Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: AkselPL » środa 22 lip 2009, 20:05

Witam


Proszę o wypowiedź ludzi którzy się znają, a nie którzy zgadują.


Mam obecnie Korga M3 i mam zamiar go dopełnić.


Mam 5 pytań:


1.Czy warto dołożyć i zamiast modłuł Radias kupić Virus Ti ?


W przypadku radiasa mógłbym oprócz niego kupić kartę muzyczną, w przypadku wersji z Ti już nie.


2. Czy Virus C nadal jest opłacalny, czy lepiej dozbierać i kupić TI?


3. Jak się Ma Novation Supernova do tych syntezatorów?


4. Gdzie dostane w Polsce te urządzenia za dobrą cene, ewentualnie używane?


5 Gdzie za granicą(internet) mogę kupić te urządzenia za dobrą cenę ?


Czego szukam:


Trancowych, oraz ambientowych możliwości, mile widziane dobre sety perkusyjne.


Pozdrawiam

Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: AkselPL » środa 22 lip 2009, 20:11

Jeszcze jedno pytanie.


Mam znajomą w stanach która mogła by mi kupić jedno z tych urządzeń, jak to zrobić abym nie musiał płacić vatu ani cła ?


Czy mógłbym użyć faktury vat z usa do odzyskania podatku urządzenia które pochodzi jako GIFT ?

Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
kilu1100
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: kilu1100 » środa 22 lip 2009, 20:27

Mialem radiasa i virusa TI . Wiec nie ma sie co zastanawiac ja bym wybral virusa . Tak bynajmniej ja uwazam . Co do kupna w stanach wiec z tego co wiem latnicza paczka raczej placi sie clo. Paczka morska moze sie udac a raczej sie udaje bez tego . Lecz dlugi czas oczekiwania . Co do sklepow w stanach to proponuje www.guitarcenter.com Tam czasem mozna kupic cos taniej z przecenki :) Pozdro




Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: mr-hammond » środa 22 lip 2009, 20:34

...
Mialem radiasa i virusa TI . Wiec nie ma sie co zastanawiac ja bym wybral virusa . Tak bynajmniej ja uwazam . Co do kupna w stanach wiec z tego co wiem latnicza paczka raczej placi sie clo. Paczka morska moze sie udac a raczej sie udaje bez tego . Lecz dlugi czas oczekiwania . Co do sklepow w stanach to proponuje http://www.guitarcenter.com Tam czasem mozna kupic cos taniej z przecenki :) Pozdro


...
 


W studio mam radiasa i virusa TI zdecydowanie virus. Ale jak masz pieniadze to kupc radiasa i virusa C dwie pieczenie na jednym ogniu.


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: AkselPL » środa 22 lip 2009, 20:39

Rozumiem że jesli znajoma by mi to wysłała jako gift, to nie płace podatku? ale czemu cło musze płacić?
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
kilu1100
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: kilu1100 » środa 22 lip 2009, 20:50

...Rozumiem że jesli znajoma by mi to wysłała jako gift, to nie płace podatku? ale czemu cło musze płacić?... 


 


Mysle ze nikt nie wezmie pod uwage sprzetu za ponad 2000 $ bakow jako Gift :) zreszta pewnie jest jakoas suma do ilu $$$ i za co itd . Pamietam ze kumpel kiedys handlowal gratami z usa i kazdy placil danine wiec raczej i Ty bedziesz musial. Chyba ze wysle Tobie ktos morksa przesylka jak pisalem wyzej . Ja tak przeslalem troszke sprzetu i wszystko gralo  lecz jest jakies ryzyko bo zwsze sie wpisuje ze paczka to wartosc powiedzmy 100 $$ . Wiec jak zginie czy cos to wtedy jest problem jak sprzet za tyle kasy .




Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: morpheus70 » środa 22 lip 2009, 21:21

Nie ma co kombinować. W Polsce też można kupić sprzęt w dobrej cenie. Ja tydzień temu kupiłem Virusa TI z klawiturą w stanie perfect, za cenę Snowa! Jeśli wybierać między Radiasem a, TI - tylko TI :) Jeśli nie masz kasy na kartę, kup jak koledzy radzą wersję C i kartę. Ostatnio była na All wersja C desktop za 2,5k. Potencjał dźwiękowy nie wiele mniejszy od TI, a za tą kasę nie trafisz lepiej. Co do Novation to bardzo zacny instrument, ale jego ceny dziś są trochę odjechane więc daruj sobie. Chyba, że trafisz Supernove za 1000zł. jak nie to bierz Blofelda. Blofeld plus Virus C to ok. 3,5k. Moc straszna, kasa śmieszna i na kartę dobrą straczy. Wybór jak zwykle należy do Ciebie.


 










Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: AdamZ » środa 22 lip 2009, 21:46

...

1.Czy warto dołożyć i zamiast modłuł Radias kupić Virus Ti ?

W przypadku radiasa mógłbym oprócz niego kupić kartę muzyczną, w przypadku wersji z Ti już nie.

...
 


 


Gdybyś trochę bardziej zainteresował się tematem, wiedziałbyś , że Virus TI może być używany jako karta dźwiękowa. Jeśli dobrze pamiętam przetworniki jakie zostały użyte w Virusie to te same jakich używa RME i część kart MOTU, np Traveller.




[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: AkselPL » środa 22 lip 2009, 21:57

...
...

1.Czy warto dołożyć i zamiast modłuł Radias kupić Virus Ti ?

W przypadku radiasa mógłbym oprócz niego kupić kartę muzyczną, w przypadku wersji z Ti już nie.

...
 

 

Gdybyś trochę bardziej zainteresował się tematem, wiedziałbyś , że Virus TI może być używany jako karta dźwiękowa. Jeśli dobrze pamiętam przetworniki jakie zostały użyte w Virusie to te same jakich używa RME i część kart MOTU, np Traveller.


...
 


Witam Adamie.


Dziękuje za objaśnienie:)


 


Co do kolegi powyżej, ok wszystko fajnie, ale te oferty poznikały !!!!!!!!!!!!!

Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Czy warto dołożyć połowe i zamiast Radiasa kupić virusa TI

Post autor: AkselPL » środa 22 lip 2009, 23:04

...
Zdecydowanie Virus TI,bedzie dobrym "dopełnieniem" M3 ktorego brzmienia syntetyczne napewno nie sa takie jak w TI,chodz M3 to synt wiec mozesz wykrecic naprawde sporo,z radiasem nie miałem stycznosci ale Virusa posiadam i jezeli chodzi o elektronike naprawde jest niezle,tak czy tak radias czy TI,masz pojecie o "wykrecaniu" brzmienia,zrobisz dobre rzeczy na kazdym,pozdrawiam...
 


M3 to bardziej sampler niż syntezator;)

Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ