Gdzie jest wkładka w SM57 ?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Gdzie jest wkładka w SM57 ?

Post autor: msieczko » środa 23 lip 2003, 16:24

Pytanie może proste ale zaoszczędzi mi sporo czasu ...

ostatnio próbowałęm nagrywać komlumnę gitarową - wrzuciłem mój B1 i SM57 ... no i na wyjściu dostałem symatyczne świszczące flangerowate przesunięcie fazowe.

po przesuwałem mikrofon w tę i w tę - ale nie udało mi się namierzyć punktu w którym zgadzała by się faza.



Czy ktoś mi może powiedzieć w którym punkcie długości SM57 znajduje się wkładka ? w B1 wkładkę widać przez siatkę a wiedząc gdzie ma ją SM57 - mógłbym bez problemu dopasować odległość - zamiast przesuwać nagrywać przesuwać nagrywać i tak przez trzy godziny ...
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Gdzie jest wkładka w SM57 ?

Post autor: msieczko » środa 23 lip 2003, 21:08

...A nie lepiej kabelek przerobić? Albo zrobić taką krótką przejściówkę, na pewno nie raz sie jeszcze przyda.

TB

...

**********************

fazę to ja mogę odwrócić w preampie ! w moim przypadku faza jest przesunięta

... a może warto ręcznie 'dosunąć' pliki ? szkoda że je wykasowałem zniechęcony miernym efektem (a sprzęt rozłożę dopiero w weekend)
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Gdzie jest wkładka w SM57 ?

Post autor: MB » środa 23 lip 2003, 22:48

... a może warto ręcznie 'dosunąć' pliki ? szkoda że je wykasowałem zniechęcony miernym efektem (a sprzęt rozłożę dopiero w weekend)

**********************

tak będzie najlepiej i najprościej - różnica faz bierze się z różnicy odległości co przy prawie stałej prędkości dźwięku w powietrzu (tzn. niewiele zależnej od częstotliwości) daje stałe przesunięcie w milisekundach (a raczej ich ułamkach). Polecam SampleSlide:

http://www.analogx.com/contents/download/audio/sslide.htm




Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Gdzie jest wkładka w SM57 ?

Post autor: msieczko » czwartek 24 lip 2003, 10:19

dzięki - spróbuje
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Gdzie jest wkładka w SM57 ?

Post autor: msieczko » poniedziałek 18 sie 2003, 11:54

jeszcze raz dzięki MB - działa doskonale ! - koniec ze żmudnym przesuwaniem mikrofonów o 3 mm
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

ODPOWIEDZ