Korg Radias vs Virus Ti

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
TheF
Posty: 118
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: TheF » czwartek 18 cze 2009, 19:37

......oczywiście chodziło mi o Virusa Snow a nie polar, późno pisałem posta i nową nazwę wymyśliłem...

Wymyśliłeś nową nazwę? Bardzo ciekawe
http://www.accessmusic.de/events/11-2004/virusti_basics_polar.php4
...
**********************
Heh, no nie dosyć że się nieźle zakręciłem to i zaplątałem ... ten Polar zadzwonił w głowie i napisałem tę nazwę ale chodziło mi o Snowa. Potem bez zastanowienia (późna pora) napisałem pośpieszne bardzo sprostowanie ...i też nie do końca dobrze
Dobrze, że jest ktoś kto uważnie czyta wszystkie posty, dzięki Preceli

Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: morpheus70 » czwartek 18 cze 2009, 20:59

Kolego, nie bardzo qumam o co comeon? Koledzy gimnasykują się jak szaleni by wytłumaczyć Ci rzeczy które sa dostępne w googlach. Raz jeszcze napiszę: w Twoim przypadku Korg R3 + Access Virus Snow to szczyt świata! Dokup do tego M-Audio Axioma i jesteś WIELKI! Druga propozycja troche droższa to Korg M3 plus karta Radiasa. Odnoszę wrażenie, że bijemy pianę.

pozdrawiam Wszystkich
Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: Pan_Jabu » czwartek 18 cze 2009, 21:04

Odnoszę wrażenie, że bijemy pianę.

Spoko...

Ubita piana plus cukier = bezy

Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: morpheus70 » czwartek 18 cze 2009, 21:37

...Odnoszę wrażenie, że bijemy pianę.

Spoko...

Ubita piana plus cukier = bezy ...
**********************
Pod warunkiem, że oczywiście lubimy bezy
Chyba, że myślimy o wersji "bezy pieniędzy"

Tak naprawdę, to wszystkie instrumenty opisane powyżej można odsłuchac w necie w postaci plików mp3 lub na YouTube. Więc doradzanie, czy opowiadanie o nich mija się z sensem. Najporściej jest spojrzeć w swoja sakiewkę - ona podejmie za nas decyzję. Ja też chciałbym M3 i Virusa TI, ale kieszeń podpowiedziała mi X50 i Blofeld Z aXIOMEM 49 :) Virusa i tak sobie kupię!
Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: Robix » czwartek 18 cze 2009, 23:27

Mówię Ci, najlepsze co można zrobić, to zorganizować sobie wyjazd do sklepu gdzie mają oba instrumenty i po prostu przejechać po presetach . Zobaczysz, które cacko Ci bardziej odpowiada i możesz nawet brać od razu. My na prawdę nie możemy tobie radzić, który instrument jest dla Ciebie "przeznaczony" , bo każdy w danym instrumencie może zauważyć coś innego, inne brzmienia mogą mu się podobać itp. Mi się na przykład wydaje, że radias ma bardziej oddaną charakterystykę brzmienia analogowego niż virus, ale radiasa słyszałem tylko z demek więc nie wiem jak się to ma do rzeczywistości.

A na koniec mogę Cię pocieszyć, że obojętnie który instrument weźmiesz, to i tak będziesz zadowolony jeżeli chodzi o brzmienia do elektronicznej muzy typu trance, techno itp.

pozdrawiam
Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
BassFun
Posty: 190
Rejestracja: środa 13 sie 2003, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: BassFun » czwartek 18 cze 2009, 23:55

Mam Virusa Ti i zdecydowanie polecam!
Radiasa rowniez mam i jest to calkiem inny synth.
Pod wzgledem ilosci brzmien Ti bije Radiasa.
Brzmienia standardowe w Korgu są takie sobie wiec
bedziesz musial zorganizowac sobie wlasne brzmienia.
Za to do Virusa jest 100 bankow dostepnych i jest co wybierac,
przebierac,sortowac...Mozna rowniez robic swoje::))))

Obydwa sprzety to najwyzsza klasa.
Z tym ze do virusa masz wiecej dostepnych brzmien.
Chyba ze robisz tylko wlasne to wtedy dostepnosc bankow nie ma
znaczenia.

Awatar użytkownika
kilu1100
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: kilu1100 » piątek 19 cze 2009, 02:55

Panowie do takiej muzyczki to virusik dobre VST i wystarczy oczywiscie plus dobra karta. I jak najbardziej pomysly nic wiecej nie trzeba. Mialem radiasa mam virusa jak dla mnie virus tak jak wyzej duzo bankow jest w czym wybierac mozna tworzyc swoje instrumenty itd.
Pozdro

Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: morpheus70 » piątek 19 cze 2009, 07:11

Może zrobię "komuś" reklamę, ale na allegro jest obecnie wystawiony Virus C za 2500zł.! Więc nie ma się co zastanawiać. :)
Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

www32
Posty: 8
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: www32 » piątek 19 cze 2009, 12:13

Spoko...
Ubita piana plus cukier = bezy ...
**********************
No to jak już sie trochę ze mnie pośmialiście, to zapytam w związku z tym (całkiem poważnie) co proponujecie w cenie 3-4tys.zł do muzy elektronicznej:
Korg TR 61, M50 a może coś z "Roland-ów", pod kątem polifonii, brzmień, efektów, arpeggiator-ów., sekwencera, pamięci, a także obsługi dla początkującego
Nie da się oczywiście porównać tego do M3 ale najbardziej zbliżone.

Do Jabu: przejrzałem fora i strony KORG i Megamusic ale jak dla początkującego te parametry niewiele mi mówią.

I jeszcze jedno: czy ktos z Was obserwuje rynek cen od X/2008 i wpływ kursu walut na ceny, ponieważ ktoś z użytkowników M3+karta Radias+256MB RAM napisał że kupił sprzęt za 10, potem kosztowł 7,5, a teraz ten sam zestaw kosztuje 10 (i to bez pamięci, w ogóle w MegaMUsic nie mają do końca czerwca).

amator do bólu

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: Robix » piątek 19 cze 2009, 14:20


No to jak już sie trochę ze mnie pośmialiście, to zapytam w związku z tym (całkiem poważnie) co proponujecie w cenie 3-4tys.zł do muzy elektronicznej:
Korg TR 61, M50 a może coś z "Roland-ów", pod kątem polifonii, brzmień, efektów, arpeggiator-ów., sekwencera, pamięci, a także obsługi dla początkującego

**********************
No widzisz, wszystko zależy czy chcesz kupić workstation czy sam syntezator, bo ja myślałem, że syntezator. Do tego rodzaju muzyki jest dużo sprzętu i ja bym wybierał z takich rzeczy jak: Virus Ti Snow, Korg Radias, a jeżeli chodzi o workstation, to Korg M50, Yamaha MO6 lub Roland Juno g. Jedyne co musisz zrobić, to zdecydować, czego tak na prawdę potrzebujesz i czego chcesz.

Pozdrawiam
Początkujący muzyk.

ODPOWIEDZ