Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: AdamZ » piątek 01 paź 2010, 18:45

O dobry człowieku Dlaczego nie wiedziałem o istnieniu tej strony wcześniej ?Blofelda (póki co) nie posiadam , ale dzięki temu linkowi znalazłem właśnie edytory do 10 (!) moich synthów.


Przy okazji dowiedziałem się też, że niepotrzebnie wydałem jakieś 160-180 euro na edytory do 3 z nich , które oprócz ciekawszego wyglądu i może kilku drobnych ( często niepotrzebnych ) bajerów tak naprawdę robią to samo :)


Oczywiście trafiałem w sieci na różne edytory, ale tutaj jest dla mnie wręcz istna "kopalnia" skarbów


Merci


 


[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: Redakcja » piątek 01 paź 2010, 19:54

...Dlaczego nie wiedziałem o istnieniu tej strony wcześniej?...



Pewnie z tego samego powodu co i ja, czyli z jej kiepskiego pozycjonowania, a co po wpisach choćby już na naszym forum pewnie radykalnie się zmieni.

Przy tym z niekłamaną radością informuję, iż sam autor dał się nam namówić na "chwilkę" rozmowy
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: AdamZ » piątek 01 paź 2010, 21:02

......Dlaczego nie wiedziałem o istnieniu tej strony wcześniej?...

Pewnie z tego samego powodu co i ja, czyli z jej kiepskiego pozycjonowania, a co po wpisach choćby już na naszym forum pewnie radykalnie się zmieni.
Przy tym z niekłamaną radością informuję, iż sam autor dał się nam namówić na "chwilkę" rozmowy ...
 


 


Łojejejej ... autor pracuje nad edytorem do Andromedy A6 ! to byłoby coś ! Normalnie mi "zaimponił" jak to mawiają mądralińscy ;)


Do góry z nim w Google! Pchać ... pchać. Niech ma za swoje


 


[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: Redakcja » piątek 01 paź 2010, 23:18

...Do góry z nim w Google! Pchać ... pchać. Niech ma za swoje...



Dopowiem: pchać czyli klikać i pobierać. Bo naprawdę warto!
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: AdamZ » sobota 02 paź 2010, 11:55

......Do góry z nim w Google! Pchać ... pchać. Niech ma za swoje...

Dopowiem: pchać czyli klikać i pobierać. Bo naprawdę warto! ...
 


 


 


Rewelacyjna strona ! Czuję się tam jak dziecko w fabryce cukierków   Narazie ściągnąłem potrzebne edytory, ale nie miałem okazji przetestować. Rewelacyjne jest to ,że większość z nich działa również jako VST co pozwala na zapamiętanie wszelkich ustawień razem z utworem. Instrumenty takie jak Yamaha TX7 czy Oberheim Matrix-1000 nie mają żadnej!  możliwości edycji z poziomu hardware, chociaż są to syntezatory o ogromnych możliwościach. Oczywiście można znaleźć edytory do tych instrumentów, ale do wczoraj nie trafiłem na żaden, który pracowałby jako VST. No i wspomniana wcześniej Andreomeda i mam nadzieję również wersja VST. Marzenie użytkowników od prawie 10 lat ! Brawa dla autora! Swoją drogą chętnie rzucę trochę "euraczy" w podziękowaniu Jeśli dobrze zrozumiałem można to zrobić klikając ATOM na w/w stronie? ChipIn(pierwszy raz się z tym spotykam) - czy w ten właśnie sposób będę mógł "dorzucić się" do pomysłu ?


 


[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: Redakcja » sobota 22 wrz 2012, 19:32

Wave TermSam nie wiem jak to się stało, że dotąd nie zauważyłem tego edytora Frown, pora więc nadrobić zaległości.
Otóż program AUDIO-Term miał wpierw służyć raptem jako edytor wavetable dla pewnie już zapomnianego (a wielka szkoda!) programu Terratec Komplexer.   
Tu może przypomnę/dopowiem mniej wtajemniczonym - Terratec Komplexer jest po prostu protoplastą systemu w sprzętowym Blofeldzie, tudzież najnowszego, programowego Waldorf Largo!



I choć Blofeld Wawetable Creator bije go na głowę funkcjonalnością, to jednak AUDIO-Term ma w sobie coś, co na bank wielu się spodoba Wink

Więcej informacji: 

AUDIO-Term Supports Creation of Blofeld Wavetables: http://m.matrixsynth.com/2012/08/new-version-of-audio-term-supports.html 
AUDIO-Term na forum KVR Audio: www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=334828&postdays=0&postorder=asc&start=105




A na deser smakowite wavetable.


[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: Redakcja » piątek 18 sty 2013, 12:24

TB MIDI Stuff to bardzo intuicyjny i funkcjonalny modularny program służący do budowania graficznych kontrolerów MIDI i OSC na platformach iOS (iPhone/iPad). Za jego pomocą w łatwy sposób możemy zrobić sobie edytor do dowolnego urządzenia MIDI.



A oto jak wygląda taki edytor w wersji dla Blofelda.








 



Więcej informacji znajdziecie na forum www.tbstuff.com


[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
Mrygon
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 09 wrz 2013, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: Mrygon » poniedziałek 09 wrz 2013, 23:18

Softknobs wydał nową wersję (1.0) swojego edytora do Blofelda (Link do pobrania), sam edytor wygląda co najmniej

Awatar użytkownika
Mrygon
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 09 wrz 2013, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: Mrygon » poniedziałek 09 wrz 2013, 23:29

...Softknobs wydał nową wersję (1.0) swojego edytora do Blofelda (Link do pobrania), sam edytor wygląda co najmniej ... 


Co najmniej ciekawie Laughing


sory za poprzedni post ale nie mogłem go edytować Smile


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - nowe systemy, nowe edytory

Post autor: Redakcja » piątek 27 gru 2013, 21:29

Waldorf Blofeld Editor


Chyba nie ma nikogo pośród właścicieli Blofeldów który nie znałby programu Kotró László Lehel Waldorf Blofeld Editor (free). 
Właśnie ukazała się nowa wersją tego świetnego edytora.


Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

ODPOWIEDZ