Blofeld - trzaski

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
petersky
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 17 lis 2005, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: petersky » środa 08 paź 2008, 14:47

PS : wieczorkiem dam znać czy przeładowanie soundsetu coś dało.

www.petersky.com
www.myspace.com/peterskymusic

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: Redakcja » środa 08 paź 2008, 14:49

...Spróbuję przeładować te banki chociaż nie sądze żeby to przyniosło jakikolwiek rezultat...

Ze swej praktyki wiem jedno: nigdy nie warto się zarzekać
Zawsze możemy porównać nasze egzemplarze, a z tego co już mi wiadomo firma p.t. Audiostacja też nikogo nie zostawi samemu sobie z takim kłopotem
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

petersky
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 17 lis 2005, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: petersky » środa 08 paź 2008, 14:55

Wiem wiem, kontaktowałem się już z Audiostacją - b. profesjonalnie wszystko na najwyższym poziomie. Jutro jadę do nich na serwis i będziemy dumać :)
www.petersky.com
www.myspace.com/peterskymusic

petersky
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 17 lis 2005, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: petersky » środa 08 paź 2008, 18:50

Zwracam honor... (nie zapeszając) po załadowaniu nowego soundset`u jak narazie wszystko jest okej. Jedna barwa jak dotąd delikatnie trzaska, ale to jest do przeżycia - i swoją drogą też na Reverb`ie. Dzięki Ci dobry Wojciechu :)
www.petersky.com
www.myspace.com/peterskymusic

zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: zygmunt » sobota 28 mar 2015, 21:26

Przepraszam, że odkurzam bardzo stary wątek, ale szukam pomocy w podobnym temacie.
Mianowicie kupiłem dwuletniego Blofelda z systemem v 1.15 na pokładzie, więc
teoretycznie duuużo młodszym niż pierwsze wersje. Ale również mam sporo brzmień przy
których słychać trzaski (np A084 Phalanx).
Czy problem trzasków nadal występuje przy nowych systemach operacyjnych?
Czy aktualizacja firmware do v 1.23 może temu pomóc?
Jestem świeży w temacie Blofelda i stąd moje pytania i liczę na podpowiedzi osób, które
znają instrument lub spotkały się z tym problemem.
Dzięki ....


Boonk
Posty: 9
Rejestracja: środa 25 mar 2015, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: Boonk » wtorek 07 kwie 2015, 23:32


...Przepraszam, że odkurzam bardzo stary wątek, ale szukam pomocy w podobnym temacie. Mianowicie kupiłem dwuletniego Blofelda z systemem v 1.15 na pokładzie, więc teoretycznie duuużo młodszym niż pierwsze wersje. Ale również mam sporo brzmień przy których słychać trzaski (np A084 Phalanx). Czy problem trzasków nadal występuje przy nowych systemach operacyjnych? Czy aktualizacja firmware do v 1.23 może temu pomóc? Jestem świeży w temacie Blofelda i stąd moje pytania i liczę na podpowiedzi osób, które znają instrument lub spotkały się z tym problemem. Dzięki .... ...





Kupiłem nowego Blofelda jakiś tydzień temu. System w wersji 1.22. Wieloma brzmieniami jestem zachwycony, ale ... Wygląda na to, że jestem w stanie w kilku krokach wywołać kompletny chaos trzasków z dowolnej barwy. Wystarczy wejść w tryb arpeggio i nastawić jeden, dwa kroki na tryb "gliss". Dla pewności, ustawiamy arpeggiator na tryb "hold". Sugeruję zdjąć słuchawki. Nie wiem, czy tak było wcześniej, a popsuli i nie zrobili testów regresywnych, a może w ogóle zawsze się wykładało. Blofeld poza tym generalnie ciągle przejawia problemy ze zsynchronizowaniem kroków z zewnętrznym zegarem. Zwłaszcza pierwsze nuty w sekwencji potrafią szaleć. Trochę męczące. Jestem po batalii z innym urządzeniem (Alesis SamplePadPro) i już zwyczajnie nie wierzę, że ktoś sprzedaje urządzenia z wbudowanym oprogramowaniem w wersjach "gotowych". To zabawa w to, czy klient znajdzie buga, czy nie. A potem i tak w końcu przestaje się rozwijać oprogramowanie i idzie ku nowym produktom...


zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: zygmunt » środa 08 kwie 2015, 10:31

Ja, jak na razie wgrałem system 1.23, starą bibliotekę dźwięków zastąpiłem tą z 2012r (ze strony Waldorfa), tryb zegara z auto na internal (lub zostawiam auto, a w PC3 ustawiam external) i jest prawie idealnie.
Co nie znaczy, że trzaski się zupełnie nie pojawiają.

Boonk
Posty: 9
Rejestracja: środa 25 mar 2015, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: Boonk » środa 08 kwie 2015, 11:02

...Ja, jak na razie wgrałem system 1.23, starą bibliotekę dźwięków zastąpiłem tą z 2012r (ze strony Waldorfa), tryb zegara z auto na internal (lub zostawiam auto, a w PC3 ustawiam external) i jest prawie idealnie.
Co nie znaczy, że trzaski się zupełnie nie pojawiają....
 




O, a spróbowałbyś może w pracy na zewnętrznym zegarze zrobić to, co opisałem? Czyli po prostu zrobić swój własny schemat arpeggio z kilkoma glissami w trybie "hold"? 
Przetestowalibyśmy w ten sposób, czy to poprawili w tej nowej wersji...  


zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: zygmunt » środa 08 kwie 2015, 11:08

......Ja, jak na razie wgrałem system 1.23, starą bibliotekę dźwięków zastąpiłem tą z 2012r (ze strony Waldorfa), tryb zegara z auto na internal (lub zostawiam auto, a w PC3 ustawiam external) i jest prawie idealnie. Co nie znaczy, że trzaski się zupełnie nie pojawiają.... 

O, a spróbowałbyś może w pracy na zewnętrznym zegarze zrobić to, co opisałem? Czyli po prostu zrobić swój własny schemat arpeggio z kilkoma glissami w trybie "hold"? Przetestowalibyśmy w ten sposób, czy to poprawili w tej nowej wersji...  ...


Nie bawiłem się tak, ale myślę że będzie kiszka, bo trzaski już częściej się pojawiają nawet przy niektórych czytych (bez arpeggio, gliss itp...) dźwiękach, gdy korzystam z zegara w moim PC3 (wtedy w blofeldzie musi być tryb auto).

Boonk
Posty: 9
Rejestracja: środa 25 mar 2015, 00:00

Re: Blofeld - trzaski

Post autor: Boonk » środa 08 kwie 2015, 13:06

.........Ja, jak na razie wgrałem system 1.23, starą bibliotekę dźwięków zastąpiłem tą z 2012r (ze strony Waldorfa), tryb zegara z auto na internal (lub zostawiam auto, a w PC3 ustawiam external) i jest prawie idealnie. Co nie znaczy, że trzaski się zupełnie nie pojawiają.... 

O, a spróbowałbyś może w pracy na zewnętrznym zegarze zrobić to, co opisałem? Czyli po prostu zrobić swój własny schemat arpeggio z kilkoma glissami w trybie "hold"? Przetestowalibyśmy w ten sposób, czy to poprawili w tej nowej wersji...  ...


Nie bawiłem się tak, ale myślę że będzie kiszka, bo trzaski już częściej się pojawiają nawet przy niektórych czytych (bez arpeggio, gliss itp...) dźwiękach, gdy korzystam z zegara w moim PC3 (wtedy w blofeldzie musi być tryb auto)....
 



Genialnie... :/ A ponoć OS 1.23 to "FINAL". 
Zapewne oznacza to, że od tej wersji przestaje ich to wszystko obchodzić.
Skoro sami nie potrafią napisać systemu bez defektów, to może powinni otworzyć ten kod i pozwolić ludziom zrobić to za nich. Pieniądze za maszyny biorą bez szemrania jakoś. 


ODPOWIEDZ