Słuchawki AKG K 501

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Słuchawki AKG K 501

Post autor: minimalmusic » piątek 22 sie 2003, 17:46

witam, jakis czas temu na łamach EiS przeczytalem test sluchawek..

po tym artykule stałem sie (nie?)szczesliwym posiadaczem modelu AKGK501.. model ten zebral spore uznanie wsrod osob testujacych.. kierujac sie ich opisem nabyłem je 'w ciemno'.. (jestem ze Szczecina, na prawde nie ma tu sklepu, w ktorym mozna obejrzec sprzet profesjonalny dla muzykow) ..

po przesluchaniu materialu na swoim sprzecie krotko mowiac bardzo sie zawiodlem.. sluchawki przede wszystkim sa bardzo ciche i co wazniejsze - W OGÓLE nie mają "dołu" - bas równy 0..

do tworzenia muzyki pokroju mojej tworczosci, ktora opiera sie glownie na liniach basowych, nie nadaja sie absolutnie :/

sluchawki kosztowaly ok 900zl, stad moj problem..

sa to moje 5 sluchawki , ktorych uzywam od kilku dobrych lat, wiec mam porownanie - wszystkie wczesniejsze modele w porownaniu z AKGK501 graly idealnie.. przeczytalem w tescie rowniez, ze tego rodzaju sluchawki moga brzmiec kiepsciutko, jesli nie podepnie sie ich pod wysokiej klasy wzmacniacz.. osobiscie nie uzywam zadnego wzmacniacza w drodze z komputera na ktorym tworze (karta GINA 24) do sluchawek.. wczesniejsze sluchawki bardzo dobrze sprawowaly sie we wspolpracy z ta karta..



mam pytanie, byc moze do redaktorow ktorzy napisali ten artykul:

te sluchawki sa "do bani" , czy musze zaopatrzyc sie w "wysokiej klasy wzmacniacz" ? - jesli tak, to moze jakies konkretne propozycje..?



dziekuje z gory za pomoc, pozdrawiam

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: djx76 » piątek 22 sie 2003, 19:16

...witam, jakis czas temu na łamach EiS przeczytalem test sluchawek..

po tym artykule stałem sie (nie?)szczesliwym posiadaczem modelu AKGK501.. model ten zebral spore uznanie wsrod osob testujacych.. kierujac sie ich opisem nabyłem je 'w ciemno'.. (jestem ze Szczecina, na prawde nie ma tu sklepu, w ktorym mozna obejrzec sprzet profesjonalny dla muzykow) ..

po przesluchaniu materialu na swoim sprzecie krotko mowiac bardzo sie zawiodlem.. sluchawki przede wszystkim sa bardzo ciche i co wazniejsze - W OGÓLE nie mają "dołu" - bas równy 0..

do tworzenia muzyki pokroju mojej tworczosci, ktora opiera sie glownie na liniach basowych, nie nadaja sie absolutnie :/

sluchawki kosztowaly ok 900zl, stad moj problem..

sa to moje 5 sluchawki , ktorych uzywam od kilku dobrych lat, wiec mam porownanie - wszystkie wczesniejsze modele w porownaniu z AKGK501 graly idealnie.. przeczytalem w tescie rowniez, ze tego rodzaju sluchawki moga brzmiec kiepsciutko, jesli nie podepnie sie ich pod wysokiej klasy wzmacniacz.. osobiscie nie uzywam zadnego wzmacniacza w drodze z komputera na ktorym tworze (karta GINA 24) do sluchawek.. wczesniejsze sluchawki bardzo dobrze sprawowaly sie we wspolpracy z ta karta..



mam pytanie, byc moze do redaktorow ktorzy napisali ten artykul:

te sluchawki sa "do bani" , czy musze zaopatrzyc sie w "wysokiej klasy wzmacniacz" ? - jesli tak, to moze jakies konkretne propozycje..?



dziekuje z gory za pomoc, pozdrawiam...

**********************

UUUUUUUUUUUUUU !!!!!!! - JEST KIBEL !!!!! -

wyrąbałeś 900 złociszy na słuchawy i jeszcze przedwzmacniacz ?

hmm ja bym je pogonił - i nawet gdybym stracił trochę groszków to i tak by było lepiej niż dalej kombinować - a jeżeli preamp słuchawkowy nie rozwiąże twojego problemu ? - co wtedy ?

do twojej muzy polecam sennheiser hd-270 - sam używam i są rewelacyjne chociaż mixuje na akg 240 a na hd-270 master i próba bass.

można polecić Tobie także bayerdynamiki dt 770-990 pro - również dobry dół - ehh - nic nie zastąpi tego jak sam posłuchasz i sam wybierzesz - pozdrawiam -
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
xvoice
Posty: 78
Rejestracja: piątek 21 mar 2003, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: xvoice » piątek 22 sie 2003, 19:33

Jesli to są świeżo co zakupione słuchawki, a jak stwierdziłes kompletnie ci nie podchodzą pod wzg. brzmieniowym to Ja na twoim miejscu zaryzykowałbym i odniósł spowrotem do sklepu i spróbował wymienic je na inne, tymbardziej że w tej cenie(900,-) słuchawek jest do wyboru do koloru. Zawsze możesz jeszcze nico dopłacić i kupic coś co Cie nie zawiedzie. Na przyszłośc w tego rodzaju zakupach to radziłbym udac sie do sklepu z odtwarzaczem CD i własnymi płytami i poprostu testować(odsłuchiwać) dane interesujące Cie słuchawki, i wybrać te które brzmieniowo Ci podchodzą, w dodatku że 9-stówek na słuchawki to przynajmniej dla mnie nie mała kasa.

Pozdrawaim.


Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: minimalmusic » piątek 22 sie 2003, 19:38

no wiem, porazka z mojej strony, ze kupilem w ciemno..

masz racje z tym, ze bedzie calkiem tragicznie jak kupie wzmacniacz a i tak bedzie slabo... :/

w sumie calkowita klapa, bo nie wydaje mi sie, zeby ktos kupil ode mnie te sluchawy..

a co do nowych, to juz sie nad tym zastanawiam..

mam adres sklepu w berlinie - Sound & Drumland - ponoc jest tam 'wszystko'.. i mozna wejsc, przetestowac..



ucze sie na bledach.. nic nowego ;]

Awatar użytkownika
twist21
Posty: 68
Rejestracja: niedziela 08 gru 2002, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: twist21 » piątek 22 sie 2003, 21:06

Zawsze trzeba pamiętać, że test w gazecie (nawet w EiS) nie musi być obiektywny. Moim zdaniem nic już (żaden przedwzmacniacz)nie zmieni takiego dźwięku. Idąc na logikę! przedwzmacniacz niemoże przecież zmienić sposobu, w jaki grają słuchawki. Może trochę ulepszyć sygnał, może go trochę "dostosować" do sluchawek, ale jak nie ma basu, to go nie będzie. wymień je na inne. Utwierdziłeś mnie w nieufności co do sluchawek AKG



Pozdrawiam
Uczeń liceum jeszcze. Planuję wybrać się później na reżyserię dźwięku.

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: cichydd » piątek 22 sie 2003, 21:17

Tam
[Post edytowany przez Admina w dniu 10/06/2004]

Awatar użytkownika
BassFun
Posty: 190
Rejestracja: środa 13 sie 2003, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: BassFun » piątek 22 sie 2003, 21:29

Zakupiłem HD 600 i sa bardzo dobre

przede wszystkim bardzo wygodne i maja czyste neutralne brzmienie.

z basami w normie mogłoby byc troszke wiecej basu

słyszałem słuchawki z wiekszymi basami tej klasy

przed zakupem zawsze trzeba posluchac tak i ja zrobiłem

kiedy nie byłem w media markcie to zawsze zakladalem sluchawy i testowałem

pozdr

RAFI

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: minimalmusic » sobota 23 sie 2003, 00:42

no ja sie wlasnie wahalem miedzy AKGK501 a HD600..

ale wyczytalem w tescie, ze HD sa 'miekkie' i mniej podatne na "głośne granie".. dlatego wybralem AKG..



pod linkiem podanym przez cichego kryje sie forum - wyczytalem tam, ze producenci polecaja K501 glownie do muzyki pokroju "acoustic jazz" .. do ciezszych brzmien proponuja nizsze modele, np K240 lub K271 ..

gdybym mial tego linka wczesniej... ;)

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: MB » sobota 23 sie 2003, 00:53

Popełniasz KARDYNALNY błąd podłączając niskoimpedancyjne słuchawki do wyjścia liniowego karty, która w ogóle nie jest do tego przystosowana. Na wyjściu karty najprawdopodobniej znajduje się kondensator odcinający składową stałą, który działa również jako filtr tłumiący najniższe częstotliwości pod warunkiem nominalnego obciążenia wyjścia. W przypadku obciążenia słuchawkami (kilkasetkrotnie niższa impedancja od przewidzianej przez producenta) ten kondensator tworzy filtr górnoprzepustowy skutecznie eliminując niskie częstotliwości i równocześnie bardzo silnie tłumi cały sygnał. Podłącz do wyjścia karty jakiś wzmacniacz z wyjściem słuchawkowym (ale nie przedwzmacniacz, jak to zupełnie mylnie sugerują przedmówcy) i od razu odczujesz różnicę.

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Słuchawki AKG K 501

Post autor: djx76 » sobota 23 sie 2003, 05:03

...Popełniasz KARDYNALNY błąd podłączając niskoimpedancyjne słuchawki do wyjścia liniowego karty, która w ogóle nie jest do tego przystosowana. Na wyjściu karty najprawdopodobniej znajduje się kondensator odcinający składową stałą, który działa również jako filtr tłumiący najniższe częstotliwości pod warunkiem nominalnego obciążenia wyjścia. W przypadku obciążenia słuchawkami (kilkasetkrotnie niższa impedancja od przewidzianej przez producenta) ten kondensator tworzy filtr górnoprzepustowy skutecznie eliminując niskie częstotliwości i równocześnie bardzo silnie tłumi cały sygnał. Podłącz do wyjścia karty jakiś wzmacniacz z wyjściem słuchawkowym (ale nie przedwzmacniacz, jak to zupełnie mylnie sugerują przedmówcy) i od razu odczujesz różnicę....

**********************

warto spróbować ! - może nie jest jeszcze tak żle - jak to sprawdzisz to odezwij się na forum - sam jestem ciekawy -
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

ODPOWIEDZ