Korg Radias vs Virus Ti

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: AkselPL » piątek 12 cze 2009, 16:33

Witam
Byłem w 100% zdecydowany na Virusa Ti i w tym tygodniu miałem brać, ale kolega pokazał mi Radiasa i w tym momencie pojawił mi sie ten sam dylemat kiedy to zastanawiałem sie nad kupnem monitorów Fostex czy KRK, byłem przekonany do KRK a padło na Fostexy.
Moje pytanie brzmi:
Jeśli Radiasa mogę kupić w prawie idealnym stanie za 2500-3000zł a Virusa Ti za około 4000-5000 to co bardziej opłaca się wsiąść?
Czy ten Radias aż tak bardzo odstaje od Virusa? Nie miałem niestety okazji pracować na maszynach Accesa. Muzyka w jakiej miałby on być wykorzystywany to głównie progresywny trance. Ja niestety nie mam wiedzy na temat "mocy" tych instrumentów, oraz nie wiele mówią mi technologie zastosowane w tych syntetykach, dlatego zwracam sie do osób z wiedzą aby mi trochę przybliżyły możliwości obu urządzeń.
Tak jak napisałem, nie słyszałem Virusa, natomiast Radias mi sie bardzo spodobał pod kontem Trance.
Pozdrawiam
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: preceli » piątek 12 cze 2009, 16:38

Zapomnij o technologiach, przypomnij sobie co, jak i dla kogo tworzysz.
To są dwa zupełnie różne, nieporównywalne względem siebie instrumenty.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: AkselPL » piątek 12 cze 2009, 16:43

...Zapomnij o technologiach, przypomnij sobie co, jak i dla kogo tworzysz.
To są dwa zupełnie różne, nieporównywalne względem siebie instrumenty.
...
**********************
Chciałbym zacząć tworzyć wkońcu dla większej publiczności(nie tylko dla siebie). Mam korga M3 który trochę mnie ogranicza w sferze trance'owej gdyż brak mu specyficznych brzmień.
Wszyscy mówią że Trance=Virus Ti
?!
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: Łukasz1985 » piątek 12 cze 2009, 16:44

...Witam
Byłem w 100% zdecydowany na Virusa Ti i w tym tygodniu miałem brać, ale kolega pokazał mi Radiasa i w tym momencie pojawił mi sie ten sam dylemat kiedy to zastanawiałem sie nad kupnem monitorów Fostex czy KRK, byłem przekonany do KRK a padło na Fostexy.
Moje pytanie brzmi:
Jeśli Radiasa mogę kupić w prawie idealnym stanie za 2500-3000zł a Virusa Ti za około 4000-5000 to co bardziej opłaca się wsiąść?
Czy ten Radias aż tak bardzo odstaje od Virusa? Nie miałem niestety okazji pracować na maszynach Accesa. Muzyka w jakiej miałby on być wykorzystywany to głównie progresywny trance. Ja niestety nie mam wiedzy na temat "mocy" tych instrumentów, oraz nie wiele mówią mi technologie zastosowane w tych syntetykach, dlatego zwracam sie do osób z wiedzą aby mi trochę przybliżyły możliwości obu urządzeń.
Tak jak napisałem, nie słyszałem Virusa, natomiast Radias mi sie bardzo spodobał pod kontem Trance.
Pozdrawiam...
**********************
...powiem tak mam Korga M3 i Virusa TI, korg dla mnie brzmi plastikowo a Virus TI bardzo wyraznie i miesiscie (korga uzywam glownie jako samplera) Nie slyszalem Radiasa wiec nie wypowiadam sie...mysle Virus TI do muzyki trance jest idealny.
[addsig]
Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: Robix » piątek 12 cze 2009, 16:52

......Zapomnij o technologiach, przypomnij sobie co, jak i dla kogo tworzysz.
To są dwa zupełnie różne, nieporównywalne względem siebie instrumenty.
...
**********************
Chciałbym zacząć tworzyć wkońcu dla większej publiczności(nie tylko dla siebie). Mam korga M3 który trochę mnie ogranicza w sferze trance'owej gdyż brak mu specyficznych brzmień.
Wszyscy mówią że Trance=Virus Ti
?!...
**********************
Witam!
I jeden i drugi instrument jak najbardziej nadaje się do muzyki trance, jednak według mnie, niewątpliwie większe możliwości ma virus w tej sferze. Ja bym Tobie proponował zorganizować sobie wyjście do sklepu i przetestować radiasa czy będzie Tobie odpowiadał.
Na Twoim miejscu brał bym virusa :).

Pozdrawiam
Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: preceli » piątek 12 cze 2009, 16:54

...Mam korga M3 który trochę mnie ogranicza w sferze trance'owej gdyż brak mu specyficznych brzmień.
Wszyscy mówią że Trance=Virus Ti !...

Chłopie, toż to totalna, absolutna bzdura. Chcesz powiedzieć, że Trans zrodził się z chwilą wypuszczenia na rynek owego Virusa? Dobrze się czujesz?

[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: AkselPL » piątek 12 cze 2009, 16:59

Ogólnie nie chodzi mi o presety tylko o możliwości generowania własnych brzmień. Przykładowo czy wygeneruje takiego samego lead'a na Radiasie jak na virusie ti? i na odwrót. Mam tu na myśli generowanie dźwięku bez użycia efektów.
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: preceli » piątek 12 cze 2009, 17:08

...Przykładowo czy wygeneruje takiego samego lead'a na Radiasie jak na virusie ti? i na odwrót. Mam tu na myśli generowanie dźwięku bez użycia efektów....

NIE, nawet z użyciem efektów.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu, nieładnie
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: AkselPL » piątek 12 cze 2009, 17:19

......Przykładowo czy wygeneruje takiego samego lead'a na Radiasie jak na virusie ti? i na odwrót. Mam tu na myśli generowanie dźwięku bez użycia efektów....

NIE, nawet z użyciem efektów.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu, nieładnie
...
**********************
Nie umieć czytać, a nie znać się to duża różnica. Sam nic konkretnego nie napiszesz, typowy forumowy znawca.
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Korg Radias vs Virus Ti

Post autor: preceli » piątek 12 cze 2009, 17:42

...Nie umieć czytać, a nie znać się to duża różnica. Sam nic konkretnego nie napiszesz, typowy forumowy znawca....



Hej, zamiast się nakręcać pomyśl choć trochę logicznie.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

ODPOWIEDZ