi się nie zawieszą a komp potrafi ! :) wtedy muszę mieć coś pod ręką na szybkiego :) najlepiej wierną kopię jednostki stojącej obok :) Koncówki CROWNE ce 2000 powsadzałem w Case PACO CASE bardzo wygodne się je nosi choć cięzkie diabelstwo. Myślę że do kompików zamówiłbym identycznego Case ale z gąbeczką i zamontowałbym 2 obok siebie zprzekładkami z gąbki z każdej stronki. Pozdro...

**********************

to prawda - jak chcesz mieć porządny backup - a przerwa w graniu nawet 1 min jest niedopuszczalna - no to drugi komp się przyda (jak sa na niego fundusze jak nie ma funduszy zawsze może w zapasie chodzić jakiś CD ... a co do skrzyn paco cases na kompy - to po co ta gąbka ? do umocowania sprzętu w skrzyni lepiej użyć czegoś sztywniejszego (kontowiniki ze styropianu ? pianka ?) - no bo wyciszać gąbką kompa przy końcówkach crawne 2000 ?
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

rt
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: rt » piątek 04 lip 2003, 12:03

Dla mnie cały ten wywód na temat jakości dźwięku z laptopa jest troszkę na wyrost. Ja grywam z laptopa na imprezach techno - tak więc mała różnica w odniesieniu do dyskoteki - i nie jest tak źle. Przy 2 albo 4 kilo na stronę i tak nikt nie usłyszy tego, że dynamika jest ciulowa, coś tam na -60 db szumi ...

A jeśli chodzi o stabilność - mam zainstalowanego XP na którym pracuję w pracy (oczywiście laptop nie jest mój tylko służbowy), przynoszę do domu i jeszcze popracuję, pogram sobie w strategię, podziałam coś związanego z muzyką i jeszcze wieczorem włączam na nim w klubie traktora, z którego puszczam mp3'ójki - i ani razu się nie zawiesił.


Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: djx76 » piątek 04 lip 2003, 16:29

Dla mnie cały ten wywód na temat jakości dźwięku z laptopa jest troszkę na wyrost. Ja grywam z laptopa na imprezach techno - tak więc mała różnica w odniesieniu do dyskoteki - i nie jest tak źle. Przy 2 albo 4 kilo na stronę i tak nikt nie usłyszy tego, że dynamika jest ciulowa, coś tam na -60 db szumi ...

**********************

nie zgodzę się ! - gównianą jakość mp3 słychać na imprezie i to bardzo mocno ! jeśli mixuje kawałek z singla z kawałkiem mp3 przerobionym na audio różnica jest duża i nie chodzi tu tylko o dynamikę ale o spłaszczenie dzwięku,dziadowską górę , drące się 3 khz i zmulony bass - pozdrawiam !

poza tym nie obrażając (to moje prywatne zdanie) ale dj z laptopem to dla mnie nie dj -

Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
JBL_max
Posty: 58
Rejestracja: piątek 30 maja 2003, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: JBL_max » niedziela 06 lip 2003, 21:29

...Dla mnie cały ten wywód na temat jakości dźwięku z laptopa jest troszkę na wyrost. Ja grywam z laptopa na imprezach techno - tak więc mała różnica w odniesieniu do dyskoteki - i nie jest tak źle. Przy 2 albo 4 kilo na stronę i tak nikt nie usłyszy tego, że dynamika jest ciulowa, coś tam na -60 db szumi ...

**********************

nie zgodzę się ! - gównianą jakość mp3 słychać na imprezie i to bardzo mocno ! jeśli mixuje kawałek z singla z kawałkiem mp3 przerobionym na audio różnica jest duża i nie chodzi tu tylko o dynamikę ale o spłaszczenie dzwięku,dziadowską górę , drące się 3 khz i zmulony bass - pozdrawiam !

poza tym nie obrażając (to moje prywatne zdanie) ale dj z laptopem to dla mnie nie dj -

...

**********************

Kochani bo ja nie zajmuję się tym profesjonalnie. Raczej muzyka na żywca. Gitarki itd. Natomiast jak trzeba to trzeba. Kaska jest potrzena JBL trzeba splacic i kupic nastepne :) hhahah Pozdrawiam

Zajmuję się nagłaśnianiem imprez itp. a generalnie jestem wokalistą i gitarzystą zespołu SNAKE

Awatar użytkownika
JBL_max
Posty: 58
Rejestracja: piątek 30 maja 2003, 00:00

Re: Jakie zakupić urządzenia ?

Post autor: JBL_max » niedziela 06 lip 2003, 21:32

......jak gram np. imprezkę to koncówki mocy mi się nie zawieszą a komp potrafi ! :) wtedy muszę mieć coś pod ręką na szybkiego :) najlepiej wierną kopię jednostki stojącej obok :) Koncówki CROWNE ce 2000 powsadzałem w Case PACO CASE bardzo wygodne się je nosi choć cięzkie diabelstwo. Myślę że do kompików zamówiłbym identycznego Case ale z gąbeczką i zamontowałbym 2 obok siebie zprzekładkami z gąbki z każdej stronki. Pozdro...

**********************

to prawda - jak chcesz mieć porządny backup - a przerwa w graniu nawet 1 min jest niedopuszczalna - no to drugi komp się przyda (jak sa na niego fundusze jak nie ma funduszy zawsze może w zapasie chodzić jakiś CD ... a co do skrzyn paco cases na kompy - to po co ta gąbka ? do umocowania sprzętu w skrzyni lepiej użyć czegoś sztywniejszego (kontowiniki ze styropianu ? pianka ?) - no bo wyciszać gąbką kompa przy końcówkach crawne 2000 ?

...

**********************



haahaha nie starenki jasne ze Crowne nie bede gąbką obkładał tylko ze twarde dyski są bardziej podatne na uszkodzenia niz końcówki mocy i chciałbym stworzyć większy stopień amortyzacji podczas taransportu.



Pozdro :)
Zajmuję się nagłaśnianiem imprez itp. a generalnie jestem wokalistą i gitarzystą zespołu SNAKE

ODPOWIEDZ