Słuchawki studyjne do 600 zł

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: Aurora » niedziela 31 maja 2009, 16:58

Dla siebie kupilem takie

ale wiem, ze wyszla wersja studyjna z impedancja o wartosci 600 omow tutaj

to sa niezniszczalne sluchawki, mozesz pracowac na zewnatrz i beda sluzyly latami.

darollxs6
Posty: 28
Rejestracja: piątek 12 gru 2008, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: darollxs6 » poniedziałek 01 cze 2009, 11:57

...Witam serdecznie wszystkich forumiczów
Dziś pytanie za 100 punktów. Poszukuje słuchawek studyjnych o jak najlepszych sprawdzających się w edycji muzyki elektronicznej
Będę bardzo wdzięczny za propozycje z krótkim komentem
A może juz ktos przeszedł ten dylemat.
Obecnie pracyje na Sekach HD 202. Ale mam dość :)
pozdr ...
**********************
poleam BEYERDYNAMIC DT 770 PRO pasmo od 5-35. Są SUPER!!!

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: WG » poniedziałek 01 cze 2009, 13:52

poleam BEYERDYNAMIC DT 770 PRO pasmo od 5-35. Są SUPER!!!...
**********************
W tym tygodniu chyba se skonfrontuję je z AKG K272HD chociaż już raz je słyszałem ale nie pamiętam dokładnie. Z tego co wiem to kumpel narzeka raczej bo poziomy na miksach wraz nie są takie jakby tego on oczekiwał. Ja z zaskoczeniem muszę przyznać, że bardzo dobrze ustawia się to chyba na tych AKG, miks jest "pełny" i "czytelny" brzmieniowo ale potem i tak poprawki na odsłuchach :) zwłaszcza w zakresie niskich tonów na sub-ie :) tego żadne słuchawy raczej nie oddadzą :)

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: Velu » poniedziałek 01 cze 2009, 15:05

Ja ponad rok temu kupiłem Audio-technica ATH-M50 i też bardzo sobie chwalę :)

Awatar użytkownika
Szofer
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: Szofer » poniedziałek 01 cze 2009, 22:33

HEJ

Panowie z sluchawkami to jak z monitorami trzeba poznac osluchac i sie ich nauczyc, Ja przez rok dzialalem na Philips-ach SHP2500 z Makro i dobrze sie na nich krecilo galami teraz mam bayery DT-150 i monitorki KRK VXT6 slysze roznice w brzmieniu (na lepiej) ale proporcji nie musialem wcale zmieniac (wogole niczego nie musialem zmieniac) no i znowu nauka sprzetu i chwile to potrwa choc wracam do tych Philips-ow ale jako do sprzetu gitarowego jak w nocy cos sie uroi w glowie to trzeba to nagrac

HEJ


Mesa Boogie Traxis, Marshall JMP-1, ADA MP-1, POD X3, Digitech 2120, Rocktron Voodu Value, TC Electronic G-Major, DBX 166A, Rocktron Intellifex, Mesa Bogie 2:90, KRK VXT6, FocusriteSaffire, Ibanez, Framus, Cubase, VST,BeyerDynamic DT150,Behringer FCB-1010

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: WG » wtorek 02 cze 2009, 11:46

Jak napisałem tak zrobiłem, DT-770 Pro vs. AKG272HD ;)

Moje spostrzeżenia:
DT-990 Pro: więcej dołu, zdecydowanie wiecej, więcej basów w niskim paśmie, no może to być fajnie pomocne, rzuca się brak czytelności w środku, delikatnie podkolorowana góra i mniej precyzji w górze, hi-haty inaczej brzmią, niektóre instrumenty potrafią zabrzmieć nienaturalnie. ustawianie proporcji no ja się gubię totalnie na nich hehe, wygodnie się pracuje, bardzo fajnie, głośniejsze, ale przepuszczają trochę "na zewnątrz" w warunkach domowych kiedy ktoś zmuszony jest pracować ;) gdy inna osoba śpi może przeszkadzać ;) Całe ich brzmienie określiłbym jako bardziej podobne w stronę "konsumenckich" zestawów nagłośnieniowych czy "estradowych" zestawów nagłośnieniowych.

AKG272HD: mniej dołu, ale bas wydaje mi się bardziej czytelny w wyższym jego paśmie, zdecydowanie większa czytelność i precyzja w środku, górka selektywniejsza, instrumenty wydają się brzmieć bardziej naturalnie, lepiej oddana dynamika w środku pasma, ustawianie proporcji ja się tu czuję raczej bardziej komfortowo :) nie czuć jakiegoś podkolorowania na barwach instrumentów co mnie myli w przypadku DT. Tam już bym sięgał po korektor hihi. Tak samo wygodne, mniej "przepuszczają" na zewnątrz, odrobinę cichsze w porównaniu do DT. Całe ich brzmienie określiłbym, że jest w kierunku raczej monitorów odsłuchowych.

Prawdopodobnie dobrze by było mieć jedne i drugie ;)

Może ktoś się z tym oczywiście absolutnie nie zgadzać. I jeżeli zacznie mi tu wyjeżdzać, to od razu mówię że mnie to nie rusza bo to moje prywatne opinie i gusty.

A teraz dam to ;) ;) i wsio

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: WG » wtorek 02 cze 2009, 11:47

Chodzi o DT-990 Pro żeby była pełna jasność.

Awatar użytkownika
łebski
Posty: 72
Rejestracja: piątek 10 paź 2003, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: łebski » wtorek 02 cze 2009, 18:18

Polecam AKG K 240 Studio. Mam od kilku lat i świetnie się na nich pracuje. Zdaje się, że w jakimś starym numerze EiS było ciekawe zestawienie i testy słuchawek do studia. Niestety nie pamietam w którym to było numerze.

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: Łukasz1985 » wtorek 02 cze 2009, 18:43

...Polecam AKG K 240 Studio. Mam od kilku lat i świetnie się na nich pracuje. Zdaje się, że w jakimś starym numerze EiS było ciekawe zestawienie i testy słuchawek do studia. Niestety nie pamietam w którym to było numerze....
**********************
Moze to cos pomoze...W TR Studio uzywaja AKG K240 Studio.
http://www.trstudio.com/sprzet.htm
[addsig]
Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

podlas
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 05 mar 2009, 00:00

Re: Słuchawki studyjne do 600 zł

Post autor: podlas » wtorek 02 cze 2009, 18:43

Do wszystkich słuchawek trzeba sie przyzwyczaić. Ja też od czasu do czasu uzywam Philipsa SHP2000. Polecam szczególnie dla sprawdzenia utworów po masteringu. Co do DT990 Pro- fakt - cięzko usłyszec na nich środek, góra też taka sobie. Cena nie adekwatna do słuchawek. Jesli bawisz się z hiphopem, r&b, drum an bass, lub cos w tym stylu to sądze z że powiieneś być zadowolony. Jesli nastawiasz się na rock, pop, ambient, lub muzykę elektroniczną to sądzę ze możesz być troche zawiedziony. Może to troche śmieszne, ale na górne pasma kiedyś używałem tanich otwartych Panasoniców i zrobiłem na nich pare fajnych kawałków (techno/dance) -gdyby nie jakość ich wykonania to pewnie używałbym ich do dzisiaj.

ODPOWIEDZ