RME Multiface

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: Helmer » wtorek 26 sie 2003, 12:21



proszę o kontakt na maila prywatnego - soundfever@wp.pl



postaram się pomóc w kwestii ceny...... bo można ją dostać za 3800 pln - nową oczywiście



pozdrawiam...

**********************





O! Szary imporcik. Swietnie ;)


fever
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 19 sie 2003, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: fever » wtorek 26 sie 2003, 14:40

...

proszę o kontakt na maila prywatnego - soundfever@wp.pl



postaram się pomóc w kwestii ceny...... bo można ją dostać za 3800 pln - nową oczywiście



pozdrawiam...

**********************





O! Szary imporcik. Swietnie ;)

...

**********************

nazwałbym to inaczej.....

bo cene w Polsce tego użądzenia nazwę delikatnie - BANDYCKĄ....

natomiast są sklepy internetowe w np. Niemczech ... gdzie można zamówić takie urządzenie i legalnie je nabyć.

Skoro Polski dystrybutor "gnie pałę" na potęgę, to dlaczego dawać mu zarabiać nieuczciwie ?

nie wspomnę o relatywnych przełożeniach, czytaj zarobki Niemca, i cena w Polsce..... dalej ?

Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: Helmer » wtorek 26 sie 2003, 15:06



nazwałbym to inaczej.....

bo cene w Polsce tego użądzenia nazwę delikatnie - BANDYCKĄ....

natomiast są sklepy internetowe w np. Niemczech ... gdzie można zamówić takie urządzenie i legalnie je nabyć.

Skoro Polski dystrybutor "gnie pałę" na potęgę, to dlaczego dawać mu zarabiać nieuczciwie ?

nie wspomnę o relatywnych przełożeniach, czytaj zarobki Niemca, i cena w Polsce..... dalej ? ...

**********************



Ceny sprzetu byly juz dyskutowane na lamach forum EiS, takze...



Tylko jedno - relacja zarobkow Polak - Niemiec - reszta UE - o to nie mozna miec pretensji do dystrybutorow. Przeciez nikt nie zrobi dla Polakow specjalnych cen, choc byla taka akcja zrobiona przez AF i NI - 50% taniej programy NI. I co? I akcja nie wypalila, bo jednak nie kupowano oryginalow taniej o 50%....



Przykre..... zreszta tez dyskutowane.


Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: minimalmusic » wtorek 26 sie 2003, 17:16

czy fakt, ze wszyscy pisza o wyzszosci RME nad MOTU to swego rodzaju sabotaz ? .. czy tak jest w rzeczywistosci .. ?

.. czy moze bierze sie to stad, ze wszyscy maja RME w swoich studiach ?

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: Paweł » wtorek 26 sie 2003, 18:19

..... czy moze bierze sie to stad, ze wszyscy maja RME w swoich studiach ?...

**********************

Nie. Znam takich co mają MOTU, ale jak widać nie mają nic (pozytywnego) do napisania.

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: JacekH » wtorek 26 sie 2003, 20:14

...czy fakt, ze wszyscy pisza o wyzszosci RME nad MOTU to swego rodzaju sabotaz ? .. czy tak jest w rzeczywistosci .. ?

.. czy moze bierze sie to stad, ze wszyscy maja RME w swoich studiach ?...

**********************

Jak maja to chyba dobre? Taksie rodza przeciez standardy... A jak czegos brak (MOTU), to moze i kiepski marketing, ale moze tez kiepskie rozwiazanie...?



Jacek

Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: Helmer » wtorek 26 sie 2003, 20:23

......czy fakt, ze wszyscy pisza o wyzszosci RME nad MOTU to swego rodzaju sabotaz ? .. czy tak jest w rzeczywistosci .. ?

.. czy moze bierze sie to stad, ze wszyscy maja RME w swoich studiach ?...

**********************

Jak maja to chyba dobre? Taksie rodza przeciez standardy... A jak czegos brak (MOTU), to moze i kiepski marketing, ale moze tez kiepskie rozwiazanie...?



Jacek...

**********************

Hmmm... mialem okazje posluchac jak brzmi MOTU w kilku odslonach (2408, 1224, 828) i musze napisac, ze brzmienie bardziej mi sie podobalo niz brzmienie Multiface/ Multiset. Sluchalem tego na przykladzie demo song'u z Cubase VST (jakis czas temu). Najlepiej zagadalo na 1224, z tych, ktore mialem okazje przesluchac. To moja ocena - osobiscie wole brzmienie amerykanskich "zabawek". Z tym, ze ceny MOTU sa wyzsze niz ceny Multi..., takze pewnie niewiele osob pracuje na tych urzadzeniach (chociaz troszke mozna znalezc w Polsce tych urzadzen) - wystarczy zajrzec do dodatku EiS - Studia Nagran w Polsce. Byc moze telefonujac do najblizszego studia, w ktorym pracuja na MOTU bedzie mozna nieodplatnie ;) posluchac brzmienia tego systemu...????




Awatar użytkownika
pioul
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 19 sie 2003, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: pioul » wtorek 26 sie 2003, 22:09

...Witaj,



dzieki za informacje. Coś drogi ten interfejs (w sumie z kartą PCI to wydatek rzędu 4700) - za 4900 jest MOTU do FIREWIRE.



Obaczym.



Jeszcze raz dzięki



Pozdrawiam



...

**********************

O ja Cie!!!!! gdzie Ci krzykneli 4700, daj sobie z nimi siana, kup przez internet z Berlina za 869 Eur czyli ok 3900 zł. Masz adres http://www.soundkartenkatalog.de/deu/index.html

Multiface jest rewela
Muzyk, elektronik, informatyk. Założyciel - gitarzysta i wokalista kapeli Acrimonia

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: JacekH » wtorek 26 sie 2003, 23:11

**************

Hmmm... mialem okazje posluchac jak brzmi MOTU w kilku odslonach (2408, 1224, 828) i musze napisac, ze brzmienie bardziej mi sie podobalo niz brzmienie Multiface/ Multiset.



Twoje swiete prawo. Ja natomiast sadze, ze 112dBA na wyjsciu monitoryw Mutliface'a pozwala na tak znakomity odsluch, ze odroznienie gotowego materialu odtwarzanego w takiej jakosci w porownaniu do konkurencji z tej samej polki w slpeym tescie pewnie nie da zbyt jednoznacznych wynikow. Przekraczajac pewna granice jakosci trzeba nie lada ucha i warunkow odsluchowych, zeby wychwycic takie niuanse. W takiej sytuacji, nie te 2 dB wynikajace z instrukcji decyduja o moim wyborze a funkcjonalnosc. Zreszta wiele osob mi znajomych podobnie dokonuje zakupow drogich urzadzen studyjnych, jesli dla przykladu kupuje twardodyskowy rejestrator Tascama Timeline to ufam iz 24/96 to ni to samo, co 24/96 w Audigy, tylko pewna klasa sprzetu i tu oczekuje dobrej jakosci urzadzenia, jego funkcjonalnosci i jesli to mi odpowiada to zerkanie w opis przetwornika nie jest priorytetem. Nie znam dokladnie nowych produktow MOTU - nie pracowalem z nimi. Ale mialem do czynienia ze starszymi interfejsami audio czy MIDI. I nie powiem, ze to byly bezkonfliktowe urzadzenia. Wiele ograniczen zwiazanych z niewygodnym monitorowaniem, kiepska obsluga ASIO - a to mnie interesowalo; czy w przypadku synchronizatorow problemy z praca np. Cubase+ADAT wystarczajaco mnie zniechecily. Co z kolei nie oznacza, ze Pro Tools bedzie sie krzywil na MOTU :) Multiface nie jest szczytem jakosci audio, ale gdyby mi zalezalo na wiekszej (mam na mysli AC) to pokusilbym sie o HDSP wylacznie z cyfra i kupil przetwornik z serii ADI - a te spokojnie konkuruja, o ile nie wyprzedzaja Apogee... Poniewaz Multiface jest ciagle rozwijany (dzieki DSP) nie martwie sie ASIO3, o update'y hardware'u (Flash), o nowinku w stylu multiclient MIDI, czy znakomity mikser. Staly kontakt z producentem daje mi czeste update'y sterownikow z nowymi funkcjami, a przede wszystkim - uwzgledniaja one oczekiwania uzytkownikow. Czy poza Digidesign ktors z firm w tej branzy ma taki kontakt z klientem? MOTU? Dzwonilem kiedys do serwisu MOTU w USA - gratuluje tym, ktorym serwis pomogl...



Jacek

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: RME Multiface

Post autor: MB » środa 27 sie 2003, 00:39

Wiele wskazuje na to, że skrzynki MOTU używają droższych rozwiązań toru analogowego i prawdopodobnie oferują trochę wyższą jakość sygnału od RME, choć w przypadku obu urządzeń mowa o pierwszej lidze i naprawdę niewiele można już tutaj poprawiać co przełożyłoby się na istotne słyszalne różnice. Oczywiście najważniejsze są w tym wszystkim przetworniki A/C a nie C/A, dlatego trudno uwierzyć, żeby dało się wychwycić takie niuanse w odsłuchu demosongu z Cubase.

MOTU oferuje zazwyczaj większą ilość złączy cyfrowych w jednej skrzynce, np. 2408 mk3 to istna ośmiornica w porównaniu z trochę skromniejszym Multiface. Pamiętajmy jednak, że 2408.3 jest o 20% droższy od MF.



Rozwiązanie konstrukcji studia w oparciu o system MOTU ma zapewne wiele zalet, lecz zalety te ujawniają się w przypadku bezproblemowej pracy z komputerem. O ile z Makami jest (podobno) wyśmienicie, to trudno powiedzieć to samo o PC. Sam miałem okazję walczyć z krnąbrnym 2408.3 i musiałem się poddać, pomimo, że dysponowałem jak najbardziej typową konfiguracją PC-ta (P3, CUSL2, Matrox). Słyszałem wiele podobnych historii od innych, którzy się nacieli na te przecież drogie urządzenia. Moim skromnym zdaniem, jeśli producent sprzedaje za 7tyś zł sprzęt, do którego nie potrafi napisać porządnych sterowników to należy to napiętnować. Przykład RME z ich stabilnymi sterownikami, wyśmienitym supportem i wielką troską o starych (a nie tylko przyszłych) klientów pokazuje, że można, jeśli się chce.


ODPOWIEDZ