EMU 1212m PCIe - problem z blue screen

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
MaciekA.
Posty: 9
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 00:00

EMU 1212m PCIe - problem z blue screen

Post autor: MaciekA. » piątek 14 maja 2010, 18:52

Sprawa wygląda tak:


Kupiłem sobie kartę zainstalowałem i pojawił się problem bo po pewnym czasie komputer się zawiesza i wyskakuje blue screen. Nie ma żadnej roguły, kiedy to się dzieje(przy słuchaniu muzyki czy przy pracy). Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane. Moja konfiguracja: Windows 7, Asus p5n-e sli, intel core 2 6320.


I mam przy okazji pytanie czy podłączając do tej karty słuchawki(55 Ohm) nie spalę karty? Przypomnę że karta nie ma wyjść słuchawkowych.


audiophone
Posty: 510
Rejestracja: piątek 08 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Re: EMU 1212m PCIe - problem z blue screen

Post autor: audiophone » piątek 14 maja 2010, 19:18

...Sprawa wygląda tak:
Kupiłem sobie kartę zainstalowałem i pojawił się problem bo po pewnym czasie komputer się zawiesza i wyskakuje blue screen. Nie ma żadnej roguły, kiedy to się dzieje(przy słuchaniu muzyki czy przy pracy). Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane. Moja konfiguracja: Windows 7, Asus p5n-e sli, intel core 2 6320.
I mam przy okazji pytanie czy podłączając do tej karty słuchawki(55 Ohm) nie spalę karty? Przypomnę że karta nie ma wyjść słuchawkowych....

nie podłączaj do niej bezpośrednio słuchawek ! ! ! wałkowane na forum wielkorotnie !

ja na swojej jednostce miałem podobny problem z moim emu 1212m ale nie "e"
spowodowane to było felerną kością RAM !

wymieniłem pamiec i było ok.



do czasu gdy chciałem sobie przetaktować procesor, po podkręceniu go wywalało BSOD zmniejszyłem taktowanie i jest ok.

moze zmien RAM ?

- moze to inny komponent komputra nawala.
skopiuj sobie Twój błąd to co zaczyna sie od STOP x cośtam i wklej w google...
http://www.myspace.com/audiophone

Darkthrone
Posty: 243
Rejestracja: czwartek 21 paź 2004, 00:00

Re: EMU 1212m PCIe - problem z blue screen

Post autor: Darkthrone » piątek 14 maja 2010, 23:03

...Sprawa wygląda tak:
Kupiłem sobie kartę zainstalowałem i pojawił się problem bo po pewnym czasie komputer się zawiesza i wyskakuje blue screen. Nie ma żadnej roguły, kiedy to się dzieje(przy słuchaniu muzyki czy przy pracy). Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane. Moja konfiguracja: Windows 7, Asus p5n-e sli, intel core 2 6320.
I mam przy okazji pytanie czy podłączając do tej karty słuchawki(55 Ohm) nie spalę karty? Przypomnę że karta nie ma wyjść słuchawkowych....

Może to sterowniki? Producent przestrzega przed niestabilnym działaniem pod windows 7.

Awatar użytkownika
MaciekA.
Posty: 9
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 00:00

Re: EMU 1212m PCIe - problem z blue screen

Post autor: MaciekA. » sobota 15 maja 2010, 10:13

No właśnie to chyba sprawa sterowników. W google szukałem kodów błędów ale z kodami błędów do win 7 jest jeszcze kiepsko. Znalazłem tylko opisany podobny problem ze sterownikami Nvidii pod Vistą. A co to tego czy przestrzega to właśnie dziwna sprawa jest. Bo gdzieś znalazłem że karta współpracuje z win 7 ale na opakowaniu i w instrukcji jest wzmianka tylko o XP i Viście. Chciałem ściągnąć najnowsze stery ze strony producenta, ale pisze że nie działają pod win 7. Znalazłem za to u nich sterowniki beat do win 7. No cóż spróbuję.


Awatar użytkownika
MaciekA.
Posty: 9
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 00:00

Re: EMU 1212m PCIe - problem z blue screen

Post autor: MaciekA. » sobota 15 maja 2010, 10:15

Chciałem napisać: sterowniki beta do win7.


tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: EMU 1212m PCIe - problem z blue screen

Post autor: tomkat_75 » sobota 15 maja 2010, 23:22

...
Chciałem napisać: sterowniki beta do win7.
...
 
Mogą być te sterowniki ale przyczyna może być też inna. Mi pojawia się błękitny ekran jak kompa zostawię np na noc przypiętego do dziłającej listwy (nie zawsze ale np raz na tydzień). Gdy listwę wyłącze i uruchamoiam komputer po dłuższym czasie włączając uprzednio listwę nigdy błękit się nie pojawia (dzięki temu nauczyłem się wyłączać listwę po zakończeniu pracy:)). IBM niby puścił biosa który miał ten błąd wyeliminować (pojawiał się właśnie przy zastosowaniu różnych kart graficznych i muzycznych) ale gdy go zainstalowałem dalej nic to nie zmieniło. Zresztą tak samo innym użytkownikom. Co do tych sterów do emu to pisałem już o tym pytając czy ktoś je sprawdził. Czekam z przesiadką na inną maszynę i win7 właśnie z ich powodu. E-mu ma chyba jakiś problem z nimi. Długo trzeba czekać. W ogóle e-mu to dziwna firma. Ja mam 0404 pci. Ta karta ma wszystkie wejścia i wyjścia wyprowadzone za pomocą kabelków wpiętych przez DA-15 i RS 232. Strasznie lichę to rozwiązanie i niewygodne bo trzeba nurkować pod biurko i wysuwać kompa by coś przepiąć. Zrobiłem sobię listwe z porządnymi wejściami wyprowadzoną kablami na biurko. Gdy chciałem wszystko zmontować napisałem do emu by dali mi schemat tych kabli bo wtyki są nierozbieralne. Odpisali że to tajemnica firmy. A ja na to że co będzie jak kabel się zepsuje? Czy mają w ofercie? Odpisali że w takich przypadkach trzeba szukać na ebayu:). Pojawiło się w sieci już sporo ludzi chcących kupić te kable bo juz im popadały... Znajomy elektronik mi je rozpracował pin po pinie bo emu nie chciała pomóc... Ciekawe ile jeszcze czasu upłynie zanim dorobią się porządnych sterowników pod win7...? 


[addsig]

Awatar użytkownika
MaciekA.
Posty: 9
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 00:00

Re: EMU 1212m PCIe - problem z blue screen

Post autor: MaciekA. » poniedziałek 17 maja 2010, 15:20

U mnie jak narazie nie mam problemów z tym sterownikiem beta. Kupując kartę bałem się właśnie o sterowniki bo w emu często ludzie na forach mają z nimi problemy. Ale skoro mi już wszystko działa to jestem zadowolony z karty.


ODPOWIEDZ