Samplitude 11 Pro - problemy z panoramą

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
barytoszek
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 00:00

Samplitude 11 Pro - problemy z panoramą

Post autor: barytoszek » piątek 06 sie 2010, 23:33

Witam!!!


 


Mam problem z panorama w moim samplitudzie 11 pro. Używam również Presonus'a FireStudio i rozszerzenie Focusrite'a OctoPre MKII. Przy ostatnim nagrywaniu gitar zauważyłem, że nie da się rozłożyć ich w panoramie. Poprostu w momencie rozkładania jednego ujęcia gitar na lewą stronę , grają one lekko ciszej ale jednakowo w obu głośnikach, przy próbie położenia ich na prawą stronę dzieje się tak samo. Rzecz dzieję się przy wszystkich ujęciach. Spędziłem kilka godzin i nic. Zapewne jest tak, że mój problem jest banalny ale ja nie potrafię nic z tym zrobić. Pomocy


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Samplitude 11 Pro - problemy z panoramą

Post autor: matiz » piątek 06 sie 2010, 23:37

Zaczalbym od dopchniecia wtyczki sluchawek


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Samplitude 11 Pro - problemy z panoramą

Post autor: DJOZD » sobota 07 sie 2010, 07:27

...
Zaczalbym od dopchniecia wtyczki sluchawek ...
 


 


Dokładnie. Sprawdz połączenia i sprawność kabli. Problemów z panoramą w sposób o jakim piszesz nie ma prawa być. 


 


barytoszek
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 00:00

Re: Samplitude 11 Pro - problemy z panoramą

Post autor: barytoszek » sobota 07 sie 2010, 09:02

...
...
Zaczalbym od dopchniecia wtyczki sluchawek ...
 

 

Dokładnie. Sprawdz połączenia i sprawność kabli. Problemów z panoramą w sposób o jakim piszesz nie ma prawa być. 

 ...
 


 


Wtyczka ze sluchawek dobrze wepchnięta. Po dokładnym przeanalizowaniu problemu okazało się że w momencie kręcenia panoramą wskaźniki pokazują że wszystko jest ok (kręcenie w prawo - lewy wskaźnik zanika i odwrotnie),  ale niestety nie uznaję tego w monitorach. Jest tak jak pisałem wyżej. Skoro w programie jest ok to może karta jest jakoś badziewiasto ustawiona. Nie wiem.


barytoszek
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 00:00

Re: Samplitude 11 Pro - problemy z panoramą

Post autor: barytoszek » sobota 07 sie 2010, 09:15

Nie wiem też co myśleć o kablach z monitorów - z kartą są podłączone kablami symetrycznymi( XLR->Jack Stereo).
[Post edytowany przez Admina w dniu 07/08/2010]

Awatar użytkownika
MaciejB
Posty: 132
Rejestracja: sobota 24 sty 2009, 00:00

Re: Samplitude 11 Pro - problemy z panoramą

Post autor: MaciejB » sobota 07 sie 2010, 10:39

też mam presonus'y i obstawiam, że problem tkwi w ustawieniach karty, wejdź w mikser i zobacz jak masz przypisane wyjścia DAW1 i DAW2 podejżewam, że masz przypisane to samo wyjście DAW do out1 i out2 w karcie

Muzyk, realizator dźwięku, VJ

barytoszek
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 00:00

Re: Samplitude 11 Pro - problemy z panoramą

Post autor: barytoszek » sobota 07 sie 2010, 21:38

...
też mam presonus'y i obstawiam, że problem tkwi w ustawieniach karty, wejdź w mikser i zobacz jak masz przypisane wyjścia DAW1 i DAW2 podejżewam, że masz przypisane to samo wyjście DAW do out1 i out2 w karcie...
 


 


Dzięki problem zażegnany - wszystko już działa.


ODPOWIEDZ