MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
OpenMusicStudio
Posty: 23
Rejestracja: piątek 02 paź 2009, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: OpenMusicStudio » poniedziałek 19 paź 2009, 14:48

...
Mytek- owszem, Lynx jak najbardziej.Zadajmy sobie pytanie za jakie pieniądze....
pozdrawiam...
 

 

Cóż, różnica jest słyszalna jak najbardziej, po prostu niestety, nie ma nic za darmo na tym świecie - chcemy bardzo dobrych konwerterów to musimy za nie zapłacić i tyle.
...
 


 


 


-------------


 


Nie......nie wiem czy się zrozumieliśmy.Różnica między Mytekiem, i resztą oki.


 


Mnie rozchodziło się owysłyszenie różnicy THD rzędu 0,008(ensamble) link tu:


http://www.amazona.de/index.php?page=26&file=2&article_id=1314


THD rzędu 0,0012 z motu... nie dajamy się oszaleć.


Tak samo różnicy 1 db z całym szacunkiem,ale w standardowych warunkach nie złapiemy na ucho.


 


Podklreślam, że preampy z ensembla ia 896 mk3 na pewna się różnią oczywiście na plus Apogee bez wątienia.


Poza tym nie mam zamiaru udowadnienia doskonałości Motu, lecz po prostu ogólnie wyniki są zaskakujące dosyć.-dla sprzętu w tym przedziale kasowym( i mowie o 3700 a nie 5700-jak jest u Polskiego dystrybutora....)


 


pozdrawiam


 



[addsig]
Motu896 mk3,IGS AUDIO DT2,2-1176,Stype bus compressor,OSX
www.OpenMusicStudio.pl zapraszam!

Awatar użytkownika
ula
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2003, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: ula » poniedziałek 19 paź 2009, 15:19

kolego OpenMusicStudio , czy możesz używać mniej spacji ? w swoich wiadomościach ? jeśli nie wiesz jak pisać zwięźlej przyjrzyj sie jak inni to robią ..
Pozdrawiam Ula :)

OpenMusicStudio
Posty: 23
Rejestracja: piątek 02 paź 2009, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: OpenMusicStudio » poniedziałek 19 paź 2009, 18:30

...kolego OpenMusicStudio , czy możesz używać mniej spacji ? w swoich wiadomościach ? jeśli nie wiesz jak pisać zwięźlej przyjrzyj sie jak inni to robią ..
...
 


Będę się starał.


ok?


[addsig]
Motu896 mk3,IGS AUDIO DT2,2-1176,Stype bus compressor,OSX
www.OpenMusicStudio.pl zapraszam!

Awatar użytkownika
PrzemekM
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2009, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: PrzemekM » poniedziałek 19 paź 2009, 21:51

...
...kolego OpenMusicStudio , czy możesz używać mniej spacji ? w swoich wiadomościach ? jeśli nie wiesz jak pisać zwięźlej przyjrzyj sie jak inni to robią ..
...
 

Będę się starał.

ok? ...
 


 


Ulu, OMS naużywa podziałów wiersza, czyli po prostu z entuzjazmu wciska za dużo enterów:-).


OMS, fajnie, że jesteś zadowolony:-).  


OpenMusicStudio
Posty: 23
Rejestracja: piątek 02 paź 2009, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: OpenMusicStudio » poniedziałek 19 paź 2009, 22:43

...
...
...kolego OpenMusicStudio , czy możesz używać mniej spacji ? w swoich wiadomościach ? jeśli nie wiesz jak pisać zwięźlej przyjrzyj sie jak inni to robią ..
...
 

Będę się starał.

ok? ...
 

 

Ulu, OMS naużywa podziałów wiersza, czyli po prostu z entuzjazmu wciska za dużo enterów:-).

OMS, fajnie, że jesteś zadowolony:-).  ...
 


:)


No dobra.Będę się pilnował z moją poezją...Nawiązując do Motu 896 mk3 to dziwi mnie polityka firmy, nic nie pisząc o danych toru audio nawet w instrukcji obslugi.jedynie Motu 192 HD ma głośno rozdmuchaną informację,że ma 120 db - a jak pokazuje rightmark nie dosięga 120 db.- link wyżej. 


[addsig]
Motu896 mk3,IGS AUDIO DT2,2-1176,Stype bus compressor,OSX
www.OpenMusicStudio.pl zapraszam!

Rabbeat83
Posty: 102
Rejestracja: środa 27 maja 2009, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: Rabbeat83 » wtorek 20 paź 2009, 14:16

Ja osobiście jestem strasznie ciekaw ilu z Was by rozpoznało w "ślepych" testach te przetworniki i odróżniło je od np. tych z interfejsów Focusrite itp. Nie miałem zbytnio okazji posłuchać tak zaawansowanych sprzętów w odpowiednich warunkach, ale trochę mi to zalatuje audiofilią gdzie za słyszane brzmienie odpowiedzialna jest głównie cena urządzenia.

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: Bartos » wtorek 20 paź 2009, 14:24

...Ja osobiście jestem strasznie ciekaw ilu z Was by rozpoznało w "ślepych" testach te przetworniki i odróżniło je od np. tych z interfejsów Focusrite itp. Nie miałem zbytnio okazji posłuchać tak zaawansowanych sprzętów w odpowiednich warunkach, ale trochę mi to zalatuje audiofilią gdzie za słyszane brzmienie odpowiedzialna jest głównie cena urządzenia.... 


Nie ma nic lepszego niż własnouszne testy. Weź dobre słuchawki, jakieś analogowe źródło dźwięku i nagrywaj, sluchaj, porównuj. Ja mam o tyle dobrze, że przewinęło się przez moje studyjko trochę kart dźwiękowych (niestety żadna z tak wysokich półek) i miałem okazję porównań zarówno wyjść jak i wejść.



słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać :)


Rabbeat83
Posty: 102
Rejestracja: środa 27 maja 2009, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: Rabbeat83 » wtorek 20 paź 2009, 16:07

No niestety ja również nie miałem dłuższej stycznosci ze sprzętem profesjonalnym tej klasy, żeby samemu sobie wyrobić zdanie, ale słuchałem co nieco różnych zestawów konsumenckich droższych i tańszych, lecz w większości tzw. audiofilskich i moim zdaniem do pewnego pułapu cenowego ma to sens, bo poziom jest faktycznie wyższy, ale później to trudno powiedzieć czy coś gra lepiej - gra co najwyżej inaczej, a czasami wręcz gorzej. Mówiąc gorzej mam na myśli opinie kilku osób, które stwierdziły ten fakt, bo wiadomo, że każdy ma swój gust, ale czy przetwornik za 8tyś. zabrzmi o klasę lepiej niż taki za 4tyś to szczerze wątpię. Dlatego pachnie mi tu tzw. audiofilią gdzie cena ma wpływ na postrzeganą jakość.

Awatar użytkownika
PrzemekM
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2009, 00:00

Re: MOTU 896 MK3 - już znamy dynamikę!

Post autor: PrzemekM » wtorek 20 paź 2009, 19:15

...No niestety ja również nie miałem dłuższej stycznosci ze sprzętem profesjonalnym tej klasy, żeby samemu sobie wyrobić zdanie, ale słuchałem co nieco różnych zestawów konsumenckich droższych i tańszych, lecz w większości tzw. audiofilskich i moim zdaniem do pewnego pułapu cenowego ma to sens, bo poziom jest faktycznie wyższy, ale później to trudno powiedzieć czy coś gra lepiej - gra co najwyżej inaczej, a czasami wręcz gorzej. Mówiąc gorzej mam na myśli opinie kilku osób, które stwierdziły ten fakt, bo wiadomo, że każdy ma swój gust, ale czy przetwornik za 8tyś. zabrzmi o klasę lepiej niż taki za 4tyś to szczerze wątpię. Dlatego pachnie mi tu tzw. audiofilią gdzie cena ma wpływ na postrzeganą jakość.... 


 


Sam nie sprawdziłeś, a już sceptycznie podchodzisz do tematu. Różnica między interfejsem za 4k, a konwerterami z górnej półki (np. Apogee DA/AD16x, czy Prism) to przepaść. Różnicę jest doskonale słyszalna na pojedynczych śladach, ale prawdziwą klasę konwertera poznać przy miksie wielu śladów lub wielokrotnej konwersji CA/AC. Warto posłuchać i nie nastawiać się sceptycznie.


ODPOWIEDZ