Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: Robix » środa 14 sty 2009, 21:56

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Zwracam się do Was, ponieważ potrzebuję rady profesjonalistów. Jestem początkującym muzykiem i dopiero wchodzę w tajniki syntezy. Mam odnośnie tego pytanie: Czy warto zainwestować w Novation X-station, mając w posiadaniu Waldorfa Blofelda i Virusa Ti Snow ?? Zastanawiam się także czy na tym co mam, da się wyciągnąć takie brzmienia, jak w X-station ?? Głównie mi chodzi o leady, takie jak np. w utworze Jackyll and Hyde "Freefall". Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: mastyk » czwartek 15 sty 2009, 12:11

...Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Zwracam się do Was, ponieważ potrzebuję rady profesjonalistów. Jestem początkującym muzykiem i dopiero wchodzę w tajniki syntezy. Mam odnośnie tego pytanie: Czy warto zainwestować w Novation X-station, mając w posiadaniu Waldorfa Blofelda i Virusa Ti Snow ? Zastanawiam się także czy na tym co mam, da się wyciągnąć takie brzmienia, jak w X-station ? Głównie mi chodzi o leady, takie jak np. w utworze Jackyll and Hyde "Freefall". Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam....
**********************

z zakresu o który pytasz mam X-Station, V-Station, Virusa B, Virusa C, miałem Nova.

Novationy brzmią troszkę inaczej. brzmienie jest według mnie bardziej okrągłe i aksamitne (oczywiście nie mam na myśli konkretnych brzmień które mogą być też octowe, tylko brzmienia ogólnie). z drugiej strony Virus, szczególnie Ti jest najbardziej uniwersalny i możesz się baardzo zbliżyć do Novation.

posłuchałem tego Freefall i uważam, że na Virusie takie brzmienia bez problemu uzyskasz. jeżeli samemu nie chce Ci się kręcić, to sprawdź te brzmienia:
http://www.vengeance-sound.de/eng/indexes/indexSounds.html

pozdrawiam
marcin

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: Robix » piątek 16 sty 2009, 15:06

Bardzo dziękuję za odpowiedź, akurat takiej informacji potrzebowałem.
Pozdrawiam
Robert
Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: Robix » poniedziałek 19 sty 2009, 00:04

Czy ktoś wie, czy jest możliwe wgranie brzmień z V-station do X-station ??(dokładnie chodzi mi o barwy z serwisu vengeance)
Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: KAFEL » poniedziałek 19 sty 2009, 09:37

...Czy ktoś wie, czy jest możliwe wgranie brzmień z V-station do X-station ?(dokładnie chodzi mi o barwy z serwisu vengeance)...
**********************
instrukcja użytkownika

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: Robix » poniedziałek 19 sty 2009, 11:56

......Czy ktoś wie, czy jest możliwe wgranie brzmień z V-station do X-station ?(dokładnie chodzi mi o barwy z serwisu vengeance)...
**********************
instrukcja użytkownika...
**********************
Nie wiem czy dobrze się doczytałem, że jednak nie można ??
Początkujący muzyk.

arturs
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: arturs » poniedziałek 19 sty 2009, 12:25

.........Czy ktoś wie, czy jest możliwe wgranie brzmień z V-station do X-station ?(dokładnie chodzi mi o barwy z serwisu vengeance)...
**********************
instrukcja użytkownika...
**********************
Nie wiem czy dobrze się doczytałem, że jednak nie można ?...
**********************
miałem ten klawisz i zaskoczyla mnie dynamika tego sprzetu. jesli nie potrzebujesz interface audio z wieloma wejsciami to warto go kupic. syntezator jest bardzo ciekawy i przyjemnie gra. Zawsze mozesz stworzyć ciekawe brzmienie i zgrac go do komputera. Jesli zlapiesz dobrą cenę - polecam.

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: Robix » poniedziałek 19 sty 2009, 15:10

............Czy ktoś wie, czy jest możliwe wgranie brzmień z V-station do X-station ?(dokładnie chodzi mi o barwy z serwisu vengeance)...
**********************
instrukcja użytkownika...
**********************
Nie wiem czy dobrze się doczytałem, że jednak nie można ?...
**********************
miałem ten klawisz i zaskoczyla mnie dynamika tego sprzetu. jesli nie potrzebujesz interface audio z wieloma wejsciami to warto go kupic. syntezator jest bardzo ciekawy i przyjemnie gra. Zawsze mozesz stworzyć ciekawe brzmienie i zgrac go do komputera. Jesli zlapiesz dobrą cenę - polecam. ...
**********************
Też właśnie cały czas mi się wydaje, że to bardzo ciekawy instrument :). Jestem właśnie tylko ciekaw, czy da się te brzmienia z V-station, wgrać do X-station. Pytam, ponieważ firma vengeance proponuje bardzo ciekawe barwy do V0station.
Pozdrawiam
Początkujący muzyk.

m-arian
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: m-arian » wtorek 20 sty 2009, 20:31

...............Czy ktoś wie, czy jest możliwe wgranie brzmień z V-station do X-station ?(dokładnie chodzi mi o barwy z serwisu vengeance)...
**********************
instrukcja użytkownika...
**********************
Nie wiem czy dobrze się doczytałem, że jednak nie można ?...
**********************
miałem ten klawisz i zaskoczyla mnie dynamika tego sprzetu. jesli nie potrzebujesz interface audio z wieloma wejsciami to warto go kupic. syntezator jest bardzo ciekawy i przyjemnie gra. Zawsze mozesz stworzyć ciekawe brzmienie i zgrac go do komputera. Jesli zlapiesz dobrą cenę - polecam. ...
**********************
Też właśnie cały czas mi się wydaje, że to bardzo ciekawy instrument :). Jestem właśnie tylko ciekaw, czy da się te brzmienia z V-station, wgrać do X-station. Pytam, ponieważ firma vengeance proponuje bardzo ciekawe barwy do V0station.
Pozdrawiam...
**********************

No nie wiem, ale jak tego słucham z vengeance to mam wrażenie, że to dokładnie te same brzmienia, które free downloadowałem sobie do swojego X-STATION 25 z http://www.synthdesign.de/novation.htm., albo że samemu można coś podobnego wytraibować z X-STATION.
Chyba, że się mylę .

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Novation X-Station - czy warto zainwestować?

Post autor: Robix » wtorek 20 sty 2009, 21:46

No nie wiem, ale jak tego słucham z vengeance to mam wrażenie, że to dokładnie te same brzmienia, które free downloadowałem sobie do swojego X-STATION 25 z http://www.synthdesign.de/novation.htm., albo że samemu można coś podobnego wytraibować z X-STATION.
Chyba, że się mylę ....
**********************
Hmmm, to bardzo dobrze się składa, bo właśnie takich brzmień szukam Coś mi się wydaję, że chyba jednak kupię to cacko
[Post edytowany przez Admina w dniu 20/01/2009]
Początkujący muzyk.

ODPOWIEDZ