X-Station 25 - problem z dźwiękiem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
dah
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2010, 00:00

X-Station 25 - problem z dźwiękiem

Post autor: dah » poniedziałek 28 cze 2010, 10:50

Na wstępie chciałbym się przywitać ładnie z Wami wszystkimi - Witajcie :)


 


Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem X-Station 25 firmy Novation, syntezator kupiłem używany, lecz w dobrym stanie i sprawny. Do tej pory nie sprawiał mi problemów zarówno jeśli chodzi o kontroler, jak i syntezator czy kartę dźwiękową. Niestety w ten weekend przeinstalowałem system, postawiłem od nowa Cubase 4 i podłączyłem syntezator. Z kawą zobie zasiadłem do nowego numeru (ależ ten windows po przeinstalowaniu wspaniale chodzi :) ), odpaliłem monitorki, załadowałem sample do kontakta i ogień , wszystko działa pięknie, a tu nagle z monitorów jak nie ryknie w mą stronę przesterowanym szumem ..aż spadłem z krzesła ;). No i zaskoczenie o co może chodzić ?


Zmieniałem: ustawienia ASIO, instalowałem Asio4All, podłączałem zasilacz do xstation , zmieniałem ustawienia fabryczne w xstation, doinstalowałem dodatkowe karty (mam dj io numarka i soundblastera audigy), podłączyłem dodatkowy sterownik usb na karcie pci (nec) , zmieniałem przewód usb ..i nadal raz na jakiś czas z monitorów (ale tylko podczas odtwarzania) potrafi odezwać się ten przesterowany, bardzo głośny szum :( .


Dodam że:


- na wskaźnikach wysterowania w cubase pomimo głośnego przesterowanego szumu nic nie jest odnotowywane (wskaźniki pokazują prawidłowy sygnał)


- podczas odtwarzania za pomocą xstation muzyki (foobar) zdarza się nieraz taki sam efekt


- syntezator w momecie wystąpienia szumu gra prawidłowo (z toru syntezy normalne dźwięki się wydobywają, bez przesterowania)


Przester znika sam po chwili, bądź gdy przestawię ustawienie latencji w panelu sterowania asio (restart buforu ? karty ? wtedy jest wymuszany - nie wiem )


 


Czy ktoś z Was miał może podobny problem który rozwiązał ? Może to specyfika warstwy ASIO ? Może uszkodzona karta dźwiękowa w Xstation (ale przecież syntezator działa lux ) ?


Wszlekie rady i porady miło widzane i z góry za nie serdecznie dziękuję :)


 


ps: sprawdzałem też wydajność asio takim monitorem i tam nie pokazywało mi żadnych opóźnień.


 


 


 


[addsig]
Windows XP + Pentium 4 3GHz + 2GB Ram + xStation + KRK Rokit 5 + Numark DJ IO + NAD 3020A

Awatar użytkownika
muscato
Posty: 91
Rejestracja: sobota 08 cze 2002, 00:00

Re: X-Station 25 - problem z dźwiękiem

Post autor: muscato » poniedziałek 28 cze 2010, 22:56

Zainstaluj sterowniki USB Audio od novation powinny sprawe zalatwic, nic nei piszesz czy po zmianie systemu je od nowa instalowales? Innego problemu byc nie moze. Swoja drogą nigdy mi sie cos takiego nei zdarzylo podczas uzywania xstation jako karty, co innego z kartami FW M audio - tu trzeba bylo zmianiac karty FW kilkukrotnie.
residance - warsaw
destination - space

Awatar użytkownika
dah
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2010, 00:00

Re: X-Station 25 - problem z dźwiękiem

Post autor: dah » wtorek 29 cze 2010, 08:29

...Zainstaluj sterowniki USB Audio od novation powinny sprawe zalatwic, nic nei piszesz czy po zmianie systemu je od nowa instalowales? Innego problemu byc nie moze. Swoja drogą nigdy mi sie cos takiego nei zdarzylo podczas uzywania xstation jako karty, co innego z kartami FW M audio - tu trzeba bylo zmianiac karty FW kilkukrotnie.... 


 


 


Dziękuję za odpowiedź :)



Tak, sterowniki od Novation instalowałem po zmianie systemu (próbowałem na 2 róznych komputerach, te same sterowniki, lecz niestety ten sam efekt, jeszcze spróbuję zainstalowac na laptopie, może to jakieś problemy z przerwaniami bądź Bóg jeden wie z czym) . Upgradowałem także OS na xstation. Próbowałem wszelakich możliwych kombinacji i niestety ten sam efekt. Obawiam się że moje zajebiste organki nie będa tak sprawne jak kiedyś :(


 


Znalazłem jednak workaround: Problem jest na wyjścu karty dźwiękowej, więc wykombinowałem sobie instalacje asio4all, w menu sterowania wybrałem że ma mi działać numark dj io (całkiem przyzwoita karta, lecz do przetworników xstation raczej sie nie umywa) i xstation. teraz w cubase poroute'owałem tak szyny, że to co wychodzi z syntezatora xstation trafia na mikser cubase (a tam mogę na żywca zapinać efekty :D na syntezator )  a wychodzi wszystko przez numarka. Działa dobrze, latencji nie odczuwam, no ale niestetyy to kolejne pudełeczko w setupie, a xstacja miała ten problem rozwiązać.


Oczywiście takie ustawienie tras w cubase można także zrobić tylko wykorzystując xstation i to działa, ale niestety u mnie po chwili pojawia się ten efekt


[addsig]
Windows XP + Pentium 4 3GHz + 2GB Ram + xStation + KRK Rokit 5 + Numark DJ IO + NAD 3020A

Awatar użytkownika
dah
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2010, 00:00

Re: X-Station 25 - problem z dźwiękiem

Post autor: dah » niedziela 04 lip 2010, 22:50

Cały weekend przesiedziałem nad tym nieprawidłowym zachowaniem setupu. nawet chłopaki z novation odpisali na mojego maila (takie tam duperele, sprawdź kabelki i wtyczki - ale to miło z ich strony)

problem był (przynajmniej mam nadzieję że był bo od 4 godzin żadnego 'wybuchu' szumu) w niewłaściwych sterownikach kontrolera usb płyty głównej, dzięki narzędziu drivercure system mój został zdiagnozowany i zostały dociągnięte najnowsze sterowniki no i .... działa dobrze! :)


[addsig]
Windows XP + Pentium 4 3GHz + 2GB Ram + xStation + KRK Rokit 5 + Numark DJ IO + NAD 3020A

ODPOWIEDZ