Jaki wzmacniacz do sluchawek

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
hardstep
Posty: 191
Rejestracja: sobota 26 lip 2003, 00:00

Jaki wzmacniacz do sluchawek

Post autor: hardstep » sobota 23 sie 2003, 13:33

Planuje zakup Sennheisr eH2270 i zastanawiam sie jakiego wzmacniacza powinienem uzyc,mam amlimikser LDM 6-tke,ale nie wiem czy to dobry pomysl.Czytalem na forum o AKG 501 i kolega ma podobny problem,brak wzmacniacza.Prosze o rade.

fever
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 19 sie 2003, 00:00

Re: Jaki wzmacniacz do sluchawek

Post autor: fever » niedziela 24 sie 2003, 10:59

...Planuje zakup Sennheisr eH2270 i zastanawiam sie jakiego wzmacniacza powinienem uzyc,mam amlimikser LDM 6-tke,ale nie wiem czy to dobry pomysl.Czytalem na forum o AKG 501 i kolega ma podobny problem,brak wzmacniacza.Prosze o rade. ...

**********************

Na rynku jest poważny problem z zakupem dobrego wzm. słuchawkowego.

Oczywiście mam na myśli Polskę. Jeżeli już mogę coś polecić, to sklepy audiofilskie. Goście mają wiedzę i moga coś doradzić. Polecam TOP-HIFI w Poznaniu - elokwencja na wysokim poziomie!!!. Z mojej strony polecam świnkę :)) - tzn Musical Fidelity z serii X-Can ........ za nieduże pieniądze - dobra jakość .....



pozdrawiam


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Jaki wzmacniacz do sluchawek

Post autor: MB » niedziela 24 sie 2003, 14:34

A ja odradzam ten sklep. Obsługa jest straszliwie zarozumiała i pewna siebie, gotowa wciskać mniej świadomym klientom dowolną ciemnotę. W momencie, gdy okazuje się, że klient się trochę zna na sprzęcie, sprzedawca robi się strasznie arogancki albo zaczyna ignorować klienta dając mu do zrozumienia, że jego obecność w sklepie jest niepożądana.



Co do wzmacniaczy słuchawkowych - do zastosowania studyjnego wszelkie audiofilskie "prosiaki" i inne ezoteryczne modele to grube nieporozumienie i marnowanie pieniędzy. Tobie potrzebna jest solidna inżynierska konstrukcja o odpowiednich parametrach. Takie wzmacniacze robi np. Furman. Jeśli szukasz czegos tańszego to może być nawet Behringer, albo bardzo tani Presonus (model HP4 opisywany w EiS 7'03). Od biedy możesz wziąć dowolny wzmacniacz HiFi z dedykowanym wyjściem słuchawkowym.

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki wzmacniacz do sluchawek

Post autor: Velu » niedziela 24 sie 2003, 21:17

Za niedużą kase to PHONIC robi takie wynalazki czy BERINGER!!!

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Jaki wzmacniacz do sluchawek

Post autor: minimalmusic » poniedziałek 25 sie 2003, 02:03

..czy w oczach profesjonalistow mikser Pioneer DJM600 moze sluzyc jako wzmacniacz, wlasnie taki - miedzy zrodlem (karta dzwiekowa) a sluchawkami.. ?

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Jaki wzmacniacz do sluchawek

Post autor: djx76 » poniedziałek 25 sie 2003, 15:38

.....czy w oczach profesjonalistow mikser Pioneer DJM600 moze sluzyc jako wzmacniacz, wlasnie taki - miedzy zrodlem (karta dzwiekowa) a sluchawkami.. ?...

**********************

myślę że nie - raczej nie postawiono tam na jakość - djm-600 to tylko kombajn do mixowania.
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

ODPOWIEDZ