TL Audio IVORY zasilanie

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

TL Audio IVORY zasilanie

Post autor: krezul » sobota 23 sie 2003, 17:53

Witam!



Mam zasadzniczy problem... Kupilem w USA przedwzmacniacz TL Audio IVORY2 5050, no i nie mam pojecia jak przestawic go ze 110 na 220V :(

W instrukcji napisane jest, iz jest on wewnetrznie ustawiony na dana wartosc i zmiany mozna dokonac w serwisie.

Na karcie testowej egzemplarza jest napisane iz byl testowany przy 240V i nastepnie sprawdzany juz tylko przy 110, co sugerowaloby, iz taka zmiana jest mozliwa...

Chyba nie wymieniaja trafa? Mam nadzieje, ze istnieje przelacznik..

Moze ktos wie?



pozdrawiam

szymon

Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

Re: TL Audio IVORY zasilanie

Post autor: krezul » sobota 23 sie 2003, 19:06

Przejrzalem cale wnetrze, ale kurczak nigdzie tego nie widze :( moze jakis uklad wymieniaja? ...

Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

Re: TL Audio IVORY zasilanie

Post autor: krezul » sobota 23 sie 2003, 19:08

Dzieki za te trafka:) Mam nadzieje, ze nie bede musial takowego uzyc...

Zawsze to dodatkowe zaklucenia, no ale jak nie bedzie wyjscia...



dzieki

szymon

Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

Re: TL Audio IVORY zasilanie

Post autor: krezul » sobota 23 sie 2003, 20:03

hmm, no moze tafko rzeczywiscie bedzie ok...

Ale nurtuje mnie jeszcze jedno:

Urzadzonko ustawione jest na 110-120V ale 60Hz! W naszej sieci mamy 50Hz... trafko nie zmieni nam tego, czy moze to miec jakis wplyw na prace przedwzmacniacza (wydaje mi sie ze nie powinno)?



pozdrawiam

szymon

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: TL Audio IVORY zasilanie

Post autor: Velu » niedziela 24 sie 2003, 21:37

...hmm, no moze tafko rzeczywiscie bedzie ok...

Ale nurtuje mnie jeszcze jedno:

Urzadzonko ustawione jest na 110-120V ale 60Hz! W naszej sieci mamy 50Hz... trafko nie zmieni nam tego, czy moze to miec jakis wplyw na prace przedwzmacniacza (wydaje mi sie ze nie powinno)?



pozdrawiam

szymon...

**********************

TO SPRAWDZ ILE MSZ NAPRAWDE W POLSKIEJ SIECI:) 40-65 HZ NAPIECIE 210-240 V TO TYLKO TAK ORIENTACYJNIE!!!


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: TL Audio IVORY zasilanie

Post autor: MB » niedziela 24 sie 2003, 23:37

TO SPRAWDZ ILE MSZ NAPRAWDE W POLSKIEJ SIECI:) 40-65 HZ NAPIECIE 210-240 V TO TYLKO TAK ORIENTACYJNIE!!!

...

**********************

o przepraszam bardzo, napięcie może siadać przy kiepskiej instalacji doprowadzającej, ale częstotliwość jest całkiem stabilna, bo cała sieć energetyczna pracuje synchronicznie z zewnętrznym taktem zegara. Pomiary pokazują, że częstotliwość trzyma się w granicach znamionowych 50Hz z bardzo niewielką odchyłką.

Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

Re: TL Audio IVORY zasilanie

Post autor: krezul » poniedziałek 25 sie 2003, 10:01

...o przepraszam bardzo, napięcie może siadać przy kiepskiej instalacji doprowadzającej, ale częstotliwość jest całkiem stabilna, bo cała sieć energetyczna pracuje synchronicznie z zewnętrznym taktem zegara. Pomiary pokazują, że częstotliwość trzyma się w granicach znamionowych 50Hz z bardzo niewielką odchyłką....

**********************

Może ma dane z czasów PRLu

...

**********************



To co z ta czestotliwoscia? Ma jakies znaczenie?



szymon

Awatar użytkownika
stasiekm
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2003, 00:00

Re: TL Audio IVORY zasilanie

Post autor: stasiekm » poniedziałek 25 sie 2003, 21:27

zworka może być wlutowana w płytkę

prześledz drogę przewodów od gniazda sieciowego do transformatora albo pogadaj ze znajomym elektronikiem ;)

zmiana częstotliwości w tak małych granicach (50/60 Hz) nie ma w zasadzie znaczenia dla większosci urządzeń elektronicznych

polska siec energetyczna jest stabilna jeśli chodzi p częstotliwość -odchyłki nie przekraczają 0,5 Hz a napięcie zależy od lokalnych warunków na granicy stron powinno byc 230V +5% -10 % a w niedługim czasie _+10 %

ODPOWIEDZ