Inspirujące urządzenie, program, sposób działania - pomysły

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Inspirujące urządzenie, program, sposób działania - pomysły

Post autor: a » niedziela 07 mar 2010, 14:56

Sytuacja wygląda tak: potrzebuję inspiracji - inspirującego urządzenia, programu, sterownika itp. Mam softsynthy, syntezatory, Live'a itd, ale szukam nowj drogi do tworzenia muzyki, bo wszystko mi się już znudziło i typowa droga - instrument, MIDI, sekwencer, gitara, wtyczki, efekty prowadzi ciągle do tych samych rozwązań. Szukam czegoś nowego, wciągającego i inspirującego.


Proszę o wszelkie Wasze pomysły na temat nowego sprzętu, sterownika, sposobu nagrywania, generowania dźwięków, komponowania itd . Chodzi o muzykę raczej  popularną, do eksperymentalnego hałasu mam opcję Random :)) Dzięki za wszystkie - dowolne pomysły.

http://www.superstereo.pl

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Inspirujące urządzenie, program, sposób działania - pomysły

Post autor: MrExplosion » niedziela 07 mar 2010, 19:09

Spróbuj rozgryźć kilka swoich ulubionych utworów i nagrać je samemu od zera, jak najbardziej zgodnie z oryginałem. Może wyczaisz jakieś fajne patenty na które wcześniej nie zwracałeś uwagi. Inspiracja jakimś arpeggiatorem czy innym efektem to są działania na krótką metę, jeśli kręcisz się w kółko. Lepiej słuchać i uczyć się na przykładach, a inspiracja przyjdzie szybciej niż się spodziewasz

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Inspirujące urządzenie, program, sposób działania - pomysły

Post autor: ceres1x » niedziela 07 mar 2010, 19:10

...Sytuacja wygląda tak: potrzebuję inspiracji - inspirującego urządzenia, programu, sterownika itp. Mam softsynthy, syntezatory, Live'a itd, ale szukam nowj drogi do tworzenia muzyki, bo wszystko mi się już znudziło i typowa droga - instrument, MIDI, sekwencer, gitara, wtyczki, efekty prowadzi ciągle do tych samych rozwązań. Szukam czegoś nowego, wciągającego i inspirującego.
Proszę o wszelkie Wasze pomysły na temat nowego sprzętu, sterownika, sposobu nagrywania, generowania dźwięków, komponowania itd . Chodzi o muzykę raczej  popularną, do eksperymentalnego hałasu mam opcję Random :)) Dzięki za wszystkie - dowolne pomysły. ...

Napisz może jaki hard/soft masz bo tak to trudno cokolwiek doradzic...
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
MadB
Posty: 39
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 00:00
Kontakt:

Re: Inspirujące urządzenie, program, sposób działania - pomysły

Post autor: MadB » niedziela 07 mar 2010, 22:39

Kup sobie Yamaha Tenori On, albo gdzieś był taki syntezator że wysokość dźwięki zmieniało się jeżdżąc rysikiem po takiej "blaszce" , 100% analog do samodzielnego montarzu :)


 


Jest też wiele interesujących sterowników i innych nietuzinkowych gratów, poszukaj na tym forum i na jutubie :)


Może sterownik "dęty" Akai? nie pamietam jak się ten model nazywał

[b] Tutaj klikamy: [url]http://www.youtube.com/watch?v=r3NSBzoEXkY[/url] i muzyki słuchamy [/b]

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Inspirujące urządzenie, program, sposób działania - pomysły

Post autor: richtig » niedziela 07 mar 2010, 22:43

Zmień instrument. Mnie jako klawiszowca bardzo wciągnęła gitara, i choć wszystko robię po omacku to wychodzą ciekawe (a przede wszystkim - inne) rzeczy.
Ostatnio wujek znalazł u znajomego stary akordeon - nie stroi, ale jak ciekawie nie stroi! :D
www.myspace.com/pchelki

jarema
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 16 maja 2006, 00:00

Re: Inspirujące urządzenie, program, sposób działania - pomysły

Post autor: jarema » niedziela 07 mar 2010, 22:44

zainteresuj sie technika 12tonowa

najpierw poczytaj jak kontrowersyjny jest sposob komponowania, potem posluchaj utworow mistrzow wykorzystywania tej techniki i bierz sie za aranzacje

co do sterownikow moim zdaniem przesiadajac sie na cos takiego inne dzwieki moga Tobie wyjsc spod palcow

C-Thru AXiS-64 Pro MIDI Controller

http://www.youtube.com/watch?v=1WlS2dfZ3L0

na otwarcie umyslow polecam tez improwizacje, zwlaszcza z innymi osobami. przypadek potrafi wykreowac nowe wspolbrzmienia, podparte emocjami sa dobrym materialem do dalszej pracy

Pozdro i powodzenia

tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: Inspirujące urządzenie, program, sposób działania - pomysły

Post autor: tomkat_75 » piątek 26 mar 2010, 14:58

Często robić jam session z kolegami muzykami i nagrywać to co się gra. Z tego wychodzą bardzo ciekawe pomysły. Nawet gdy się gra oklepane kawałki. Warunek: nie trzymać się ustalonej formy utworu. Po prostu improwizować. Zachęcać kolegów do zmian. Być wrażliwym i chętnym na zabawę w dźwięki. Po tym jak zamknołem się w domu z muzyką od razu zaczeło mi tego brakować i wszystko zaczeło robić się płaskie. A po spotkaniach na wspólnym graniu od razu coś idzie do przodu... Pomocne są też próby na których wałkuje się z innymi własne utwory... Wystarczy czasem kilka taktów improwizacji na jakimś temacie który się wcześniej wymyśliło i zaczeło obgrywać z kolegami.


ODPOWIEDZ