Problem E-mu 0202 USB

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
marshalljarocin
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 00:00

Problem E-mu 0202 USB

Post autor: marshalljarocin » niedziela 23 lis 2008, 12:48

Witam. Zanim zdecydowałem się umieścić ten post bardzo długo szukałem rozwiązania mojego problemu w wielu różnych źródłach więc proszę o wyrozumiałość.

Od niedawna jestem posiadaczem E-mu 0202. Karta rzeczywiście spisuje się dość dobrze, jest tylko jeden mały problem - przez 10-15 sekund (czasem dłużej). Mniej więcej po tym czasie, jakiegokolwiek instrumentu vst czy innego bym używał karta się zacina i przestaje dawać dźwięk.
W programie ableton live w prawym górnym rogu można przyciskiem ON/OFF włączyć i wyłączyć kartę ponownie i po tym znów mam dźwięk, lecz nadal na krótko.
Problem występuje także w innych programach a także w instrumentach standalone.

Wyniki moich wcześniejszych poszukiwań:
1. ściągnąłem asio4all, niby działa lepiej bo zamiast się wyłączać spowalnia się tylko, ale nagrywanie jest niemożliwe ze względu na gigantyczne opóźnienia, gdy tylko uruchomię nagrywanie.
2. Znalazłem dziwny sposób na ominięcie problemu - na jednym z forum polecono wyłączenie w laptopie karty wifi (ja wyłączyłem ją razem z bluetoothem) i możecie mi wierzyć lub nie zaczęła działać normalnie.

Podobnie jest także przy mp3, słuchając ich odtwarzany dźwięk co chwile spowalnia i "trzaska" jakby leciał przez wyplute głośniki.

Chciałbym, aby ta karta działała bez zarzutów bez wyłączania wifi, żebym nie musiał jej przepinać za każdym razem na wbudowaną, gdy chce korzystając z internetu słuchać na niej muzyki itp, o tworzeniu nie wspominając

Sprzęt, na którym pracuję to wspomniana wyżej karta e-mu 0202 usb oraz laptop Dell studio 15:
Vista Home Premium, intel core 2 duo 2,4MHz 800MHz, 4gb Ram, Ati mobility 256mb i wbudowana dźwiękówa IDT high definition.

Jeżeli ktoś podobny problem rozwiązał lub wie jak to zrobić, proszę pomóżcie mi.
Ps: Z Góry dzięki za wyrozumiałość i pomoc.
Pozdrówka


[addsig]

geezmok
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 24 lis 2008, 00:00

Re: Problem E-mu 0202 USB

Post autor: geezmok » poniedziałek 24 lis 2008, 19:42


podlączam sie pod temat....

trapi mnie identyczny problem ( zjawisko podobne do zbyt malego bufora latencji, charczenie, cliki i zwalnianie na kilka sekund przy odsluchu z winampa lub media playera, podobnie w auditionie i pokrewnych. format mp3 i wav.....

pozdrawiam i z gory dziekuje

Marco2000
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 sie 2014, 00:00

Re: Problem E-mu 0202 USB

Post autor: Marco2000 » wtorek 12 sie 2014, 17:50

Witam wszystkich !


odkopię temat i podzielę się moim problemem (po przeczesaniu postów w sprawie E-MU 0202)


Sprzęt :


- LENOVO R61 (Intel Centrino Duo 1,8)


- WINDOWS 7


- RAM 2gb


- E-MU 0202 USB


- FL STUDIO 7


Karta zainstalowana , sterowniki zaktualizowane , odpalam FL , ustawienia ASIO EMU , latencja 10 ms , ładuję dołączone z programem demo i po ok 30 s karta przestaje pracować , wydając z siebie tylko zanikające pierdzenie. Różne zabiegi przeczytane na forum (zarządzanie energią na USB , nowe sterowniki , odłączanie karty sieciowej itp.) nie przyniosły żadnego rezultatu. Jednak zauważyłem że problem zaniku dźwięku pojawia się równoczesnie z przeskoczeniem kursora playlisty , czyli zmianie w grafice. Wyłączyłem kartę graficzną NIVIDA i aktualnie podczas przeskoczenia kursora w playliscie pojawiają się krótkie trzaski , karta pracuje dalej - ale do komfortu daleko.


Podczas odtwarzania tego projektu CPU 25% , RAM 135 MB


Ktoś ma pomysł co może ograniczać pracę tej karty ? Za mało pamięci ?


[addsig]

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem E-mu 0202 USB

Post autor: Zbynia » wtorek 12 sie 2014, 20:50

ustawienia zasilania, funkcje eko w systemie/biosie/procku


warto też sprawdzic kabel usb bo te bywają potwornie nędznej jakości


mozna tez sprawdzić zasilanie - sieć vs. bateria


 


na stacjonarce nigdy mi sie nie zająknęła


ODPOWIEDZ