Trzaski w Win200 i XP

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
AcidBurn
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2003, 00:00

Trzaski w Win200 i XP

Post autor: AcidBurn » poniedziałek 11 sie 2003, 02:50

Posiadam kartę muzyczną SB128 PCI. Po zainstalowaniu systemu i sterowników przy odtwarzaniu powstawały trzaski.

Jak się można pozbyć tych trzasków ?

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam !!



A o to mój zestaw:



ASUS A7V266-E

AMD Athlon 1.0 GHz

128 MB DDR

Segate Baracuda IV 40 GB

ATI Radeon VE 64 MB

SB128 PCI

Awatar użytkownika
medoramas
Posty: 122
Rejestracja: środa 19 lut 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Trzaski w Win200 i XP

Post autor: medoramas » poniedziałek 11 sie 2003, 07:26

hmmm... powinno pomóc coś takiego: w panelu sterowania kliknij na "dźwięki i urządzenia audio". tam powinieneś znaleźć "urządzenia", gdzie widnieć powinna Twoja karta. we właściwościach (bodajże pod hasłem "zaawansowane") znajdować się powinien suwaczek pt. "przyspieszenie sprzętowe" - po prostu przesuń go "na maxa" w prawo.



kurde, o ile pamiętam, tom już w piątek odpowiadał na Twojego posta, bo tu był. bez problemu sie zapisał. zaraz po nim chciałem dodać nowy temat na forum, ale wyskoczy mi na środku monitora napis: "hasło?" i koniec... tyle widziałem nowy temat, jak i Twojego posta z moja odpowiedzią nie zobaczyłem więcej... czy to jakiś mój błąd, czy też kosmiczne złe moce?



... pazdrawiaju!!!

Awatar użytkownika
Jackart
Posty: 63
Rejestracja: środa 14 sie 2002, 00:00

Re: Trzaski w Win200 i XP

Post autor: Jackart » poniedziałek 11 sie 2003, 14:43

Wprawdzie karta o której piszesz nie specjalnie nadaje się do aplikacji audio - ale nie w tym rzecz. Opisywana sytuacja przytrafiała mi się już z kilkoma kartami. Z reguły pomaga usunięcie z systemu urządzenia (mój komp. własciwości itd) a nastepnie jej ponowna instalacja - zreszta Windows zrobi to niemal automatycznie. Niestety w niektórych szczególnych przypadkach pomóc może dopiero instalacja service packa

(Win 2000). Szkoda że nie piszesz kiedy karta trzeszczy - czy we współpracy z programami czy też również przy odgrywaniu np dźwięków systemowych, i czy sytuacja ta ma miejsce od początku współpracy, czy też wystapiła np po jakimś zwisie albo doinstalowaniu jaikegos programu. Moja porada dotycząca reinstalacji sterowników odnosi się do 2giej sytuaqcji.

Awatar użytkownika
AcidBurn
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2003, 00:00

Re: Trzaski w Win200 i XP

Post autor: AcidBurn » poniedziałek 11 sie 2003, 19:20

...Wprawdzie karta o której piszesz nie specjalnie nadaje się do aplikacji audio - ale nie w tym rzecz. Opisywana sytuacja przytrafiała mi się już z kilkoma kartami. Z reguły pomaga usunięcie z systemu urządzenia (mój komp. własciwości itd) a nastepnie jej ponowna instalacja - zreszta Windows zrobi to niemal automatycznie. Niestety w niektórych szczególnych przypadkach pomóc może dopiero instalacja service packa

(Win 2000). Szkoda że nie piszesz kiedy karta trzeszczy - czy we współpracy z programami czy też również przy odgrywaniu np dźwięków systemowych, i czy sytuacja ta ma miejsce od początku współpracy, czy też wystapiła np po jakimś zwisie albo doinstalowaniu jaikegos programu. Moja porada dotycząca reinstalacji sterowników odnosi się do 2giej sytuaqcji. ...

**********************

Wiem że karta ta nie specjalnie nadaje się do aplikacji audio, lecz nie posiadam innej, więc muszę się męczyć na tej.



Kiedy karta trzeszczy ? Już odpowiadam:

Karta trzeszczyjuż po instalacji i pierwszym uruchomieniu systemu, gdy wita nas powitalny dźwięk Windows - system podczas pierwszego uruchomienia instaluje swoje sterowniki do karty więc myślałem że to wina tych sterowników, ściągnąłem i zainstalowałem nowe, lecz trzaski były dalej.

Zaobserwowałem dziwną rzecz. Podczas odtwarzania muzyki, np. w Windows Media Player lub Winampie, są trzaski tak jak w innych różnych dźwiękach odtwarzanych przez Windows, lecz gdy zechec otworzyć Mój Komputer lub program, itp. to trzaski zwiększają się podczas owierania.

ODPOWIEDZ