SM-58 na tomy???

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
dave
Posty: 7
Rejestracja: środa 19 lut 2003, 00:00

SM-58 na tomy???

Post autor: dave » poniedziałek 11 sie 2003, 17:06

Witam forumowiczów.

Mam okazję kupić SM-58 tanio (nowy za 380zł) i brakuje mi jednego mikrofonu na tomy ewentualnie na werbel.

Poradźcie proszę czy warto, czy SM-58 jest super tylko na scenie i tylko do wokalu??

Nie miałem dotąd możliwości obcowania z tym modelem.



Z góry dziękuję za odpowiedzi dave.
Realizator-amator :-)

Awatar użytkownika
twist21
Posty: 68
Rejestracja: niedziela 08 gru 2002, 00:00

Re: SM-58 na tomy???

Post autor: twist21 » wtorek 12 sie 2003, 00:31

Niestety SM-58 to wokalowy mikrofon i raczej nie widze go przy tomach. zakładając nawet, że poradziłby sobie z werblem, to jednak tomy grają na dosyć znacznie niższych częstotliwościach niż werbel, a i tak dając go na werbel wykazali byśmy się desperacją, mimo że niektórzy używają go w podobnych celach. mikrofon ten nadaje się wyłącznie do wokalu. z drugiej strony, kupiłbym na Twoim miejscu ten mikrofon, z racji na wyjątkowo niska cenę. Kiedyś na pewnio się przyda.





Pozdrawiam
Uczeń liceum jeszcze. Planuję wybrać się później na reżyserię dźwięku.

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: SM-58 na tomy???

Post autor: devil » wtorek 12 sie 2003, 00:40

Ja mam swoje male studyjko i uzywam czasami sm58 ale sporadycznie.

Osobiscie bardziej polecam sm57 (lepszy pod werbel niz sm58 i do tomow tez bardziej chyba sie przyda. no i zawsze naglosnisz nim gitary a i na scenie nieraz do wokalu go wykorzystywali np. phil colins i inni...



pozdrawiam

Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

ODPOWIEDZ