Problem z synchronizacją zegara

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
ars_sonora
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2008, 00:00

Problem z synchronizacją zegara

Post autor: ars_sonora » środa 22 kwie 2009, 18:19

Witajcie,

zgrywałem wczoraj nagranie z 24-śladowego Fostexa (twardy dysk) na kompa z interfejsem Pre Sonusa (FireStudio). Oczywiście po ADAT kablem optycznym. W programiku do obsługi PreSonusa ustawiłem synchronizację zegara po ADAT1, ale trafiały się pojedyncze, lecz uciążliwe trzaski. Spiąłem więc dodatkowo Fostexa i PreSonusa kablem BNC i wybrałem synchronizacje po Word Clock z zaznaczoną opcją "determinate BNC", ale trzaski nadal się pojawiają.
Sesja jest 6-śladowa, nagrywana w 44,1 i 24 bity.
Co jest nie tak? Czy przychodzi Wam coś do głowy?

I drugie pytanie - ponoć jest możliwość przekonwertowania nagranych sladów na WAV-y - jak to zrobić w tym Fostex'ie?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: NoRd384 » czwartek 23 kwie 2009, 01:10

Może masz 2x Mastera ustawionego. Jeżeli nie, to spróbuj zamienić slave z masterem. Bywają takie urządzenia, które gorzej działają jako master albo slave mimo, że posiadają obie opcje.
[addsig]
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

ars_sonora
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2008, 00:00

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: ars_sonora » poniedziałek 27 kwie 2009, 09:13

...Może masz 2x Mastera ustawionego. Jeżeli nie, to spróbuj zamienić slave z masterem. Bywają takie urządzenia, które gorzej działają jako master albo slave mimo, że posiadają obie opcje.
...
**********************

Hmmm... tu jest trochę inaczej. Zarówno w wielośladzie Fostexa, jak i w PreSonusie (FireStudio) są po dwa złącza BNC - jeden jest IN, drugi OUT. Jak dla mnie to już narzuca, co jest masterem, a co slave. Zgrywając materiał z wielośladu na interfejs (komputer) wpinam BNC-a w OUT w wielośladzie i w IN w PreSonusie. Próbowałem już wszelkich manewrów i nadal są trzaski. PreSonus ma swój programik do obsługi interfejsu i tu można jedynie wybrać źródło zegara (Internal, Word, ADAT1, ADAT2) oraz jest okienko "determinate BNC". Nie ma żadnych innych ustawień.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: matiz » poniedziałek 27 kwie 2009, 11:07

Zgrywając materiał z wielośladu na interfejs (komputer) wpinam BNC-a w OUT w wielośladzie i w IN w PreSonusie. Próbowałem już wszelkich manewrów i nadal są trzaski. PreSonus ma swój programik do obsługi interfejsu i tu można jedynie wybrać źródło zegara (Internal, Word, ADAT1, ADAT2) oraz jest okienko "determinate BNC". Nie ma żadnych innych ustawień.

Sprobuj bez WordClocka, samym adatem, wybieracjac synchronizacie po adacie.

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: TeeR » poniedziałek 27 kwie 2009, 11:31

Hmmm... tu jest trochę inaczej. Zarówno w wielośladzie Fostexa, jak i w PreSonusie (FireStudio) są po dwa złącza BNC - jeden jest IN, drugi OUT. Jak dla mnie to już narzuca, co jest masterem, a co slave. Zgrywając materiał z wielośladu na interfejs (komputer) wpinam BNC-a w OUT w wielośladzie i w IN w PreSonusie. Próbowałem już wszelkich manewrów i nadal są trzaski. PreSonus ma swój programik do obsługi interfejsu i tu można jedynie wybrać źródło zegara (Internal, Word, ADAT1, ADAT2) oraz jest okienko "determinate BNC". Nie ma żadnych innych ustawień.
...
**********************

A co wg Ciebie oznacza "determinate BNC"???

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: matiz » poniedziałek 27 kwie 2009, 11:46

A co wg Ciebie oznacza "determinate BNC"???

Terminacja ma znaczenie czysto teoretyczne - w praktyce dziala i tak i tak, to wyglada na wiekszy problem - w ogole nie dziala albo jakos

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: TeeR » poniedziałek 27 kwie 2009, 12:41

Terminacja ma znaczenie czysto teoretyczne - w praktyce dziala i tak i tak, to wyglada na wiekszy problem - w ogole nie dziala albo jakos...
**********************

Tak, tylko czy kolega zrozumiał "determinate BNC" jako determinację (w znaczeniu "wybór BNC") czy de-terminację (odłączenie terminatora końcowego)

Awatar użytkownika
lyrb
Posty: 76
Rejestracja: środa 08 lis 2006, 00:00

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: lyrb » poniedziałek 27 kwie 2009, 17:51

...A co wg Ciebie oznacza "determinate BNC"???

Terminacja ma znaczenie czysto teoretyczne - w praktyce dziala i tak i tak, to wyglada na wiekszy problem - w ogole nie dziala albo jakos...
**********************

Czysto teoretyczne??? To jedna z podstawowych zasad praktyczych prawidlowego odbioru wordclocka (szczegolnie przy wyzszych cz. probkowania i dlugich kablach) przez dano urzadzenie. Problem polega na tym, ze w wiekszosci urzadzen z nizszej i nawet sredniej polki ciezko sie doszukac w specyfikacji czy terminacja jest czy jej nie ma.


TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: TeeR » poniedziałek 27 kwie 2009, 20:29

Problem polega na tym, ze w wiekszosci urzadzen z nizszej i nawet sredniej polki ciezko sie doszukac w specyfikacji czy terminacja jest czy jej nie ma.

**********************

Behringer w instrukcji do przetworników SRC zamieszcza informację co do terminacji oraz objaśnia sposób połączeń cyfrowych.

Awatar użytkownika
lyrb
Posty: 76
Rejestracja: środa 08 lis 2006, 00:00

Re: Problem z synchronizacją zegara

Post autor: lyrb » poniedziałek 27 kwie 2009, 20:45

...Problem polega na tym, ze w wiekszosci urzadzen z nizszej i nawet sredniej polki ciezko sie doszukac w specyfikacji czy terminacja jest czy jej nie ma.

**********************

Behringer w instrukcji do przetworników SRC zamieszcza informację co do terminacji oraz objaśnia sposób połączeń cyfrowych....
**********************

No bo Behringer to zacna firma :)

ODPOWIEDZ