Karta dźwiękowa

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
zealotde
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Karta dźwiękowa

Post autor: zealotde » czwartek 20 lis 2008, 15:27

witam, mam pewien problem

staram się produkować muzykę. dlaczego staram się? trochę mi to uniemożliwia karta dźwiękowa. przedstawię trochę może sytuację:

specyfikacja hardwaru:
intel quad 2 core q9400 (2.66ghz)
2gb ramu 800mhz
no i karta dźwiękowa SB X-Fi platinum

problem polega na tym, że jeśli wrzucę za dużo efektów do projektu (np w fl studio), zaczyna trzeszczeć, pewnie dość znajomy problem. słyszałem, że to może być wina interfejsu, także zwracam się z prośbą o pomoc w tej kwestii. Jeśli to wina karty, to jaką byście polecili, nie mówie o kosmosie, ale tak cenowo do 700zł.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: Gerry » czwartek 20 lis 2008, 15:40

Jesli zaczyna trzeszczec po wrzuceniu efektow to nie wina karty lecz tego, że procek ci nie wyrabia. Sprawdz uzycie procesora w trakcie tych dropów. Z drugiej strony patrząc to procek masz znośnie mocny i nie powinien się dławić. Polecam też sprawdzenie sterowników (masz ustawione ASIO?). Spróbuj zainstalowac darmowe ASIO4ALL i odpalić na nich projekt. LAtencje ustaw na 10ms i powinno dzialac bez problemu.
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: hemisys » czwartek 20 lis 2008, 15:55

...Jesli zaczyna trzeszczec po wrzuceniu efektow to nie wina karty lecz tego, że procek ci nie wyrabia. Sprawdz uzycie procesora w trakcie tych dropów. Z drugiej strony patrząc to procek masz znośnie mocny i nie powinien się dławić. Polecam też sprawdzenie sterowników (masz ustawione ASIO?). Spróbuj zainstalowac darmowe ASIO4ALL i odpalić na nich projekt. LAtencje ustaw na 10ms i powinno dzialac bez problemu....
**********************
Chyba nie masz racji. Właśnie wczoraj uzbroiłem się w 2rdzeniowy procek AMD. Mam podobny zestaw: Audigy 2 zs i różnica polega na tym że trzeszczy tycio mniej ale przede wszystkim nie zamula mi się komp w sytuacjach gdy podepnę za dużo. Wiec (i chyba gdzieś na forum o tym pisano) to kwestia karty.

Podpinam się więc z pytaniem:
Jaką kartę polecacie tylko do Vsti ? - do 1500zł

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: ceres1x » czwartek 20 lis 2008, 15:56

Jeśli to wina karty, to jaką byście polecili, nie mówie o kosmosie, ale tak cenowo do 700zł.

pozdrawiam ...
**********************
E-mu 1212m -550zł
Esi Juli@ - 500zł

Esi Maya44, e-mu 0404 do 400zł

Wystarczy jak na początek i dwie stówy zostaną...
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: ceres1x » czwartek 20 lis 2008, 15:58


Podpinam się więc z pytaniem:
Jaką kartę polecacie tylko do Vsti ? - do 1500zł...
**********************

Tylko do VSTi ? Juli@ - poniweaż ma najniższą latencje.
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: Gerry » czwartek 20 lis 2008, 16:08

Tylko do VSTi ? Juli@ - poniweaż ma najniższą latencje.
...
**********************
Tak tylko pisze producent... mialem julie a teraz mam 1212 i na 1212 mozna grac z nizszą latencją
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: hemisys » czwartek 20 lis 2008, 16:16

...
Podpinam się więc z pytaniem:
Jaką kartę polecacie tylko do Vsti ? - do 1500zł...
**********************

Tylko do VSTi ? Juli@ - poniweaż ma najniższą latencje.
...
**********************
Tak nie jestem zawodowcem. Komponuje w domu dla siebie:)

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: ceres1x » czwartek 20 lis 2008, 16:26

...Tylko do VSTi ? Juli@ - poniweaż ma najniższą latencje.
...
**********************
Tak tylko pisze producent... mialem julie a teraz mam 1212 i na 1212 mozna grac z nizszą latencją...
**********************
Chyba zalezy od konkretnej konfiguracji...?

Jak wypada ogólnie juli@ w porównaniu z 1212 ?
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

zealotde
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: zealotde » czwartek 20 lis 2008, 16:33

(...)Sprawdz uzycie procesora w trakcie tych dropów.(...) Polecam też sprawdzenie sterowników (masz ustawione ASIO?). Spróbuj zainstalowac darmowe ASIO4ALL i odpalić na nich projekt. LAtencje ustaw na 10ms i powinno dzialac bez problemu....
**********************

i na Creative Asio i ASIO4All jest praktycznie to samo. a procka to na pewno nie jest wina - miałem dual cora 1.86 też się dławił podobnie. użycie procka przy 100% w programie jest równe z ok. 40% w systemie.

Awatar użytkownika
Masters
Posty: 230
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 00:00

Re: Karta dźwiękowa

Post autor: Masters » czwartek 20 lis 2008, 16:34

Witam...choć temat faktycznie wałkowany na tym forum to powiem ci tak ... EMU 1212m - koszt jakieś 600 zł ( + - , niepamiętam dokładnie ). Poczytaj o niej na googlach. O ile się znaszz na parametrach to sam ocenisza jej jakość w porównaniu do Julii.
A o latencję się nie martw - DA RADĘ nawet przy wielościezkowych projektach z wpiętymi instr., vsti.

No i na Twoim miejscu pomyślałbym o zmianie programu na np., Sonar lub Cubase ( FL możesz uzywać w ocji ReWire ).

A jesli potrzebujesz tańszej karty to rownież EMu 0404 pci.
Ewentualnie M-Audio 2496

ODPOWIEDZ