Cubase 5

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
TI
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:00

Cubase 5

Post autor: TI » czwartek 15 sty 2009, 22:06

... a jakie ładen fanfarki na stronie sztajnbergowskiej Swoją drogą dlaczego nie ma od razu 5.03

Awatar użytkownika
igs
Posty: 175
Rejestracja: sobota 11 gru 2004, 00:00

Re: Cubase 5

Post autor: igs » czwartek 15 sty 2009, 22:36

...... a jakie ładen fanfarki na stronie sztajnbergowskiej Swoją drogą dlaczego nie ma od razu 5.03 ...
**********************
Obejrzałem pierwszy filmik o pitch shifter. Ile kosztuje up z 4.0?
www.igsaudio.pl

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase 5

Post autor: JoachimK » czwartek 15 sty 2009, 22:37

...... a jakie ładen fanfarki na stronie sztajnbergowskiej
**********************
no i te
sterowniki
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase 5

Post autor: JoachimK » czwartek 15 sty 2009, 22:38

Obejrzałem pierwszy filmik o pitch shifter. Ile kosztuje up z 4.0? ...
**********************

Cena calosci jest taka, jak poprzedniej wersji, wiec pewnie tak samo bedzie z upgrade
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Cubase 5

Post autor: tox » czwartek 15 sty 2009, 23:18

Oprócz wrzucenia funkcji a la melodyne nic tak nie powala raczej. Mashup wygląda ciekawie- może być przydatny .Funkcja zarzadania automacjami przerzucona z nuendo (nuendowcy pewnie się wkurzają gheh)
takie coś jak sampler - agent one i slicing audio do midi fruity loops już miał dawno gheh.
Czegoś mi brakuje - czekałem na nowe wtyki i instrumenty. nawet nic nie piszą że pracowali nad ulepszeniem już istniejących. no i ten kolor - dorzucili ciemnmowojskowy ;] - czy to nie będzie pstrokaciło się wszystko?

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Cubase 5

Post autor: tox » czwartek 15 sty 2009, 23:20

aha na reszcie eksport jest ludzki. ostatnio spędziliśmy z bratem co najmniej 1 h na zrzucaniu ścieżek.

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Cubase 5

Post autor: tigergold » czwartek 15 sty 2009, 23:52

Nie kręci was ten skok w 64 bity z ograniczeniem adresowania ramu do 1TB z zachowaniem kompatybilności dla vst i vsti 32bit? Wiem, że pluginów 64bit brak (na palcach jednej ręki można policzyć?), ale baza jest. Pracuję na SX3 i nawet będącej już w v4 możliwości zmiany kolejności efektów mi brak Jak dla mnie bomba, aż serducho mocniej stukło Jedno tylko mi się nie podoba - polityka mająca na celu utrzymanie WaveLaba na rynku. To co ma WaveLab już dawno powinien mieć w sobie Cubase. Takie połączenie na dzień dzisiejszy byłoby dla mnie jeszcze większą niespodzianką. Męczą mnie te przeskoki z Cubase do Sound Forge'a żeby np. precyzyjnie pobawić się obwiedniami. Może Cubase 7 będzie spełnieniem moich marzeń
[addsig]
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Cubase 5

Post autor: Pietro » piątek 16 sty 2009, 00:06

...Nie kręci was ten skok w 64 bity z ograniczeniem adresowania ramu do 1TB z zachowaniem kompatybilności dla vst i vsti 32bit? Wiem, że pluginów 64bit brak (na palcach jednej ręki można policzyć?), ale baza jest.
...
**********************
No mnie kręci skok w 64bity. Co prawda czwórka już miała wersję 64bitową (nie w pełni supportowaną), ale pluginy 32bitowe nie wszystkie działały. Jeśli to poprawili - to dla mnie bomba. Szkoda też, że tylko Vista 64, nie XP64, choć obecnie C4 64bit preview niby też tylko Vista - a śmiga ładnie pod XP64.

Bardzo mnie kręci też VST Expression, jako że sporo działam na dużych bibliotekach orkiestrowych i to może poważnie usprawnić moją pracę.

Jedno co mnie nie kręci wracając do 64-bitowości to fakt, że pluginy są, nawet Kontakt w tym roku powinien być, tylko, że z supportem na czwórkę. Dopóki więc wszystko nie będzie działać z piątką, to wszystko stoi pod znakiem zapytania.

Dobrze, że przy upgrade'ach na przykład C4S->C5S na licencji C5S możesz korzystać ze wszystkich wcześniejszych wersji Studio i SE. Podobnie SX/C4->C5. Więc jeśli będzie kiszka na początku, to dalej sobie używasz starej wersji i czekasz na update'y.

- Piotr

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Cubase 5

Post autor: Robix » piątek 16 sty 2009, 01:04

Można było spodziewać się czegoś więcej w nowej wersji. Jak na Cubase 5 to trochę mało nowości, ale wydaje mi się, że ta beat maszyna może być nawet przydatna.Podobnie jak kolega wcześniej pisał, także spodziewałem się jakiegoś nowego instrumentu vst, albo chociaż jakiegoś unowocześnienia istniejących już w programie syntezatorów.
Pozdrawiam
Robert
Początkujący muzyk.

TI
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:00

Re: Cubase 5

Post autor: TI » piątek 16 sty 2009, 08:16

A ja zouważyłem nowe instrumenty i efekty

ODPOWIEDZ