Adam A5, A7 i coś jeszcze

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
mistermaster2000
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 00:00

Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: mistermaster2000 » środa 11 lut 2009, 12:07

Szanowne forum
Szukalem podobnego watku w wyszukiwarce, ale nie znalazlem odpowiedzi. Zamierzam kupic niedlugo pare monitorow aktywnych bliskiego pola. Moje miksy beda powstawac w
zaciszu domowego studia - a dokladnie w malym pokoju w moim blokowym mieszkaniu. Na razie pokoj bedzie zagracony ale adaptowac pomieszczenie zamierzam kolo nastepnego roku. Muzyka ktora sie zajmuje to glownie nastrojowa ambitna elektronika, muzyka konkretna oraz trip-hop. Duzo w moich kawalkach srodka, dosc duzo dolu a czkolwiek nie jestem maniakiem basu. Moj kolega poradzil mi kupno monitorow z srednica woofera okolo 5 cali, twierdzac ze do malego pokoju nie oplaca sie kupowac siodemek albo osemek. Czy dobrze bedzie kupic Adamy a5 albo KRK vxt 4? Czy 4 cale w wooferze to faktycznie za malo do uslyszenia basu i do stworzenia jakiegolwiek "przyzwoitego" miksu z zawartoscia
niskich czestotliwosci? Duzo czytalem i slyszalem dobrego o Adamach a7 ale nie wiem czy ich mlodszy brat to ta sama jakosc (oczyw iscie pomijajac mniejszy woofer). Nie chcialbym przekraczac na razie ceny 3000 a wielkosc glosnika wplywa przeciez bardzo istotnie na cene. Wolalbym miec chyba cos mniejszego i lepszego - wlasnie np. krk vxt4 albo te male geneleci 8020a. Ale naprawde cholera nie wiem czy to w ogole ma sens jesli chce cokolwiek z basu uslyszec. W przyszlosci chcialbym bardzo solidnie zaadaptowac pomieszczenie, moze wtedy bym dokupil sub-woofer. Co wy sadzicie?
muzik non stop...

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: Soundscape » środa 11 lut 2009, 12:12

A jak mały jest ten pokój?

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: Paweł » środa 11 lut 2009, 12:53

...A jak mały jest ten pokój?...
**********************
Oj bez względu na to jak mały, A5 jeśli rozważasz A7 nie polecam. Może i pracować na nich mając świadomość ograniczeń można, ale ten kartonowy bas trochę dobija. Jeśli to mają być monitory "dożywotnie", to postaw na A7. VXT 4 moim zdaniem za drogie wobec swoich możliwości i też do pracy się nie nadają . % to inna rozmowa, ale cena również moim zdaniem przesadzona.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: Soundscape » środa 11 lut 2009, 13:05

......A jak mały jest ten pokój?...
**********************
Oj bez względu na to jak mały, A5 jeśli rozważasz A7 nie polecam. Może i pracować na nich mając świadomość ograniczeń można, ale ten kartonowy bas trochę dobija. Jeśli to mają być monitory "dożywotnie", to postaw na A7. VXT 4 moim zdaniem za drogie wobec swoich możliwości i też do pracy się nie nadają . % to inna rozmowa, ale cena również moim zdaniem przesadzona....
**********************
No, rozmiary pokoju też się liczą

Też bym na większe (A7) postawił. A5 moim zdaniem nie są warte tylu pieniędzy. To już Rubicony Samsona, do których zbytnio też nie jestem przekonany do końca, ale do małych Adamów bardziej. Ale tak żeby zostać upartym, to tu znów wrzucam w grę Fostexy PM1

A jeśli trzeba coś naprawdę małego, to całkiem ostatnio mi się spodobał testowany w styczniu zestaw Genelec. Tyle że wychodzi trochę więcej niż założona kwota 3 tysiące...

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: Paweł » środa 11 lut 2009, 13:38

.........No, rozmiary pokoju też się liczą ......
**********************
Racja, ale w sumie A7 jakoś specjalnie z basem nie szaleją, więc jesli pokój ma wymiary większe niż 2x3m (a mniejsze to chyba żadko się zdarzają) to i tak warto.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: Soundscape » środa 11 lut 2009, 13:41

............No, rozmiary pokoju też się liczą ......
**********************
Racja, ale w sumie A7 jakoś specjalnie z basem nie szaleją, więc jesli pokój ma wymiary większe niż 2x3m (a mniejsze to chyba żadko się zdarzają) to i tak warto. ...
**********************
Tu się zgadzam.

Są też wyjątki. Ja mimo iż mam pokój około 17m, i tak mam lekki problem w okolicach 150 Hz...A mam tylko 5 cali. Albo może jestem przewrażliwiony na punkcie tej częstotliwości, bo notorycznie ją podcinam.

Awatar użytkownika
PoTinA
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2003, 00:00

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: PoTinA » środa 11 lut 2009, 14:43

Ja używam A7 w pokoju 3x4m i nie mam za bardzo problemów z basem jak siedzę blisko nich(przysłowiowy trójkąt równoboczny), problem pojawia sie w tylnej czesci pokoju bo tam to dudni...
Poza tym te monitory potrafią głośno zagrać tak że je slychać u sasiadów na parterze a ja mieszkam na ostatnim 4 piętrze:)
A5 niestety nie słyszałem wiec nie mam pojęcia jak one się mają do A7,
mam też monitory KRK RP5 w pierwszej wersji i one graja dużo ciszej niż A7 a do tego nie są tak selektywne jak Adamy.Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
MaciejB
Posty: 132
Rejestracja: sobota 24 sty 2009, 00:00

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: MaciejB » środa 11 lut 2009, 15:34

nie polecam A5 i nie mówie tego bo gdzieś coś tam słyszałem... słuchałem ich w różnych warunkach w różnych miejscach. Grają baardzo kiepsko, pomijając fakt że tam praktycznie nie ma basu (poniżej 90-100Hz jakby go ktoś obciął) to ta góra też jest dziwna. Bardzo mało wspólnego te monitory mają z resztą produktów tworzonych przez firmę Adam, do tego okropny wygląd (choć to najmniej ważne), niebardzo się na nich miksuje. Choć uderzasz cenowo trochę wyżej zachęcam do posłuchania Mackie MR5 wdł mnie grają lepiej niż niejedne droższe monitory.
Muzyk, realizator dźwięku, VJ

Awatar użytkownika
Sempoo
Posty: 187
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: Sempoo » czwartek 12 lut 2009, 11:11

Yamaha MSP5 Studio?
ESI Juli@ + KRK RP8 gen2

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Adam A5, A7 i coś jeszcze

Post autor: Soundscape » czwartek 12 lut 2009, 11:42

...Yamaha MSP5 Studio?...
**********************
Moim zdaniem nie zbyt dobry wybór. Ale to tylko moje zdanie.

ODPOWIEDZ