TC Level Pilot

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: morpheus70 » poniedziałek 12 paź 2009, 19:26



TC Level Pilota wpina się pomiędzy wyjściem monitorowym karty, a monitorem?


Jak długi jest przewód?



Wygląda na całkiem fajną rzecz :)

Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: MB » poniedziałek 12 paź 2009, 19:34

Z pokrętła wychodzi kabel około 1,5m, który na końcu rozwidla się na 4 złącza XLR (2 we i 2 wy), przy czym te odcinki po rozwidleniu są dość krótkie (około 15cm).

synthi
Posty: 41
Rejestracja: środa 29 mar 2006, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: synthi » poniedziałek 12 paź 2009, 20:36

Mam to cacko od tygodnia i moim zdaniem jak za taką kasę, to jest to rewelacja! Super transparentne urządzenie. Nic nie zmienia w dźwieku, a spodziewałem się, że może być nie najlepiej. Polecam !!!


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: preceli » poniedziałek 12 paź 2009, 20:38

Przyznam szczerze, że osobiscie długo podchodziłem do tego "patentu" bardzo sceptycznie. Wszak wydawałoby się, że to zwykła regulacja potencjometryczna. Ale, i niech mnie tu utopią, po kilku postach na forum kupiłem. I... rzeczywyście działa to znakomicie . Z początku chciałem zdjąć charakterystyki ale szybko przyszło opamiętanie, bo niby po co? Wszak nie dysponuję taką technologią aby to skopiować .
Pytanie: kupić, nie kupić?!
Odpowiedź: już nawet popróbować mocno warto
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: TC Level Pilot

Post autor: JoachimK » poniedziałek 12 paź 2009, 21:00

...Przyznam szczerze, że osobiscie długo podchodziłem do tego "patentu" bardzo sceptycznie. Wszak wydawałoby się, że to zwykła regulacja potencjometryczna.


Zwykła to ona do końca nie będzie, bo symetryczna :) A to już przemawia za problemami z wzajemną liniowością w układzie pasywnym.

Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: preceli » poniedziałek 12 paź 2009, 22:04

...Zwykła to ona do końca nie będzie, bo symetryczna :) A to już przemawia za problemami z wzajemną liniowością w układzie pasywnym...

No właśnie
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: morpheus70 » poniedziałek 12 paź 2009, 22:29

...
 czy taki TC Level Pilot wprowadza jakieś słyszalne zmiany w brzmieniu ?

A jak myślisz - jak by się to przekładało na sprzedaż produktu, gdyby zmieniał brzmienie? 

 ...
 


i znalazłem zdanie w opisie Pilota, które faktycznie może sugerować, że jednak ma, mimo że oczywiście nie ma :)


cyt. "Level Pilot – eleganckie, wygodne i świetnie brzmiące rozwiązanie umożliwiające totalną kontrolę nad Twoimi miksami bez rozbijania banku!"

Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: MB » poniedziałek 12 paź 2009, 22:37

A kysz, bo jeszcze ktoś pomyśli, że to na serio.

Tymczasem prawda jest taka, że TC jest całkowicie transparentny.

Awatar użytkownika
ula
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2003, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: ula » wtorek 13 paź 2009, 08:29

w sumie nie wiem czym sie zachwycacie , to jest tylko potnecjometr ktory w dodatku nie ma innych funkcji niz tylko kotnrolowanie głosnosci jednej pary monitorów ,czy to rewolucja ? ... chyba że cos przeoczyłam.
Pozdrawiam Ula :)

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: TC Level Pilot

Post autor: MB » wtorek 13 paź 2009, 09:14

Nikt nie mówi o rewolucji. To jest banalnie prosty, choć bardzo przydatny gadżet. Wydaje mi się jednak, że napisałem wyraźnie czym się zachwycam:

1. charakterystyką i precyzją regulacji, której zwykły potencjometr nie oferuje
2. ergonomią
3. jakością wykonania i zbieżnością*.

* tutaj de facto są 4 potencjometry, ponieważ do pracy symetrycznej trzeba równocześnie tłumić dwa sygnały w każdym kanale. W typowych potencjometrach odchyłka rezystancji ścieżek w zależności od kąta obrotu to kilka %, tutaj - praktycznie zerowa, dzięki czemu sygnał nie traci symetrii, a obraz stereofoniczny jest idealnie stabilny.

ODPOWIEDZ