Lexicon MX400XL jako efekt VST

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Lexicon MX400XL jako efekt VST

Post autor: Goddard » sobota 30 paź 2010, 14:24


Chciałbym użyć Lexicona MX400XL jako zwykłego efektu VST - zapiąć go na dodatkową szynę, ustawić poziom wysyłki osobno dla każdego tracku i zgrać sobie mix do wava stereo z pogłosami. Podłączyłem i skonfigurowałem wszystko jak instrukcja każe (niżej opisuję całe połączenie). Niestety Lex zdaje się totalnie ignorować ustawienia VST - nawet jak dam wysyłkę na zero i tak  ciągle słyszę aktualnie ustawiony reverb.

Instrukcja pisze co następuje.

W CELU USTAWIENIA WYJŚCIA I WEJŚCIA ŚCIEŻKI:
1. Należy stworzyć szynę stereo (Stereo Bus) lub dwie szyny audio, które sa inne niż szyna podstawowa (Main Mix lub Master Bus).
2. Szyny te należy skierować do wyjść interfejsu audio I/O, który jest podłączony do MX400 (wyjść S/PDIF lub dwóch wyjść analogowych).
3. W opcjach połączeń VST lub Audio Units Send Effect należy ustawić przekazanie sygnału efektów MX400 do szyny Stereo Bus (lub pary szyn), które stworzyliśmy w kroku 1.
4. Tworzymy dwie ścieżki audio, których wejścia odpowiadają tym, do których jest podłączony MX400 (wejście S/PDIF lub dwa wejścia analogowe).
5. Te ścieżki należy skierować na szynę główną (Main Mix lub Master Bus).

No po kolei.

Ad 1: Robię w Sonarze nową szynę stereo.
Ad 2: Skierowuję ją do wyjść.
Ad 3: Żeby zrobić wysyłkę, muszę najpierw zapiąć efekt. No to tworzę kolejną szynę, na którą wsadzam Lexiconową wtyczkę MX-Edit VST, którą skierowuję na szynę z punktu 1. I później robię wysyłki na interesujące mnie tracki.
Ad 4: Robię 2 ścieżki mono, na których nagrywam L i R. czyli robię dokładnie tak samo jak przy nagrywaniu sygnału z każdego zewnętrznego urządzenia.
Ad 5: to komentarza nie wymaga ;)

Podłączenie:

Sygnał wychodzi z miksera AUX-ami do wejścia efektu. Powrót na wolny kanał stereo w mikserze.

Co robię źle?


Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Lexicon MX400XL jako efekt VST

Post autor: Goddard » wtorek 02 lis 2010, 15:42

OK, już sobie poradziłem. Sprawa okazała się banalnie prosta.


Swoją drogą nazywanie tego efektu hardwarowym VST to lekkie nadużycie. Owszem, można go podłączyć przez USB i sterować parametrami z poziomu DAW, ale cała transmisja audio i tak idzie analogowo. Poza tym plugin lubi się wykrzaczyć w trakcie wczytywanie projektu. Za to same pogłosy więcej niż przywoite.


Awatar użytkownika
mx400
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 00:00

Re: Lexicon MX400XL jako efekt VST

Post autor: mx400 » czwartek 20 wrz 2012, 22:42

A jak to zrobić w Cubase 6.5? 


Mam ten sam problem tylko z lexiconem mx 400 ale to chyba nie ma róznicy miedzy XL 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Lexicon MX400XL jako efekt VST

Post autor: Zbynia » piątek 21 wrz 2012, 01:02

Normalnie - wysyłke robisz na efekt do tego powrót a na efekcie zapisujesz swój preset


ODPOWIEDZ