Jak to jest z tymi MOTU?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: Pan_Jabu » czwartek 30 paź 2008, 12:51

Wuzetka! Tylko wuzetka!

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: fabian » czwartek 30 paź 2008, 13:15

słodycze są dla dzieci ;)
[addsig]
the Sun Personality

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: DJOZD » czwartek 30 paź 2008, 13:29

...słodycze są dla dzieci ;)
...
**********************
Słodycze są ogolnie niezdrowe. Wręcz szkodliwe.

synthi
Posty: 41
Rejestracja: środa 29 mar 2006, 00:00

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: synthi » czwartek 30 paź 2008, 16:29

............A na pewno miałes kontroler na chipsecie Texas Instruments ( takie są wymagania MOTU), bo mój na chipsecie VIA wogóle nie chciał gadać.....
**********************
Napewno nie miałem i miałem tego świadomość. Nie miałem zamiaru tych kart kupować, chodziło tylko o test, dlatego inwestycja w dodatkowy kontroler nie była wskazana. Tymbardziej że kupno TI w Warszawie wcale nie jest takie łatwe ... .

Swoją drogą inne inteface'y, nawet niezbyt "wyrafinowanych" producentów na moim kontrolerze śmigały aż miło. W zasadzie regułą było im tańsza karta tym mniej problemów. Dlatego generalnie MOTU z zasady odradzam, bo w sumie tanie nie jest, a pomysł producenta na to że karta będzie działać tylko na TI, na komputerze ustawionym frontem ku wschodowi, generalnie raczej tylko między 8.00 rano a 14.00 wydaje mi się nieco poroniony. Sprzęt ma zawsze (czyt. na 99% komputerów)działać stabilnie i bez niespodzianek. Tak mam z RME i w życiu warszawy nie kupię już karty innej firmy.

BTW brzmieniowo też RME wygrywa z MOTU....
**********************

No więć jesli o mnie chodzi to jestem przekonany ale w całkiem drugą stronę. A mianowicie miałem takie cudowne RME w swoim studiu, co tylko pierdziało, syczalo tylko grać nie chciało i dlatego wymieniłem je na to gorsze MOTU, ktore jak na razie dziala na 100%.
I tu równiez dodam, że RME tanie tez nie jest!

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: Łukasz1985 » czwartek 30 paź 2008, 16:37

...............A na pewno miałes kontroler na chipsecie Texas Instruments ( takie są wymagania MOTU), bo mój na chipsecie VIA wogóle nie chciał gadać.....
**********************
Napewno nie miałem i miałem tego świadomość. Nie miałem zamiaru tych kart kupować, chodziło tylko o test, dlatego inwestycja w dodatkowy kontroler nie była wskazana. Tymbardziej że kupno TI w Warszawie wcale nie jest takie łatwe ... .

Swoją drogą inne inteface'y, nawet niezbyt "wyrafinowanych" producentów na moim kontrolerze śmigały aż miło. W zasadzie regułą było im tańsza karta tym mniej problemów. Dlatego generalnie MOTU z zasady odradzam, bo w sumie tanie nie jest, a pomysł producenta na to że karta będzie działać tylko na TI, na komputerze ustawionym frontem ku wschodowi, generalnie raczej tylko między 8.00 rano a 14.00 wydaje mi się nieco poroniony. Sprzęt ma zawsze (czyt. na 99% komputerów)działać stabilnie i bez niespodzianek. Tak mam z RME i w życiu warszawy nie kupię już karty innej firmy.

BTW brzmieniowo też RME wygrywa z MOTU....
**********************

No więć jesli o mnie chodzi to jestem przekonany ale w całkiem drugą stronę. A mianowicie miałem takie cudowne RME w swoim studiu, co tylko pierdziało, syczalo tylko grać nie chciało i dlatego wymieniłem je na to gorsze MOTU, ktore jak na razie dziala na 100%.
I tu równiez dodam, że RME tanie tez nie jest!
...
**********************
Powiem tak mi sie wydaje ze wszystko zalezy od egzemplarza trafi sie dobry to dziala a jak zly to wiadomo...Ja bende kupowal MOTU 828MK3, ale jeszcze musze poczekac na Universal Audio 710-Twin Finity, bende mial po niedzieli
Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: TeeR » czwartek 30 paź 2008, 19:31

Powiem tak mi sie wydaje ze wszystko zalezy od egzemplarza trafi sie dobry to dziala a jak zly to wiadomo...J

**********************

Ludzieeee! Czy my tu rozmawiamy o BEHRINGERZE lub PHONICU czy o RME i MOTU??? Po co wydawać w takim razie tyle pieniędzy skoro i tak na dwoje babka wróżyła? Myślałem, że ze wzrostem ceny rośnie jakość ale jak to czytam to włos mi sie na głowie jeży. Ja kupuję tani sprzęt bo na drogi mnie nie stać i nie mam żadnych problemów. A tu takie historie czytam...

Awatar użytkownika
force
Posty: 437
Rejestracja: wtorek 11 maja 2004, 00:00

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: force » czwartek 30 paź 2008, 22:38

Mój Motu traveler śmiga na stacjonarnym PC na płycie głównej asusa a7n8x-x a także na lapie VAIO. Na razie 12 śladów puszczałem (z digimax FS), wszystko ok.Brzmienie znakomite.
SONY VAIO, MOTU Traveler, Presonus Digimax FS, ADAM A7

KARKATAM
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 24 lis 2002, 00:00

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: KARKATAM » piątek 31 paź 2008, 12:36

Ja mam MOTU 8pre i jestem z niego hapy, lata na stacjonarnym z płytą P5GDC-V asusa jak i na lapie hp, pozdro i powodzenia

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Jak to jest z tymi MOTU?

Post autor: Paweł » piątek 31 paź 2008, 12:50

...Mój Motu traveler śmiga na stacjonarnym PC na płycie głównej asusa a7n8x-x a także na lapie VAIO. Na razie 12 śladów puszczałem (z digimax FS), wszystko ok.Brzmienie znakomite....
**********************
No właśnie Traveller mi nie poszedł. Ultralite też.

Co do brzmienia - konwersja wyraźnie gorsza niż w RME, za to preampy (udało mi się je przetestować jako stand alone) wydają się ciekawiej brzmieć niż np. w FF400. Tzn. są zdecydowanie mniej neutralne, ale za to wydają się bardziej okrągłe, dźwięk jest bardziej "zbity" ale w tym dobrym znaczeniu.

ODPOWIEDZ