Rejestrator do łapania dźwięków świata

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
antekk
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 17 wrz 2007, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: antekk » niedziela 20 gru 2009, 12:12

Jakosc dzwieku - z mojego punktu widzenia - w tych wszystkich urzadzeniach, o ktorych mowicie jest porownywalny. Ja przy zakupie kolejnego recordera bede chcial kierowac sie jego niezawodnoscia. Niestety o takie informacje ciezko dowiedziec sie na forach i przegladajac testy - zwykle osoby wypowiadajace sie nie nagrywaly np. tysiaca godzin materialu tymi urzadzeniami.

Nagralem bardzo wiele godzin audio zarowno na h4n jak i m-audio microtrack 2. Oba sa niestety zawodne i czasem z nagrania wychodza nici.


kemot
Posty: 107
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: kemot » niedziela 20 gru 2009, 23:39

http://media.libsyn.com/media/bct/bct1207EdirolR09HRMicrophoneTests.mp3


Tu jest porównanie r-09, r-09hr i zooma h2 na wewnętrznych i zewnętrznych mikrofonach, bardzo fajne. Tascam jest bardziej w stronę edirola niż zooma. Mam jakieś parę próbek zrobionych jakoś kiedyś przez kogoś na szybko. Gdzieś to mam na dysku i poszukam. Jeszcze na www.blindcooltech.com jest parę podcastów o sprzęcie nagrywającym, bo kamerki, że tak powiem tu są raczej niepopularne, a każdy pyta o dyktafon, więc o tym troszkę jest i warto to przejrzeć.


Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: Blaviken » poniedziałek 21 gru 2009, 09:43

Nagralem bardzo wiele godzin audio zarowno na h4n jak i m-audio microtrack 2. Oba sa niestety zawodne i czasem z nagrania wychodza nici.
******************************************
W jaki sposób zawiodły. Posiadam Zoom H4 i z ciekawości pytam. Janko jeśli dysponuję sporą ilością nagrań do posłuchania i ew. oceny jakości mikrofonów i przetworników.

Pozdrawiam.
www.blaviken.com

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: doministry1 » poniedziałek 21 gru 2009, 13:57

Nagralem bardzo wiele godzin audio zarowno na h4n jak i m-audio microtrack 2. Oba sa niestety zawodne i czasem z nagrania wychodza nici.
******************************************
W jaki sposób zawiodły. Posiadam Zoom H4 i z ciekawości pytam. Janko jeśli dysponuję sporą ilością nagrań do posłuchania i ew. oceny jakości mikrofonów i przetworników.

Pozdrawiam.

-------------------

Ciekawe. Ja mam ZOOMA H4 chyba z 3 lata czy wiecej i nigdy mnie nie zawiodl.. Nagrywalem nim wszystko - odglosy, glos ludzki do sluchowisk, proby kapeli z sali oraz z miksera, instrumenty akustyczne solo i duety....
Wbudowane mikrofony wbudowane sa swietne.

Jedyne "ale" to chyba to ze ZOOM H4 ma jakis limit dlugosci jednego tracka .wav - chyba 1h.

Ale na rynku jest H4n i w tej cenie nie ma nic lepszego.
Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: doministry1 » wtorek 22 gru 2009, 11:04

...Nagralem bardzo wiele godzin audio zarowno na h4n jak i m-audio microtrack 2. Oba sa niestety zawodne i czasem z nagrania wychodza nici.
******************************************
W jaki sposób zawiodły. Posiadam Zoom H4 i z ciekawości pytam. Janko jeśli dysponuję sporą ilością nagrań do posłuchania i ew. oceny jakości mikrofonów i przetworników.

Pozdrawiam.

-------------------

Ciekawe. Ja mam ZOOMA H4 chyba z 3 lata czy wiecej i nigdy mnie nie zawiodl.. Nagrywalem nim wszystko - odglosy, glos ludzki do sluchowisk, proby kapeli z sali oraz z miksera, instrumenty akustyczne solo i duety....
Wbudowane mikrofony wbudowane sa swietne.

Jedyne "ale" to chyba to ze ZOOM H4 ma jakis limit dlugosci jednego tracka .wav - chyba 1h.

Ale na rynku jest H4n i w tej cenie nie ma nic lepszego....
 


EDIT:


H4 nie ma żadnego limitu. Nagrywa znacznie dłuższe pliki niż godzina bez problemu.

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Awatar użytkownika
antekk
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 17 wrz 2007, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: antekk » wtorek 22 gru 2009, 11:58

...Nagralem bardzo wiele godzin audio zarowno na h4n jak i m-audio microtrack 2. Oba sa niestety zawodne i czasem z nagrania wychodza nici.
******************************************
W jaki sposób zawiodły. 


 


Opisywalem juz to kiedys w kilku miejscach, m.in. "ZOOM H4n czy Tascam DR100"


kemot
Posty: 107
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: kemot » środa 23 gru 2009, 13:04

Gdzieś mi te próbki z dr-07 wcięło. Inne mam, a tej nie bardzo. Zostaje chyba freesound i cała reszta netu.


paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: paul » środa 23 gru 2009, 13:40

W jaki sposób zawiodły. Posiadam Zoom H4 i z ciekawości pytam.

-------------------

Raz padla bateria w czasie nagrywania - plik nie do odzyskania.


Drugi raz - wyswietlacz na chwile "zamarzl" - efekt: przerwa w nagraniu.


DARU
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: DARU » poniedziałek 15 lut 2010, 21:36

O ile moge pomóc to polecam Olympus LS-10.  Obecnie sam go używam jako sprzęt reporterski w radiu. Mikrofony wewnętrzne chyba najlepsze w swojej klasie.


Pracowałem na Zoomach.  Mikrofony brzmią fatalnie, do tego to zużycie baterii.  Mam jeszcze w szufladzie Marantza PMD620.  Świetne mikrofony ale mniej intuicyjny w obsłudze niż Olympus.  Dlatego wybrałem LS-10


ODPOWIEDZ