karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
overdriven
Posty: 3
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 00:00

karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: overdriven » sobota 07 lis 2009, 13:47

Witam


Usiłuję skompletować zestaw do studia "trochę więcej niż domowego", budżet to około 5000zł, chciałbym jednak skonsultować kilka pozycji:


1. Monitory - KRK RP5 G - 1311zł (alternatywa: Alesis M1 Active MK2)


2. Preamp - ART TPS02 - 1050zl (wcześniej był SM Pro Audio TC02), to max jeśli chodzi o kwotę na preamp.


3. Mikrofon AKG C2000 B - 893zł (myślałem o Rode NT2A)


4. karta EMU 1616 PCI 1550zł / ESI ESU 1808 1743zł / ESI ESP 1010e - 1500zl - tu największy dylemat.


W pierwszej kolejności nie mogłem się zdecyodwać poiędzy esu-1808 (18 kanałów) a EMU 1616 (chyba 16), ze względu m. in. że emu ma mnóstwo fajnego softwaru, a esu tylko cubase le. Wczoraj namieszała mi ESI ESP 1010e - też ma mniej kanałów (8 wejsc + 2 mic), wygląda podobnie do 1808, no i ta ma już trochę więcej softu, który może się przydać. Pytanie - jakie studio. Przede wszystkim wokale męskie, żenskie rzadziej, lektor, gitary, a w przyszlości fajnie byłoby na tym nagrań kapele na setkę lub perkusję. I tu się zaczyna problem, bo na 8 wejsc to ja chyba perki nie nagram... Jednak przede wszystkim chodzi mi o jaką najlepszą jakość. Rihannie kawałków nie będę robił ;) ale chciałbym, żeby to było jak najbardziej pro, a nie tylko do nagrywania demo. Wobec tego, która karta da najlepszą jakość? Przyznam, że Emu biorę pod uwagę tylko ze względu na soft i cenę, ale jednak chyba ESI będzie bardziej pro. Gdyby ktoś miał inną propozycję - tylko PCI / USB. JEśli w tej cenie jest ciekawszy mikrofon, również chętnie posłucham propozycji. Z góry dzięki, pozdro.


Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: maslak_s » niedziela 08 lis 2009, 05:15

...
Witam

Usiłuję skompletować zestaw do studia "trochę więcej niż domowego", budżet to około 5000zł, chciałbym jednak skonsultować kilka pozycji:

1. Monitory - KRK RP5 G - 1311zł (alternatywa: Alesis M1 Active MK2)

2. Preamp - ART TPS02 - 1050zl (wcześniej był SM Pro Audio TC02), to max jeśli chodzi o kwotę na preamp.

3. Mikrofon AKG C2000 B - 893zł (myślałem o Rode NT2A)

4. karta EMU 1616 PCI 1550zł / ESI ESU 1808 1743zł / ESI ESP 1010e - 1500zl - tu największy dylemat.

W pierwszej kolejności nie mogłem się zdecyodwać poiędzy esu-1808 (18 kanałów) a EMU 1616 (chyba 16), ze względu m. in. że emu ma mnóstwo fajnego softwaru, a esu tylko cubase le. Wczoraj namieszała mi ESI ESP 1010e - też ma mniej kanałów (8 wejsc + 2 mic), wygląda podobnie do 1808, no i ta ma już trochę więcej softu, który może się przydać. Pytanie - jakie studio. Przede wszystkim wokale męskie, żenskie rzadziej, lektor, gitary, a w przyszlości fajnie byłoby na tym nagrań kapele na setkę lub perkusję. I tu się zaczyna problem, bo na 8 wejsc to ja chyba perki nie nagram... Jednak przede wszystkim chodzi mi o jaką najlepszą jakość. Rihannie kawałków nie będę robił ;) ale chciałbym, żeby to było jak najbardziej pro, a nie tylko do nagrywania demo. Wobec tego, która karta da najlepszą jakość? Przyznam, że Emu biorę pod uwagę tylko ze względu na soft i cenę, ale jednak chyba ESI będzie bardziej pro. Gdyby ktoś miał inną propozycję - tylko PCI / USB. JEśli w tej cenie jest ciekawszy mikrofon, również chętnie posłucham propozycji. Z góry dzięki, pozdro....
 


 


ja bym polaczyl preamp z karta... znalazl jakas na usb lub firewire... za 2600 znajdziesz juz cos konkretnegoo... a nawet moze RME fireface uc jakies uzywane sie trafi...

www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: devil » niedziela 08 lis 2009, 08:32

a moze presonus firepod ?


http://www.presonus.com/products/Detail.aspx?ProductId=3


8 preampow, a jak zabraknie, mozesz dokupic drugiego i zlinkowac


no i jestes mobilny


a najnowsze sterowniki sa bardzo stabilne, kompatabilne tez z vista 64, a na win7 tez dzialaj (po zmianie sterownika firewire na legacy driver)


 


 


EMU to tez fajna sprawa, mimo ze juz troche lat ma. niby tylko 2 preampy, reszta liniowka, ale zawsze mozesz dodac adata, i masz wtedy az 16 wejsca, rozszerzenia adat mozna dostac do ok 1500 zł, wiec za ok 3k masz 16 kanalowy system z DSP na pokladzie przydatnym np przy monitoringu podczas nagrywania wokali


[addsig]
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: morpheus70 » niedziela 08 lis 2009, 15:48

Może Focusrite Saffire 40PRO? Kupiłem na ebay'u nówkę ze sklepu za 1500zł. i masz temat karty i preampu załatwiony. Do tego mikrofonik lampowy GAP TC1 za ok.1200zł. plus monitorki KRK i masz fajny secik :) Polecam!


[addsig]
Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: Zbynia » niedziela 08 lis 2009, 19:12

Dokładnie jak panowie - olałbym słaby preamp a dołożył do odsłuchu(bierz wieksze) i mikrofonu...a jak już emu to wersję m


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: Soundscape » poniedziałek 09 lis 2009, 10:34

...
Dokładnie jak panowie - olałbym słaby preamp a dołożył do odsłuchu(bierz wieksze) i mikrofonu...a jak już emu to wersję m...
 


*****************************


Preamp u mnie również by odpadł. Sprawdź interfejsy M-Audio z serii Profire. Np. ten mniejszy 610. Tam już masz preampy z urządzeń serii Octane, więc całkiem przyzwoite (grają poprawnie).



Jeśli chodzi o monitory RP5 G2, to raczej szedł bym ku 6-ki lub nawet 8-ki.


Jak zwykle polecę Fostexy serię PMSmile Strasznie je lubię, ale poszedłem w innym kierunku.


Mikrofon jak mikrofon. AKG jakoś nie lubię (mowa o serii C), ale to osobiste zdanie. A ktoś jeszcze pamięta mikrofony Violet? Black Knight jest nadal dobrym mikrofonem w tej kategorii cenowej. Dolly nie wiem czy nie jest "discontinued", ale też dobrze gadało.


Poza wymienionymi tutaj wspomniany Rode NT2-A też dobry. (A przynajmniej mnie się podoba.)


 


W każdym bądź razie spróbuj zdobyć powyższe mikrofony do testu, będziesz miał pewność.


 


Pozdrawiam!


ciasteczkowypotwor
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 26 lut 2008, 00:00

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: ciasteczkowypotwor » wtorek 10 lis 2009, 13:47

Może zamiast lipnego reampu, dołoożyć do karty, np używki MOTU 828mk2? A jak coś zostanie to mikrofon lepszy?


overdriven
Posty: 3
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 00:00

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: overdriven » środa 11 lis 2009, 01:22

wiem, że to nie jest preamp za kilka tys zl, ale jakąś tam lampę ma - twierdzicię, że nic nie ociepli, nie wpłynie na brzmienie?


konop_tnt
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 00:00
Kontakt:

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: konop_tnt » środa 11 lis 2009, 17:35

...
wiem, że to nie jest preamp za kilka tys zl, ale jakąś tam lampę ma - twierdzicię, że nic nie ociepli, nie wpłynie na brzmienie?...
 


Wpłynie na pewno - to bez dwóch zdań, pytanie czy taki wpływ jest podążany? :)


Nie baw się w preampiki chyba, ze kupisz kartę która nie bedzie miała wejść mikrofonowych z phantomem.


 



 

overdriven
Posty: 3
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 00:00

Re: karta / preamp / mic / monitory do 5000zł

Post autor: overdriven » sobota 14 lis 2009, 04:56

OK, po kilku dniach namysłów i czytania, namówiliście mnie na rezygnacje z preampu, przestawiam się na mikrofon Rode K2, monitory KRK zostają, problemem jest karta dźwiękowa - niestety jestem zmuszony wybierać spośród USB, a to jest dużo mniejszy wybór (btw, używki nie wchodzą w grę, bo potrzebuję faktur) Przez chwilę nastawiałem się na wspomnianego presonusa, zakładając, że wepne rozszerzenie firewire w PCI, ale na tutejszym forum widzę, że się odradza takie rozwiązania. Z USB miała być ESI z pierwszego posta, ale na co mi tyle wejść liniowych i tak mało mic. Po długich poszukiwaniach znalazłem takie coś - TASCAM US-1641 (http://www.tascam.com/products/us-1641;9,15,1056,16.html), 8 wejsc mic i 6 liniowych, niby kapele można na to nagrać, więc zdaje się być ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza w przedziale do 2000zł. Na harmony central opinie są różne, podobno są problemy ze sterami, poprawnym działaniem, itp, ale jest część pozytywnych opinii. Podejrzewam, że ten Tascam jest na tyle mało popularny, że nikt go tu nie posiada raczej, ale może są jakies inne przesłanki, by go nie brać?


ODPOWIEDZ