Core i7 - czy warto?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
mudranx
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 26 maja 2009, 00:00

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: mudranx » wtorek 02 cze 2009, 10:09

Zbynia

... no i gdzie dysk na projekty?przeciez nikt normalny nie skorzysta z samego raid 0 dla wydajnosci a przy raid 1 nie ma ani wydajnosci ani pojemnosci(co to teraz 500 giga????)
...
**********************

Otóż jeżeli uważnie przeczytasz mój post o konfiguracji komputera cyt. "Dwa dyski z uwagi na możliwość wydzielenia jednego RAID 0 służącego do tymczasowego zapisywania materiału dźwiękowego o ile zajdzie taka potrzeba" to chyba zrozumiesz, że słowo "WYDZIELENIA" oznacza wyodrębnienie części przestrzeni dysków na macierz raid 0. Reszta pójdzie na raid 1 co jest oczywiste, gdyż nikt przy zdrowych zmysłach nie trzymałby ważnych danych jedynie na raid 0.

Jeśli chodzi o pozostałe komponenty platformy (zasilacz, obudowa itp.) to jest to element stały i nie sądziłem, że Soundscape w proponowanej cenie to także bierze pod uwagę, gdyż zwykle poza chłodzeniem można użyć dotychczas posiadanych komponentów. Względnie możemy rozważać jeszcze cenę monitora, klawiatury oraz myszki.
Jeżeli nie to oczywiście rosną koszty platformy. Taki np. scythe mugen II to wydatek rzędu prawie 200,00 PLN. Zasilacz np. Corsair 520W także około 300,00 PLN.


Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: fabian » wtorek 02 cze 2009, 13:50

Jeżeli nie to oczywiście rosną koszty platformy. Taki np. scythe mugen II to wydatek rzędu prawie 200,00 PLN. Zasilacz np. Corsair 520W także około 300,00 PLN.
**********************

polecam zasilacz Amacrox A500 (460W)/260PLN i chlodzenie Pentagram Karakorum/80PLN
zlozylem juz kilka kompow z tymi bebechami i wszystko gania jak nalezy!!
tej zasilki nie slychac, a to bardzo porzadna rzecz i do oc i na codzien.. chlodzenie to duzy radiator i wolnoobrotowy 12-cm cooler..

wszystko relatywnie tanio i cicho..

[addsig]
the Sun Personality

mudranx
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 26 maja 2009, 00:00

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: mudranx » wtorek 02 cze 2009, 14:48

...Jeżeli nie to oczywiście rosną koszty platformy. Taki np. scythe mugen II to wydatek rzędu prawie 200,00 PLN. Zasilacz np. Corsair 520W także około 300,00 PLN.
**********************

polecam zasilacz Amacrox A500 (460W)/260PLN i chlodzenie Pentagram Karakorum/80PLN
zlozylem juz kilka kompow z tymi bebechami i wszystko gania jak nalezy!!
tej zasilki nie slychac, a to bardzo porzadna rzecz i do oc i na codzien.. chlodzenie to duzy radiator i wolnoobrotowy 12-cm cooler..

wszystko relatywnie tanio i cicho..

...
**********************
fabian słuchaj,

umiałbyś wymienić wentylator w moim corsarzu ? Ja się boję grzebać w zasilaczach . Daj jakieś porady proszę.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: fabian » środa 03 cze 2009, 09:00

fabian słuchaj,

umiałbyś wymienić wentylator w moim corsarzu ? Ja się boję grzebać w zasilaczach . Daj jakieś porady proszę.

Pozdrawiam....
**********************
nigdy tego nie robilem.. rozkrec go, zobacz po prostu czy wentylator latwo da sie wymienic i kup markowy zamiennik (papst, fander etc..)

jeszcze male info do ogolnego watku:
LINK


[addsig]
the Sun Personality

Awatar użytkownika
Bubbel
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: Bubbel » czwartek 04 cze 2009, 02:44

bardzo ciekawy link dotyczący chłodzenia kompa pod względem ciszy. I przede wszystkim informacje są aktualne:
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=473619&st=20

Sam wybierałem kompa niedawno i zdecydowałem sie na podobne parametry. Dokładniej:

płyta: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P (jedyny mankament - nie ma eSATA)
Procek: AMD Phenom II 955 Black Edition
ram: 2x2GB DDR3 cl7 1600MHz (nie zdecydowałem się jeszcze jaka firma)
dyski: 2x SAMSUNG Spin Point F1 640GB HD642JJ
obudowa: COOLER MASTER RC690 DOMINATOR
nagrywarka: Pioneer DVR-216D SATA
zasilacz : BeQuiet DarkPower PRO 550W
Grafa: Radeon 4770 512mb
3xScythe 120mm KAZE-JYUNI Slip Stream 500rpm
Scythe Ninja 2
+ mysz i klawiatura

Całość będzie mnie kosztowała 4000 +- 200zł
I sprzęt powinien starczyć spokojnie na 2 lata. Jeżeli zajdzie potrzeba to dokupię ramu i dysk SSD jak cena będzie znośna.
Również pracuję na VSTi i polecam podobna konfigurację.

Intel obecnie robi za dużo zamieszania z nowościami i różnymi podstawkami, więc na chwile obecna moim zdaniem nie ma co się w niego pchać (nawet jeżeli ma sie kasę). Gdybym nie musiał składać kompa teraz, to poczekałbym z nim do końca roku.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: Soundscape » czwartek 04 cze 2009, 07:38

...
Całość będzie mnie kosztowała 4000 +- 200zł
I sprzęt powinien starczyć spokojnie na 2 lata. Jeżeli zajdzie potrzeba to dokupię ramu i dysk SSD jak cena będzie znośna.
Również pracuję na VSTi i polecam podobna konfigurację.

**********************

Kolega informatyk mi właśnie doradził aby z dyskami SSD jeszcze poczekać. Są bardzo dobre, ale ponoć nie do końca dopracowali jeszcze tą technologię. Są bardzo szybkie, ale podobno po pewnym czasie (mówimy tu o kilku miesiącach) się zapychają i trzeba robić format plus od nowa system stawiać, bo zwalniają i to znacznie. Nie wiem czy to info jest poparte jakimiś testami kolegi, ale chyba tak. Muszę się konkretnie dowiedzieć o co chodzi.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: Zbynia » czwartek 04 cze 2009, 13:09

nie zapychaja sie pod wzgledem czasu - maja problem z zacinkami bo nie wszystkie sa wydajne w ilości operacji wyjscia i wejscia - zaobserwowano to przy bodajze jakis takich ocz
system miewa przycinki - oczywiscie dostęp do danych i szybkosc in plus tylko ten maly mankament - wiem ze te intela nie maja tego problemu bo maja wysoka wydajnosc w I/O ale niestety cene również
najgorzej podobno wypadaja pod tym wzgledem MLC

Spiro
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 09 lip 2009, 00:00

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: Spiro » czwartek 09 lip 2009, 11:56

Dosłownie pare dni temu złożylem komputer na bazie Core I7 z 3GB 1333mhz póki co ramu oraz dyskami seagate 7200.12 (zaryzykoalem i ogolnie póki co polecam) w raid 0 i musze stwierdzic ze po przeprowadzeniu kilku dopiero testów jest to monstrum wydajnosci !Pozatym podkreca sie bardzo latwo.Po tak owym podkręceniu magistrali ze 133 do 150Mhz czly przy mnożniku 20x otrzymujemy ~3GHZ/rdzeń w testach syntetycznych kładzie na lopatki corei7 975EE.Wcześniej mialem athlona x2 i niestety mulil mi się bardzo po wpieciu roznych kilku instrumentow, efektow, filtrów, nie wyrabial sie i odrazu bylo slychac przestery na wyjsciu.


Dodam ze caly zestaw ktory zbudowałem od początku począwszy od zasilacza skończywszy na monitorze LCD (wcześniej mialem laptopa) to zapłacilem ok 3700zł brutto.


Pozdrawiam


Kamil




Awatar użytkownika
kilu1100
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 00:00

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: kilu1100 » piątek 10 lip 2009, 03:02

Dla mnie te nowe maszynki to jak wyscig zbrojen :) Ja mam intelka dual core 2,4 podkrecilem go do 2,9 oczywiscie dokupilem chlodzenie itd temeraturka na procku 37 C jak na intela to mysle ze w miare :) ram 4 gb . Pracuje na cubasie jak i FL naprawde urzywam wielu wtyczek omnisphare , stylusa , atmosphere , vonguarda i czasem te projekty sa potezne lecz hmm wszystko dziala na poziomie i nie mam z tym problemow. Wiec ja mysle ze procek powyzej 3,0 dual powinien spokojnie wystarczyc . I naprawde nie ma co sie jarac nad cyferkami :)
pzdr

Awatar użytkownika
kilu1100
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 00:00

Re: Core i7 - czy warto?

Post autor: kilu1100 » piątek 10 lip 2009, 03:08

Dodam tylko jeszcze bo widze ze mowa o zasilaczach . Wiec nie bierz czasem nic ponizej 500 po to naprawde nic dobrego. Tym bardziej jak podalczasz duzo sprzetu. Ja mialem 500 i poszla :( z dymem . teraz mam 600 i jest gitara :) Moze moja 500 byla marna nie wiem hmm tak czy inaczej lepiej niech bedzie wiecej w tym przypadku.

ODPOWIEDZ