Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Orlaco
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 14 lut 2010, 00:00

Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: Orlaco » niedziela 14 lut 2010, 19:07

Witam.


Przymierzam się powoli do zmieny monitorów (z Tapco S5). Planuję wydać do 3000zł za parę (aktywne).


Pogrzebałem troszkę, poczytałem, porównałem i mam dylemat pomiędzy dwoma modelami: Yamaha MSP5 Studio i Genelec 8020A.


Zaintrygowała mnie Yamaha ze swoim pasmem przenoszenia 50Hz - 40kHz (wydaje mi sie, ze najszersze w tej kartegorii cenowej) - mimo to zbytnio sie nie podniecam, gdyz z tego co wiem to ludzkie ucho wyzej niz 20kHz chyba nie rejestruje.


Z drugiej strony Genelec z serii 8000 ma naprawdę dużo innowacyjnych technologii zaprojektowanych przez firmę. No i z drugiej strony Genelec to Genelec...


Monitory mają być używane do produckji (kwestia postprodukcji pozostaje zawsze w gestii studia masteringowego) muzyki elektronicznej.


Jesli ktoś testował ww. modele, lub może polecić coś innego. Proszę o info.


PS. Studio nalezy do tych mniejszych (ok 7m2).


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Sempoo
Posty: 187
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: Sempoo » poniedziałek 15 lut 2010, 11:03

Zatem bez dwóch zdań od razu pomyśl o subie do takich pierdziaweczek, jeśli robisz elektronikę ;)

ESI Juli@ + KRK RP8 gen2

Rabbeat83
Posty: 102
Rejestracja: środa 27 maja 2009, 00:00

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: Rabbeat83 » poniedziałek 15 lut 2010, 11:05

Dołóż 200zł i kup KRK VXT6. Yamahy mają mało dołu, choć są bardzo fajne w brzmieniu, Genelec'ów nie słyszałem ale tam jest 4 calowy woofer, więc dołu jeszcze mniej. KRK mają bardzo dużo pozytywnych opini - na stronie dystrybutora jest do przeczytania ich recenzja napisana przez Przemka Ślużyńskiego dla pisma "Muzyk" również bardzo pozytywna - ja na 90% stanę się niedługo ich posiadaczem. W podobnej cenie masz też Adam A7, wiec chyba warto dołożyć i pomyśleć nad czymś w tej klasie.

Awatar użytkownika
naph
Posty: 63
Rejestracja: sobota 15 maja 2004, 00:00

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: naph » poniedziałek 15 lut 2010, 13:10

 


msp5 nie maja calkiem malo dolu. robilem testy w berlinie porownujac monitory tej klasy i powiem ci ze msp5 brzmialy w miare 'nisko' w swoim przedziale. zawsze mozesz je podbarwic.


poza tym msp5 maja bardzo przejrzysta gore, fajna baze stereo ale nie podoba mi sie wysoki dol taki powyzej 100hz


jezeli chodzi o genelecki ktore wymieniles uwazam ze sa cieple i przyjemnie sie ich slucha ale brzmia inaczej niz yamahy.


w sumie ciezko jednoznacznie polecic bo pytasz o glosniki bardzo podobne a roznice polegaja na subietywnym odczuciu, oczekiwaniach i rodzaju gatunku muzycznego...inna sprawa jest ze do wszystkiego sie mozna przyzwyczaic, poznac bledy i korygowac w zalazku


pzdr


Orlaco
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 14 lut 2010, 00:00

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: Orlaco » poniedziałek 15 lut 2010, 17:15

Tez tak uwazam, ze kazde monitory brzmia inaczej i kazdego nowego modelu trzeba nauczyc sie sluchac tak czy siak. Dlatego wlasnie zalezy mi na komentarzach typu, czy ktorys z modeli ma jakis mankament w brzmieniu.


A propo KRK. Znam kilku (bylych) uzytkowników KRK, którzy właśnie zmienili je na Genelec wlasnie z serii 8000, twierdzac, że brzmienie KRK jest dobre, ale zbyt "fancy". Wlasnie minusem Genelec jest ten 4'' basowy driver. ale przy obecnych Tapco S5, których będę się pozbywać jest 5'', a niskie dźwięki w EQ monitorów ustawione są na najniższy poziom, gdyż stoją one w kątach pomieszczenia i ma potrzeby ich podbijania. Także myślę, że 4'' także jak najbardziej zdadzą egzamin.


A porownania monitorow do pierdziaweczek i koniecznosci zaupienia suba skomentuje tak: Wnioskuję, ze kolega sprowadza elektronke do jednego rodzaju gdzie nap***dala stopa tak? Wiec potrzebny jest sub, aby soczyscie nap***dalalo i basowalo? - Więc proszę bez takiej "pomocy".


Orlaco
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 14 lut 2010, 00:00

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: Orlaco » poniedziałek 15 lut 2010, 17:45

Poszedłem za sugestią Adam Audui A7. Jednak skłaniałbym się ku kompaktowej wersje A5. Naprawdę są takie wysmienite jak recenzje, które zebrały? Miał ktoś z nimi do czynienia?


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: Soundscape » wtorek 16 lut 2010, 00:11

Panowie!


Dyskusja o MSP5 i 8020A ma się nijak. To są kompletnie różne zestawy choćby ze względu na parametry. (Głównie chodzi o porównywanie zestawów 5 i 4 cale, ale nie tylko.)



Miałem przyjemność pracować na różnych zestawach. Obecnie stoją u mnie KRK V6 MKII. Bardzo fajne monitory (szkoda, że już nie produkowane...), ale (od kilku dni dopiero) zdecydowałem się na "miksowanie inaczej". Nałożyłem na głowę słuchawki Pioneer SE-30A (z 72-go drugiego roku) i miksuję. Basy kontroluję na Beyerach 770 Pro a poziomy ustawiam na małych pierdziołkach komputerowych za 80 złotych. (Oczywiście cały sprzęt osłuchany do bólu.) Powiem Wam, że da radę na tym pracować. Wystarczy chcieć. Dobry zestaw monitorów niekoniecznie popchnie nas do przodu technicznie i brzmieniowo. Uważam iż powinniśmy się zapoznać z tym co mamy a nie od razu pakować kasę (potrzebnie lub bardziej niepotrzebnie) w lepszy sprzęt, bo myślimy że będzie lepiejWink


 


Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: MB » wtorek 16 lut 2010, 10:37

Czy 4" czy 5" to i tak wciąż bardzo mało. A co powiesz na 7", przenoszenie od 44Hz przy spadku 2dB i nieporównywalnie lepsze brzmienie za te same pieniądze? Zainteresuj się produktami APS. Genelec czy KRK wypadają blado w zestawieniu z tymi monitorami, jeśli brać pod uwagę relację jakość/cena.

Awatar użytkownika
Sempoo
Posty: 187
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: Sempoo » wtorek 16 lut 2010, 11:15

...
A porownania monitorow do pierdziaweczek i koniecznosci zaupienia suba skomentuje tak: Wnioskuję, ze kolega sprowadza elektronke do jednego rodzaju gdzie nap***dala stopa tak? Wiec potrzebny jest sub, aby soczyscie nap***dalalo i basowalo? - Więc proszę bez takiej "pomocy".... "


 


Spokojnie, hehe - nie chodziło mi wcale o minimal techno ani d'n'b ;) 8h dziennie pracuję na MSP5 Studio, obecnie akurat bez suba - tam nie ma dołu. Nie wiem oczywiście, jaką odmianę elektroniki Ty miałeś na myśli, ale ta gałąź muzyki generalnie w domenie basu jest bogata (synthy), to nie jest np. muzyka wokalna, radziłbym przynajmniej sprawdzać poziomy basów na dobrych słuchawkach.


Co do postu MB o 7 calach i APS - jeśli masz 5k do wydania to bierz je w ciemno - mają killer-bass! :) 

ESI Juli@ + KRK RP8 gen2

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Yamaha MSP5 Studio czy Genelec 8020A?

Post autor: MB » wtorek 16 lut 2010, 11:37

Co do postu MB o 7 calach i APS - jeśli masz 5k do wydania to bierz je w ciemno - mają killer-bass! :) 
********************
Pisząc 7" APS miałem na myśli Io, które kosztują 3,5k i też wymiatają w kategorii pasma.
Aeony kosztujące 5k mają głośniki 8".

ODPOWIEDZ