RME Multiface

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: Helmer » środa 27 sie 2003, 08:53



Panowie, piszecie jakbyscie totalnie zafascynowani byli jedynie zabawkami RME - jakbyscie dostali je za friko w celach promocyjnych ))

RME to naprawde dobre produkty, ale dajmy potencjalnym nabywcom mozliwosc wyboru, "powachania", "posmakowania" roznych rozwiazan i niech zadecyduja sami, a nie narzucacie(my) im nasze zdanie odnosnie zabawek, z ktorymi pracujemy codziennie. Przeciez rozwiazan w tej klasie cenowej jest naprawde duzo i dobrze jest z nimi sie zapoznac, chocby tylko dla orientacji czy swiadomosci rynku. Kazdy rozwiazanie powinien wybrac sam, moze przy "lekkich sugestiach znajomkow" ). Najwazniejsza jednak jest mozliwosc sprawdzenia i przekonania sie o mozliwosciach sprzetu samemu...




Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: Hubba » środa 27 sie 2003, 09:20

...

Panowie, piszecie jakbyscie totalnie zafascynowani byli jedynie zabawkami RME - jakbyscie dostali je za friko w celach promocyjnych ))

RME to naprawde dobre produkty, ale dajmy potencjalnym nabywcom mozliwosc wyboru, "powachania", "posmakowania" roznych rozwiazan i niech zadecyduja sami, a nie narzucacie(my) im nasze zdanie odnosnie zabawek, z ktorymi pracujemy codziennie.



**********************



Pozwole sobie sie wtracic. Wlasnie koledzy dali nabywcom duzo informacji i powiedzieli jakie sa za i przeciw. Moim zdaniem slabe sterowniki i gorszy support to prawie dyskwalifikacja, nawet jesli MOTU brzmia ciut lepiej.

Czytujac rozne fora wychodzi na to, ze RME jest po prostu popularniejsza w studiach. Przy tej klasie sprzetu to cos znaczy.



hubi


Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: JacekH » środa 27 sie 2003, 09:28

Panowie, piszecie jakbyscie totalnie zafascynowani byli jedynie zabawkami RME - jakbyscie dostali je za friko w celach promocyjnych ))

***************************************



Nie wiem, czy zauwazyles jaki jest temat tego watku? Pytanie bylo o Mutliface'a wiec o nim piszemy. Nie widze sensu w tym watku wyrazania mojego zachwytu dla innych produktow. Jesli bedziemy dyskutowac w innym temacie o pozytywach kart MOTU pewnie tam je wyraze. Pisze na podstawie swojego doswiadczenia i jest to moje subiektywne zdanie: przerzucilem przez komputer kilkanascie dobrych kart i z jakiegos powodu moj wybor padl na Mutliface'a. A dlaczego - o tym juz pisalem.



Pozdrawiam,

Jacek

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: Paweł » środa 27 sie 2003, 11:21

O ile z Makami jest (podobno) wyśmienicie, to trudno powiedzieć to samo o PC.

**********************

Oj nie zawsze. Zgrywałem kiedyś materiał w studiu wyposażonym właśnie w MACa + MOTU i ciągle były jakieś kłopoty, łącznie z tym że w pewnym momencie okazało się że dostępne są już tylko 2 wejścia (dlaczego? a któż to wie!), a materiał transferowaliśmy z 16 Tascama.



Panowie, piszecie jakbyscie totalnie zafascynowani byli jedynie zabawkami RME - jakbyscie dostali je za friko w celach promocyjnych...

**********************

Zaręczam Ci, że za swój zapłaciłem pełną cenę!

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: minimalmusic » środa 27 sie 2003, 12:35

przyznaje (choc niechetnie), ze moj wybor coraz bardziej pada na RME..

nie przepadam za problemami z hardwearem, a z tego co czytam przy motu moge takowe miec..

cena sprzetu jest tak wysoka, ze jakiekolwiek problemy sprzetowe w ogole odpadaja..

jutro jade do poznania, wroclawia i krakowa .. czy sa w tych miastach dobre studia nagran ? (wnioskuje ze jest ich pelno, ale moze ktos ma konkretne adresy) .. jakos umknął mi numer EiS z dodatkiem o studiach nagran w polsce..

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: Gizmo » środa 27 sie 2003, 15:23

jutro jade do poznania, wroclawia i krakowa ..

*****************************************

Witam ponownie,



to długa droga przed Tobą - trzy miasta w jeden dzień..



A tak na poważnie, to wybór padł na RME Multiface głównie ze względu na sterowniki i jakość brzmienia - testowałem, dlatego tak długi czas nie zabierałem głosu w dyskusji. Materiał zgrany poprzez ten interfejs brzmi lepiej niż przez interfejs Layla 24 Bit, na której też można trochę poszaleć (jednak moim zdaniem za zbyt wysoką cenę - AudioFactory - 3750 zł).

Niestety nie miałem okazji porównać RME z MOTU.



Wszystkim dziękuję za bardzo cenne uwagi dotyczące RME Multiface.



Pozdrawiam




ODPOWIEDZ