Podłączenie monitorów

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
ZACK
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 03 gru 2002, 00:00

Podłączenie monitorów

Post autor: ZACK » poniedziałek 08 wrz 2003, 13:23

Czesc!

Wiem, ze temat monitorow bylostatnio baaardzo czesto poruzany, ale mysle, ze ja z troche innej beczki.

Gdyz prawdopodobnie kupuje 2 MSP5 + yamaha subwoofer YST SW 45

Nigdy nei mialem doczynienia z monitorami, nie mam pojecia jak sie je podlacza, ile jest kabelkow itp.....

karta dzwiekowa to raczej WAVETERMINAL X (jeszcze nie kupilem, nie jestem pewny, ale mysle, ze to dla mnei najlepsze rozwiazanie)

Chyba za malo bede mial wyjsc z karty, jezeli bede chcial miec taki zestaw 3 glosnikow, prawda?

Slyszalem, ze mozna kupic za jakies 50-60 zlotych spliter sygnalow.

Czy to ma w ogole sens, czy przy monitorach powinienem uzywac spliterow....

Slyszalem tez opinie, ze moze lepiej bez subwoofera kupic zestaw, ze tak sie nie robi...

Czy uzywacie subwooferow?

Przyznam, ze kusi mnie cena, gdyz doplacam tylko 300 zlotcyh do 2 MSP5 i mam ten subwoofer...

Pozdrawiam!!!

domowe Studio Spokoj, Bielsko-Biala

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Podłączenie monitorów

Post autor: shearly » poniedziałek 08 wrz 2003, 19:26

Nie znam tego subwoofera,ale powinien miec aktywna zwrotnice.Podlaczasz do niego zrodlo dzwieku(mixer,lub karte)a on dzieli sygnal na basowy i wyzszy.Do niego tez podlaczasz monitory-ale czestotliwosc odciecia niech Ci ktos ustawi,bo latwo przedobrzyc.



Ajakabytocenabycmiala???
...phi...

Awatar użytkownika
ZACK
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 03 gru 2002, 00:00

Re: Podłączenie monitorów

Post autor: ZACK » poniedziałek 08 wrz 2003, 20:33

...Nie znam tego subwoofera,ale powinien miec aktywna zwrotnice.Podlaczasz do niego zrodlo dzwieku(mixer,lub karte)a on dzieli sygnal na basowy i wyzszy.Do niego tez podlaczasz monitory-ale czestotliwosc odciecia niech Ci ktos ustawi,bo latwo przedobrzyc.



Ajakabytocenabycmiala???...

**********************



2500 zlotych, uzywany sprzet, ale podobno glosnosc byla nonstop na godzinie 10.

Dowiedzialem sie, ze musze dokupic Di-Box za jakies 80 zlotych, ktory rozdzieli mi sygnal na subwoofer oraz monitory. Czyli chyba nie ma tej aktywnej zwrotnicy. czy taki di-box moze w jakims sensie zle wplynac na miksowanie, na dzwiek?

Jaki di-box kupic jezeli sie zdecyduje?

Pozdrawiam i bardoz dziekuje!





domowe Studio Spokoj, Bielsko-Biala

ODPOWIEDZ