WT 192X - problem!

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
maciekd
Posty: 3
Rejestracja: środa 20 sie 2003, 00:00

WT 192X - problem!

Post autor: maciekd » środa 20 sie 2003, 02:31

mam problem z kartą wt192x. kiedy odpalam sesje w cubase sx dzieja sie

dziwne rzeczy .mianowicie karta wydaje podczas grania dziwne trzaski(kiedy

np ruszam myszka i zmieniam jakies poziomy) , kiedy w sesji jest wiecej

efektów dźwięk wariuje, chociaz latencja ustawiona na jak najwiekszą.



konfuguracja:

athlon 1700 xp

ecs k7s5a

512 ddr



czy moze to być wina płyty głownej???

bardzo prosze o pomoc.








Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: WT 192X - problem!

Post autor: msieczko » środa 20 sie 2003, 09:32

ja mam 192X i p4 1.8 GHz i 1,25 GB ram (ale do niedawna 512 MB i tez bylo ok) i jakos nie trzeszczy ... jedyna rada to:



przy nagrywaniu ustawiam niska latencje (256 sampli) - ale wylaczam wszystkie zbedne tracki i pluginy zeby nieobciazac komputera. Przewaznie jak zaczynam nagrywac to najpierw restartuje komputer - wylaczam wszystkie zbedne programy, odpalam Cubase (w moim przypadku SL) i dopiero dzialam.



Przy pracy nad materialem ustawiam juz wieksza latencje (512, 1024) no i wtedy wlaczam duuuzo pluginow.



Ale zasada w obu przypadkach jest: wylaczyc wszytskie programy / uslugi niezwiazane z audio (czyli IE, komunikatory, antywirusy i cale inne badziewie).



Poczytaj rowniez o optymalizacji systemu.



PS. ciekawa sprawa, ze jak tez slysze trzaski jak podczas odtwarzania uzywam w myszy scrolla choc zawsze zwalalem to na fakt tego ze mysz jest radiowa (i oduczylem sie uzywac w cubase scrolla
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

maciekd
Posty: 3
Rejestracja: środa 20 sie 2003, 00:00

Re: WT 192X - problem!

Post autor: maciekd » środa 20 sie 2003, 14:18

ja zawsze wylaczam cale badziewie, dziala tylko mikser WT.nic wiecej.ale jak na zlosc/dalej to samo.latencja 2048 i przy wikeszej ilosci efektów wiesza sie albo odgrywa zle...co moze być jeszcze przyczyną? pomóżcie!!!

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: WT 192X - problem!

Post autor: msieczko » środa 20 sie 2003, 15:53

może bruździ sterownik chipsetu płyty głównej (ja z VIA nie mam najlepszych doświadczeń - właśnie dlatego przesiadłem się na P4) - ale może wypowie się ktoś z via'ą ?



a jaki system operacyjny ?
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

maciekd
Posty: 3
Rejestracja: środa 20 sie 2003, 00:00

Re: WT 192X - problem!

Post autor: maciekd » środa 20 sie 2003, 18:16

...może bruździ sterownik chipsetu płyty głównej (ja z VIA nie mam najlepszych doświadczeń - właśnie dlatego przesiadłem się na P4) - ale może wypowie się ktoś z via'ą ?



a jaki system operacyjny ?

...

**********************



system 98se

a plyta nie jest na via tylko na znieslawionym SIS-ie..


Awatar użytkownika
entryspace
Posty: 32
Rejestracja: sobota 10 maja 2003, 00:00

Re: WT 192X - problem!

Post autor: entryspace » środa 20 sie 2003, 18:50

......może bruździ sterownik chipsetu płyty głównej (ja z VIA nie mam najlepszych doświadczeń - właśnie dlatego przesiadłem się na P4) - ale może wypowie się ktoś z via'ą ?



a jaki system operacyjny ?

...

**********************



system 98se

a plyta nie jest na via tylko na znieslawionym SIS-ie..

...

**********************

zmień kartę graficzną z Geforce'a, któego pewnie masz, na Matrox albo coś podobnego. ... Ja niebacznie wyzbyłem się swojego Voodoo właśnie na rzecz Geforce'a i teraz mocno żałuję. Sam posiadam K7s6a (przesiadłem się z Gigabyte'a na Vii) i stwierdzam, że to znakomita płyta do audio, a od k7s5a różni się nieznacznie (wyższy typ chipsetu sis'a).

btw, ma może ktoś z tutejszych jakieś ciekawsze doświadczenia z płytą ECS L7S7A2?
cieszę się życiem

ODPOWIEDZ